Nowy «podatek zwinny» przenosi przygotowania do opodatkowania sklepów do chmury

Dział podatkowy i księgowy Thomsona Reutersa ogłosił wprowadzenie Agile Tax, nowego oprogramowania podatkowego klasy produkcyjnej zaprojektowanego wyłącznie dla Cloud.

Scott Fleszar, wiceprezes ds. marketingu strategicznego w Thomson Reuters Tax and Accounting, opisał ten produkt jako przeznaczony dla profesjonalnego rynku przygotowania podatkowego – praktyki podatkowej «storefront». Komponent Cloud oznacza, że produkt ten umożliwia praktykom pracę z dowolnego miejsca. Zamiast płacić w oparciu o liczbę przygotowanych deklaracji podatkowych, praktycy podatkowi zakupią licencję na siedzibę.

Według Jeffa Fritza, dyrektora Agile Tax, produkt ten zapewni większą produktywność i elastyczność w profesjonalnej przestrzeni przygotowania podatkowego, dzięki strukturze opartej na chmurze, szerokim możliwościom eliminacji papierowej oraz wygodnemu, opartemu na subskrypcji modelowi płatności.

«Od ponad trzydziestu lat dostarczamy wysokiej jakości oprogramowanie do pełnej obsługi rynku podatkowego i księgowego», powiedział Fritz. «Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tego rewolucyjnego nowego produktu na profesjonalny rynek przygotowania podatkowego.»

Agile Tax features include:

  • Platforma oparta na chmurze , która umożliwia dostęp w dowolnym miejscu i czasie, automatyczne aktualizacje i tworzenie kopii zapasowych, pewną kontynuację działalności i mniejsze inwestycje w IT.
  • Skalowalny model płatności abonamentowej , bez opłat z góry i opłat za przedłużenie. Dzięki temu firmy mogą po prostu płacić niskie opłaty miesięczne i dodawać lub usuwać pracowników w zależności od potrzeb w dowolnym momencie roku.
  • Szerokie możliwości w zakresie eliminacji papierowej , w tym internetowe organizery klienckie i bezpieczne portale internetowe do dostarczania wypełnionych deklaracji podatkowych i łatwej wymiany plików w toku.

W roku podatkowym 2012 Agile Tax będzie obejmował formularze federalne 1040, 1120, 1120S i 1065 oraz wszystkie kraje związkowe, a także 1041 federalny i wybrane kraje związkowe.

«Agile Tax przynosi możliwości, które w przeszłości nie były dostępne dla doradcy podatkowego», powiedział Fritz. «Teraz, osoby przygotowujące rozliczenia podatkowe na dużą skalę mają system oprogramowania oparty na chmurze, który pozwala im być bardziej elastycznymi, produktywnymi i zyskownymi».

Więcej informacji na temat Agile Tax jest dostępnych na stronie www.AgileTax.com.

Artykuły pokrewne:

  • Krzywa Szybkiego Przyjmowania Korporacyjnego Oświadczenia «Cloud Is Now»
  • Praca w Cloud: Porozmawiaj ze swoimi klientami o Cloud Computing

Źródło: Komunikat prasowy Thomson Reuters