Nowy Webinar: “Sceptycyzm i zewnętrzny audytor

Center for Audit Quality (CAQ), National Association of Corporate Directors (NACD), Financial Executives International (FEI) oraz The Institute of Internal Auditors (The IIA) – reprezentujący kluczowych członków łańcucha dostaw w zakresie sprawozdawczości finansowej – opublikowały właśnie “Sceptycyzm i audytor zewnętrzny”, najnowszą transmisję internetową w ramach opracowanej przez NACD serii “Sceptycyzm w walce z nadużyciami”.

“Sceptycyzm i audytor zewnętrzny” bada zawodowy sceptycyzm, jaki wykazuje audytor zewnętrzny podczas całego procesu kontroli. W webinarium, moderowanym przez Michele Hooper, członka zarządu NACD i CAQ, udział biorą Cindy Fornelli, dyrektor wykonawczy CAQ oraz Greg Weaver, prezes i dyrektor generalny Deloitte & Touche LLP. Paneliści omawiają znaczenie zawodowego sceptycyzmu dla niezależności audytora i jakości audytu, sposób, w jaki audytorzy wykazują się sceptycyzmem w kontaktach z innymi członkami łańcucha dostaw sprawozdawczości finansowej, a także sposoby, w jaki firmy szkolą swoich audytorów na sceptycyzm.

Seminarium internetowe jest drugą częścią pięcioczęściowej serii, która podkreśla znaczenie sceptycyzmu – stosowanego przez audytorów zewnętrznych, członków komitetu audytu i innych dyrektorów, kierownictwo finansowe i audytorów wewnętrznych – w ogólnych wysiłkach na rzecz powstrzymania i wykrycia oszustw w zakresie sprawozdawczości finansowej. Pierwsze seminarium internetowe”, “Etyka i etyka sceptycyzmu”, zostało opublikowane 1 października.

Przyszłe webinaria z tej serii obejmują “Sceptycyzm i Komitet Audytu” (29 października); “Sceptycyzm i Dyrektor Finansowy” (5 listopada); oraz “Sceptycyzm i Audytor Wewnętrzny” (12 listopada). Cykl zostanie zakończony białym dokumentem, który podsumuje treść webinaru i będzie zawierał dodatkowe zasoby dotyczące sceptycyzmu.

Cykl seminariów internetowych, w tym “Sceptycyzm i audytor zewnętrzny”, jest dostępny na stronie internetowej NACD.

Źródło: 22 października 2012 r., Komunikat prasowy Centrum Kontroli Jakości