O co martwią się Twoi klienci?

Wiemy, że wszyscy się martwią i co sprawia, że księgowi nie śpią w nocy, ale jeśli chodzi o podatki i relacje między księgowymi a klientami, to o co chodzi twojemu klientowi?

Krótko mówiąc, o co się najbardziej martwią? Oto dość dobra lista ponad tuzina rzeczy, którymi prawdopodobnie martwią się teraz Twoi klienci:

 1. Jak nowe prawo podatkowe wpłynie na mnie? Ustawa podatkowa została uchwalona pod koniec 2017 roku. Nie ma ona wpływu na moje podatki w 2017 roku, ale oznacza, że w 2018 roku będę musiał zrobić kilka rzeczy inaczej, aby uniknąć płacenia wyższych podatków w przyszłym roku. Co to za rzeczy? Kto mi to powie?
 2. Czy brakuje mi odliczeń? Prawo podatkowe zawsze było skomplikowane. Teraz jest nowe. Strony internetowe i blogi mówią o pominiętych odliczeniach. Czy dostanę swój sprawiedliwy udział?
 3. Dlaczego mój sąsiad płaci mniej podatków niż ja? Ona zawsze przechwala się na przyjęciach urodzinowych dzieci i grilla. Mówi o rzeczach, których nie rozumiem. Mamy podobną pracę i zarabiamy o tych samych dochodach. Czego mi brakuje?
 4. Czy płacę za dużo podatków? Mój rachunek podatkowy zwykle jest zaskoczeniem. Dlaczego muszę płacić więcej niż to, co zostało potrącone z mojego czeku z wypłatą? To dużo przy okazji. Zawsze muszę walczyć, żeby znaleźć pieniądze.
 5. Czy płacę za dużo, żeby robić swoje podatki? Widzę te reklamy w telewizji. Niektóre firmy będą składać moje federalne zeznanie podatkowe za darmo. Inne twierdzą, że obniżą o połowę mój rachunek za przygotowanie podatkowe. Czy ceny spadły w całej branży? Czy mój księgowy zbytnio mnie obciąża?
 6. Jak długo będę musiał czekać na zwrot pieniędzy? Właściwie, to już wydałem pieniądze. Zrobiłem to w chwili, gdy mój księgowy powiedział mi, jak długo będę wracał. Urząd Skarbowy może to zająć trochę czasu, ale wykonawca chce otrzymać zapłatę teraz.
 7. Czy mój księgowy zauważy, że nie wysyłam im wszystkiego? Każdego roku zbieram zestawienia sprawozdań podatkowych, wyciągów z kont kontrolnych i maklerskich. Na początku lutego spadają na jej biurko. Nie udało mi się znaleźć kilku wyciągów bankowych i potwierdzeń wpłat na cele charytatywne. Czy ujdzie mi to na sucho?
 8. Czy zostanę złapany za błądzenie w szare strefy? Składam na boku osobiste zeznanie podatkowe plus inne dla mojej firmy doradczej. Czasami naliczam osobiste kolacje na moje konto biznesowe. Wypełniam też nieco moje wydatki służbowe, aby zwiększyć swoje zwroty. Jakie są szanse, że IRS mnie złapie?
 9. Czy mój księgowy załatwi moje podatki na czas? Jak to się stało, że jest już 13 kwietnia? Od tygodni mam zamiar dostarczyć moje rzeczy podatkowe do księgowego. Nie jest tak źle. Ma kilka dni przed terminem składania dokumentów. Czy zrobi wszystko na czas? Powiedziałem mu, że nie chcę płacić za przyspieszoną obsługę.
 10. Czy zostanę poddany audytowi? Czytałem inny artykuł, w którym IRS zaostrza swoje działania wykonawcze. To naprawdę ma sens. Najłatwiejszym sposobem na to, aby rząd wniósł dodatkowe pieniądze, jest wydanie trochę pieniędzy na złapanie ludzi, którzy oszukują na swoich podatkach. Jestem całkiem szczery, ale czy zostanę złapany w sieci?
 11. Co bym zrobił, gdyby mnie zbadano? IRS jest jednym z tych miejsc, gdzie jest się winnym do czasu udowodnienia niewinności. Mogą cofnąć się o lata, jeśli chcą! Nie mam rachunków za wszystko. Ja też nie mówię w ich języku. Czy ktoś mógłby stanąć po mojej stronie i mnie bronić?
 12. Czy naprawdę potrzebuję księgowego? Przyjaciele w pracy sami robią swoje podatki. Używają oprogramowania do księgowania podatków. Wygląda na to, że są też na bieżąco z aktualizacjami. Czy mam zaległości w pracy z księgowym z krwi i kości? Czy powinienem dołączyć do tłumu i zamiast tego składać dokumenty online?
 13. Co jeśli coś się stanie z moim księgowym? Ona jest jednoosobową firmą. Zrobił moje podatki lub prowadził moje księgi przez lata. Ma wszystkie moje akta. Nie mogłem nawet zacząć wyjaśniać innemu CPA, jak robi to, co robi. To byłby koszmar, gdyby nie było ich w pobliżu.
 14. Czy mogę wypłacić rachunek mojego księgowego? Niektóre rachunki, takie jak hipoteka, płacą natychmiast.Inne, jak obsługa trawnika, może trochę poczekać. Czy mogę odłożyć rachunek księgowego na około 60 dni? Przecież moje podatki zostały już złożone, w terminie.

To tylko niektóre z podstawowych, ale bardzo prawdopodobnych problemów, które pojawiają się w umysłach waszych klientów. Jak myślisz, czego teraz obawiają się twoi klienci? Poza tym, co robicie, aby zmniejszyć ich obawy?

Powiązane artykuły

Zachęcanie właścicieli małych przedsiębiorstw do dyskusji na temat ich CPA

Co sprawia, że księgowi budzą się w nocy?