O.J. Simpson trafił z długiem podatkowym i przejęciem.

przez Teresę Ambord

W więzieniu od trzydziestu trzech lat, a on nadal czerpie ogień z wielu źródeł.

Obecnie O.J. Simpson jest celem IRS, i to nie pierwszy raz. Agencja podatkowa właśnie złożyła na niego drugi zastaw, ten na dochód z 2011 roku, w wysokości 17.015,99 dolarów (nie mogli zaokrąglić grosza?). W zeszłym roku, IRS złożył zastaw w wysokości $179,437, który odnosi się do dochodów w latach 2007-2010. Zastaw ten obciąża dom Simpsona w Kendall na Florydzie, który wkrótce zostanie wystawiony na aukcję.

W międzyczasie Simpson zostaje uwięziony w zakładzie karnym Lovelock w Nevadzie, po tym jak został skazany pod zarzutem porwania i rabunku w 2008 roku. Ma dobry pretekst do ignorowania swojej sytuacji podatkowej, biorąc pod uwagę, że został zamknięty, ale mimo uwięzienia, Simpson nadal ma zdrowe dochody. Były biegacz Buffalo Bills i zdobywca Heisman Trophy nadal otrzymuje rentę NFL w wysokości $19,000 miesięcznie, a IRS chce mieć z tego kawałek.

Wygląda na to, że stan Kalifornia również czuje się zmieszany. W listopadzie zeszłego roku Złoty Stan – który zmaga się z własnymi ciężkimi obciążeniami finansowymi i z dnia na dzień staje się coraz bardziej agresywny – uderzył w Simpsona zastawem w wysokości 318 566,06 dolarów za niezapłacone podatki sięgające dwunastu lat wstecz.

Jeśli to wszystko nie wystarczy, 30 stycznia 2013 r. pozew o egzekucję z nieruchomości przeciwko Simpsonowi przejdzie na proces w sądzie hrabstwa Miami-Dade. Chociaż pierwotna hipoteka Simpsona była z Washington Mutual, obecnie nie działa, bank JPMorgan Chase dąży do przejęcia domu Simpsona na 575 000 dolarów za brak płatności. Simpson przestał dokonywać płatności za dom w 2010 r., około dwa lata po tym, jak trafił do więzienia. Jednak akta sądowe pokazują, że JPMorgan codziennie wysyłał serwer procesowy do swojego domu przy 9450 SW 112th Street w Kendall na Florydzie, daremnie próbując doręczyć mu dokumenty związane z przejęciem. Simpson podobno walczy ze sprzedażą domu przez swojego adwokata, który powiedział w swoich pismach procesowych, że akta banku są “dwuznaczne i niejasne”.

Po tym jak Simpson został osądzony i ostatecznie uniewinniony za zabójstwo swojej byłej żony, Nicole Brown Simpson, i jej przyjaciela, Rona Goldmana, w 1994 roku, został uznany za odpowiedzialnego w procesie cywilnym. Na podstawie tego werdyktu nakazano mu zapłacić rodzinie Goldmanów wyrok cywilny za 33,5 miliona dolarów. Jego przeprowadzka na Florydę była postrzegana przez niektórych jako próba uniknięcia zapłaty za ten wyrok.

Niestety, znalezienie nowych wykopalisk nie było tak łatwe, jak mogłoby być. Pomimo uniewinnienia go od morderstw, plama po oskarżeniach podążyła za nim w poszukiwaniu domu. Kilka zamkniętych społeczności podobno zamknęło bramy, gdy zobaczyli nadejście Simpsona. Mając niewiele opcji, ostatecznie kupił dom Kendall z czterema sypialniami za dużo więcej, niż było to warte.

Wpływy ze sprzedaży domu prawdopodobnie oczyszczą znaczną część jego długu podatkowego.

Powiązany artykuł:

  • 2012 kończy się hukiem podatkowym dla niektórych gwiazd