Occupy Wall Street Accountant and Tattoo Artist Is Learning About Nonprofits on the Job.

przez Gail Perry

TheBrooklynInk.com poinformował niedawno o zarządzaniu finansami dla Occupy Wall Street (OWS) i rozmawiał z Peterem Dutro, 36 lat, który jest członkiem komisji finansów. Dutro jest absolwentem zarządzania technologią biznesową na Politechnice w Nowym Jorku i pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako tatuażysta.

Dutro stwierdził w wywiadzie , że darowizny osobiste w Occupy Wall Street przychodzą w tempie około $7,000 dziennie, a darowizny online dodawane są do tej kwoty. Do 11 października otrzymano ponad $100,000 w raporcie na TheBrooklynInk.com. Jak dotąd, większość pieniędzy jest wydawana na żywność dla protestujących/okupantów.

Komisja finansowa składa sprawozdanie Alliance for Global Justice (AFGJ), sekcji 501(c)(3) organizacji non-profit założonej przez Nicaragua Network i zakorzenionej w ruchu solidarności w Ameryce Środkowej i Łacińskiej oraz antykorporacyjnym ruchu globalizacji, zgodnie ze stroną internetową AFGJ, która również stwierdza, że ruch Occupy Wall Street czerpał inspirację z mieszkańców Tunezji, Egiptu i Wisconsin.

AFGJ bierze na siebie odpowiedzialność za wszystkie sprawy finansowe Occupy Wall Street i włącza informacje finansowe OWS jako część własnych deklaracji podatkowych. Ze względu na zaangażowanie AFGJ, darczyńcy OWS mają prawo do odliczeń podatkowych za swoje darowizny, a AFGJ bierze na siebie odpowiedzialność za wysyłanie potwierdzeń wpłat do wszystkich darczyńców, którzy wpłacają $250 lub więcej na ten ruch.

Artysta tatuażu Dutro zyskał sławę wkrótce po atakach terrorystycznych z 11 września, oferując darmowe tatuaże – flagi, krzyże symbolizujące belki krzyżowe poległego World Trade Center, nazwiska ofiar – w Ground Zero.