Od K-9s do 1099s: Firma przyjazna dla zwierząt domowych podnosi morale

przez Tracy Crevar Warren

Ze względu na niestabilną gospodarkę, która nadal walczy o odbicie, pracodawcy nadal poszukują sposobów na zwiększenie morale i wydajności w 2011 roku. Clarksville, Tennezyjska firma CPA Stone, Rudolph & Henry (SR&H) znalazła w Rocky’m sekret sukcesu.

Ta jasnowidząca Bichon Frise jest częścią zespołu SR&H od trzech lat. Chociaż Rocky początkowo nie przyszedł do firmy, aby poprawić morale, jego obecność miała pozytywny wpływ na SR&H.

Podczas gdy SR&H nadaje zupełnie nowe znaczenie Dniowi Zabierz Psa do Pracy, American Humane Association wskazuje, że organizacje mogą otrzymać wiele korzyści z tworzenia miejsc pracy przyjaznych dla zwierząt, w tym:

 • Zwiększone morale i wydajność pracowników
 • Zwiększone koleżeństwo wśród pracowników
 • Szczęśliwsi pracownicy przyczyniają się do zwiększenia wydajności pracy

Badanie przeprowadzone przez American Pet Products Producers Association oferuje dodatkowe informacje:

 • Jedna na pięć firm w Stanach Zjednoczonych dopuszcza zwierzęta domowe w miejscu pracy
 • 55 milionów Amerykanów uważa, że posiadanie zwierząt domowych w miejscu pracy prowadzi do większej kreatywności
 • .

 • 53 miliony osób uważa, że posiadanie zwierząt domowych w miejscu pracy zmniejsza absencję
 • .

 • 50 milionów ludzi uważa, że posiadanie zwierząt domowych w miejscu pracy pomaga współpracownikom lepiej się dogadać
 • .

 • 38 milionów osób uważa, że posiadanie zwierząt domowych w miejscu pracy stwarza bardziej produktywne środowisko pracy
 • .

Wnioski wyciągnięte z audytu IRS

SR&H rozpoczęło swoją transformację w środowisko przyjazne dla psów kilka lat temu, kiedy Tom Henry, solidny partner zarządzający, kupił szczeniaka dla swojej córki, Josie. Początkowo ten mały psiak przychodził do biura z konieczności, ale szybko okazało się, że Rocky bardziej nadaje się do życia jako pies biurowy niż do pozostawania w domu w ciągu tygodnia.

Profesjonaliści z SR&H wyciągnęli wiele cennych wniosków z pierwszych dni działalności Rocky’ego, które były niezbędne do stworzenia atmosfery umożliwiającej pracownikom, klientom i innym osobom pomyślne współistnienie z jego nowym czworonożnym przyjacielem.

“Nadal pamiętam ten niesławny audyt IRS.” Henry powiedział. “Spotkanie odbywało się na jednym końcu budynku za zamkniętymi drzwiami, a ja słyszałem szczekanie Rocky’ego z jego klatki aż do wyrzasków, gdy audytor przesłuchiwał mojego klienta. Na szczęście była to osoba z psem, a to zdawało się nadawać ton. Audyt poszedł bardzo dobrze, co możemy przypisać Rocky’emu.”

Szkolenie jest niezbędne

Po przeprowadzeniu audytu IRS okazało się, że potrzebne jest pewne formalne szkolenie, aby pomóc Rocky’emu dostosować się do nowego życia w profesjonalnej firmie usługowej. W rzeczywistości było to zasadniczy czynnik sukcesu.

Niestety, zajęcia z posłuszeństwa Rocky’ego były konieczne w szczytowym momencie sezonu. Jak szybko zorientowało się SR&H, sezon podatkowy nie był najlepszym czasem na tworzenie przyjaznej dla zwierząt przestrzeni do pracy. Pomimo upływu czasu, Rocky doskonale uczestniczył w swoich zajęciach i szybko wprowadził lekcje do pracy.

“Większość biurowych gości rzadko wie, że Rocky jest tam teraz”, powiedział Henry. “Na ogół siedzi cicho pod moim biurkiem podczas spotkań z klientami, rzadko wydaje dźwięki. Jednak obecność Rocky’ego ujawnia się, gdy spostrzegawczy gość zauważy miskę z wodą lub usłyszy brzęk smyczy”.

Dodatni początek dnia

Członkowie zespołu SR&H są witani każdego dnia z wizytą u Rocky’ego. Jest to codzienny rytuał, kiedy przybywa do biura Stone, Rudolph & Henry. Jest to klasyczny przykład partnerstwa, w którym wszyscy wygrywają. Pracownicy korzystają z osobistego powitania na początku dnia, podczas gdy Rocky dostaje smakołyki.

Donna Wade, szefowa zespołu Write-Up, codziennie rano spotyka się z nim z gratką. “Spotkanie z Rocky’m to świetny sposób na rozpoczęcie mojego dnia pracy”, powiedział Wade. “Zawsze się cieszy, że mnie widzi i jest rozczarowany, gdy mnie nie ma w biurze.”

Dodane świadczenia z tytułu spotkań pracowniczych

Nie jest tajemnicą, że dzisiejsi profesjonaliści są przepełniani spotkaniami. Rocky wywarł pozytywny wpływ również w tej dziedzinie. Wnosi szczerość, zabawę i odrobinę humoru do wewnętrznych, stanowczych spotkań. Jest również dobry w komunikowaniu się poprzez swoje entuzjastyczne umiejętności niewerbalne, gdy sprawy przybierają zły obrót.

“Czasami dowodzi własnym krzesłem na naszych spotkaniach.” Henry powiedział. “Często na długich zebraniach, jest znany z tego, że rozciąga się całkowicie po całym stole konferencyjnym. Na więcej niż jednym zebraniu, najwidoczniej nudnym, Rocky słyszał chrapanie.”

Śmietanka z nagród marketingowych dla upraw

“Jedna z popularnych imprez w firmie, nagroda SR&H Cream of the Crop, jest również ulubioną nagrodą Rocky’ego”, powiedziała Shea Bradford, dyrektor marketingu. “Jest to dla nas regularny czas, aby świętować sukces w rozwoju biznesu poprzez wyróżnienie naszych specjalistów za ich wkład.

“To mogą być historie, którymi dzielą się członkowie zespołu SR&H o tym, dlaczego wygrali ten nowy biznes. Albo oglądając rozkosz na twarzach nagrodzonych gigantycznym plastikowym stożkiem do lodów, aby uczcić ich wysiłki związane z deszczem. Ale wszyscy wiemy, że to lody domowej roboty, które Rocky naprawdę lubi”, powiedział Bradford.

Gry terenowe

“Chociaż posiadanie zwierzaka w biurze jest dobre dla morale, to nie zawsze jest to płynne żeglowanie”, powiedział Henry. “Na smyczy, jest wyśmienitym profesjonalistą. Ale Rocky może zdobyć trochę terytorium, jak większość psów, kiedy nie jest smyczą.”

Rocky chroni biuro Henry’ego i róg korytarza przed wszystkimi, których nie zna, np. klientami i nowymi pracownikami. Jest też kilka osób, których właśnie postanowił nie lubić. Należy zauważyć, że jego ochrona jest tylko po to, by szczekać. Członkowie zespołu i częste wizyty wiedzą, że w tej sytuacji terytorialnej sztuczką jest jedzenie smakołyków.

klucze do sukcesu

Rocky był wspaniałym dodatkiem do zespołu SR&H. Być może przyjazne dla zwierząt miejsce pracy może być skutecznym narzędziem w zwiększaniu morale i wydajności w Twojej firmie. Jeśli tak, oto kilka zaleceń, które pomogą Ci zacząć:

 • Zachowaj należytą staranność – porozmawiaj z innymi przyjaznymi zwierzętom pracodawcami
 • Przeczytaj Psy w pracy: Praktyczny przewodnik tworzenia miejsc pracy przyjaznych psom autorstwa Liz Palika i Jennifer Fearing
 • Ustalenie podstawowych zasad dla właścicieli zwierząt domowych i ich zwierząt domowych
 • Zdobądź wcześniej niezbędne szkolenie dla właścicieli zwierząt domowych i ich zwierząt domowych
 • Przeprowadzić próbę, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla Twojej firmy
 • .

 • Rozważ Zabierz psa do pracy w dniu , który jest dniem 24 czerwca tego roku, jako datę rozpoczęcia
 • .

 • Unikaj pracowitego sezonu w Twojej firmie, aby zacząć
 • Pomóż pracownikom i klientom zrozumieć, jak najlepiej współpracować ze zwierzętami
 • .

Jeżeli zdecydujesz się na powitanie zwierząt domowych w swoim miejscu pracy, na wszelki wypadek lepiej zaopatrz się w kilka przysmaków dla psów.

O autorze:

Założycielka The Crevar Group, Tracy Crevar Warren, pomaga firmom świadczącym profesjonalne usługi zdobyć więcej nowych biznesów i budować bardziej dochodowe praktyki. Poszukiwany konsultant, moderator, autor i prelegent, doradza klientom w zakresie rozwoju praktyk poprzez marketing, sprzedaż i obsługę klienta. Dzięki bogatym doświadczeniom i pozytywnemu, wysokoenergetycznemu stylowi działania, inspiruje i upoważnia praktyków do wykonywania większej ilości pracy, którą kochają. Właśnie skończyła pracę nad swoją pierwszą książką Bull’s-Eye! The Ultimate How-To Marketing & Sales Guide for CPAs wyprodukowanej przez AICPA. Warren jest dostępny pod numerem 336-889-GROW (4769) lub www.thecrevargroup.com .

Artykuły pokrewne:

 • CPA podróżuje trasą 66 w celu promowania paliwa, które przynosi korzyści Matce Naturze
 • Pracujesz jak pies w tym sezonie podatkowym? Dlaczego nie pracujesz… z psem?