Od wydatków na telefon komórkowy do emerytury: Uczniowie szkół średnich sprawdzają swoją wiedzę

To rzadki uczeń liceum, który może zainteresować się planowaniem emerytury, ale zarządzaniem wydatkami na telefon komórkowy? Teraz ty mówisz.

Amerykańskie departamenty edukacji i skarbu współpracują z wychowawcami z całego kraju, aby zachęcić nastolatków do mądrego myślenia o sprawach związanych z krótkoterminowymi pieniędzmi, na przykład o rachunku za telefon komórkowy, aby mogli przejąć kontrolę nad długoterminowymi wyzwaniami – oszczędzając na przykład na studiach.

Program nosi nazwę National Financial Capability Challenge, a jego ideą jest nauczenie uczniów szkół średnich podstaw finansów osobistych: oszczędzania, budżetowania i inwestowania. Uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę poprzez internetowy egzamin, oferowany do 8 kwietnia, a najwyżej oceniani uczniowie zostaną uhonorowani podczas krajowej ceremonii rozdania nagród w Waszyngtonie, D.C. Edukatorzy i uczniowie, którzy zajmą miejsce w pierwszej dwudziestce w skali kraju, otrzymają oficjalne certyfikaty nagród.

Nauczyciele mogą pomóc, przygotowując swoich uczniów do 30-minutowego egzaminu poprzez materiały do nauki i scenariusze lekcji oferowane online na stronie www.challenge.treas.gov. Nauczyciele są również zachęcani do dzielenia się swoimi pomysłami na temat skutecznych sposobów nauczania nastolatków umiejętności finansowych.

«Mamy przed sobą długą drogę do przebycia w tym kraju, zanim studenci w tym kraju będą mieli problemy finansowe», powiedział Reuterowi Matt Yale, zastępca szefa personelu w Departamencie Edukacji. «To nie jest jak historia Stanów Zjednoczonych – każdy uczy się historii Stanów Zjednoczonych. To jest temat, który jest prawie tabu, bo nikt nie chce o tym mówić.»

Yale powiedział, że wielu rodziców nie czuje się komfortowo rozmawiając o pieniądzach, a plany zajęć szkolnych dają niewiele czasu na zdobycie umiejętności finansowych. W rezultacie nastolatki nie wiedzą, jak działa karta kredytowa, ani co to jest 401(k).

Oto dwa przykładowe pytania na egzaminie. Więcej przykładów dostępnych jest na stronie internetowej Challenge ,

1. Carolina ma $5,000 uratowanych z pracy w różnych miejscach. Umieszcza swoje pieniądze na koncie oszczędnościowym, które płaci 4 procent rocznie jako odsetki. Ile pieniędzy będzie na jej koncie pod koniec pierwszego roku i pod koniec drugiego?

A. Koniec pierwszego roku: $5,100; koniec drugiego roku: $5,400.

B. Koniec pierwszego roku: $5,200; koniec drugiego roku: $5,400.

C. Koniec pierwszego roku: $5,200; koniec drugiego roku: $5,408.

D. Nie wiem.

(Odpowiedź: C)

2. Marco poszedł do sklepu spożywczego, żeby kupić pudełko z płatkami. Typ zboże lubił przychodzić w trzy różnych markach i trzy różnej wielkości pudełka. Aby wybrać markę i pudełko o najniższym koszcie jednostkowym, powinien przyjrzeć się temu:

A. Największe pudełko z płatkami zbożowymi na półce.

B. najpopularniejsza marka płatków zbożowych.

C. cena za uncję zboża w każdym pudełku.

D. Nie wiem.

(Odpowiedź: C)

W ubiegłym roku w programie wzięło udział ponad 76 000 studentów i 2 500 pedagogów. Stany z najwyższymi wynikami to Idaho, Południowa Dakota, Wyoming, Oregon i Utah. Dowiedz się więcej lub zarejestruj się na ten rok ,