Odkrywanie tajnego życia księgowych

Księgowych często określa się jako zdolnych, godnych zaufania i dobrych z liczbami. Ale są też czymś znacznie więcej.

Przez wieki księgowi byli fashionistami, wynalazcami i szpiegami. Walczą z przestępczością, piszą książki i przestrzegają prawa. Im więcej dowiadujemy się o księgowych, tym więcej niespodzianek odkrywamy. Sekretne życia, w rzeczy samej.

Kiedy Leonardo da Vinci malował Ostatnią Wieczerzę, matematyk i księgowy Luca Paciola był u jego boku – jako przyjaciel i doradca perspektywy. Jednak XV-wieczny Wenecjanin, znany jako Ojciec Księgowości, jest najbardziej ceniony za tworzenie systemu podwójnej księgowości (którego znaczenie może w pełni docenić tylko ci z branży).

To właśnie księgowy Matthäus Shwarz stworzył pierwszą znaną księgę mody. Jego wyjątkowe dzieło sztuki przedstawia ponad 40 lat jego życia i ubioru, przedstawiając to, co miał na sobie podczas najważniejszych wydarzeń, takich jak ślub i śmierć ojca, a także codzienne życie w pracy i podczas zabawy. Mężczyzna traktował modę równie poważnie jak swoją karierę – jako główny księgowy jednej z najbardziej prestiżowych rodzin bankowych w XVI wieku w Niemczech.

Dziś księgowi zaliczają do swoich szeregów gwiazdy rocka, aktorów, polityków i reporterów. Na przykład, zarówno Robert Plant, jak i Mick Jagger krótko studiowali księgowość przed wejściem na scenę; Gibby Haynes otrzymał tytuł Studenta Roku w dziedzinie księgowości i pracował jako audytor w ówczesnej Peat Marwick, zanim stanął na czele punkowej grupy Butthole Surfers; a ten gładki saksofonista Kenny G? Ukończył magna cum laude w rachunkowości. w księgowości.

Ale badania nad księgowością to nie tylko krok na drodze do rock-and-rollowej sławy – księgowi to także przedsiębiorcy i wynalazcy. To księgowy (Phil Knight) założył Nike, a księgowy założył The Home Depot. A ta guma bąbelkowa, którą uwielbiałeś żuć w młodości? Możesz podziękować za to księgowemu.

Gdyby nie «złożoność i obłęd» prawa podatkowego, które studiował, autor John Grisham mógłby dziś pisać zawieszające opowieści księgowych podatkowych, a nie prawników procesowych. Gdyby nie mała armia księgowych, którzy liczą karty do głosowania, nigdy nie mielibyśmy zdobywcy Oscara. I pomyślcie o zbrodniach, które pozostałyby nierozwiązane bez księgowych agenta specjalnego, którzy stanowią około 15 procent sił FBI.

Brak liczników fasoli szparagowej, Te

Jeszcze zanim powstał system numeryczny, księgowi ciężko pracowali, śledząc nasze rzeczy. Byli tam na początku handlu, o czym świadczą egipskie etykiety z odłamkami kostnymi (5 300 p.n.e.), śledzące inwentarz, i od tego czasu są na nim.

Znajomość naszych wejść, tego co mamy i naszych wyjść wydaje się być tak samo istotna dla ludzkiej natury jak oddychanie i jedzenie. Bez tej wiedzy, bylibyśmy zagubieni. Bez księgowych ta wiedza zostałaby utracona – lub jeszcze gorzej, zdezorganizowana i zła.

Więc poszukaj dzisiaj innego księgowego. Podaj mu rękę. I tak jak ty, wyobraź sobie sekretne życie, jakie może prowadzić księgowy.

Oryginalny artykuł ukazał się na Avalara.com