Odpisy z tytułu kradzieży są przeznaczone tylko dla nieruchomości.

W dwudziestu jeden poprzednich felietonów omawiałem wykorzystanie “smakołyków podatkowych” do ożywienia rozmów podczas rozmów o podatkach z klientami lub z takimi grupami jak właściciele firm, emeryci, inwestorzy i sprzedawcy domów. Poradniki omawiają między innymi orzeczenia IRS i inne ogłoszenia, zmiany w prawie, decyzje sądów i taktyki, które obniżają podatki w tym roku, a nawet w przyszłości.

Chciałbym podzielić się z wami więcej moimi ulubionymi tutaj.

Odpisy z tytułu kradzieży. Sąd podatkowy opowiedział się po stronie urzędu skarbowego i odmówił odliczenia kosztów poniesionych przez ojca próbującego odnaleźć córkę, która została uprowadzona przez byłą żonę. Odliczenie jest dozwolone tylko w przypadku utraty mienia. Co więcej, skradziona rzecz musi mieć skorygowaną podstawę kosztową i godziwą wartość rynkową w momencie kradzieży.

Sąd okazał swoje zamiłowanie do jednokolumnowych. Córka nie może być uważana za własność; “własność, zakup i sprzedaż istot ludzkich, powszechnie znanych jako niewolnictwo, została zakazana od czasu przyjęcia w 1865 roku Trzynastej Poprawki do Konstytucji”.

Nieprzekraczalne terminy dla audytów IRS i wniosków podatników o zwrot kosztów . Przechowuj dokumentację potwierdzającą dochody, potrącenia i inne pozycje dotyczące zwrotów federalnych i stanowych co najmniej do momentu upływu terminu przedawnienia dla audytów lub składania wniosków o zwrot, jeśli po złożeniu wniosku znajdziesz błędy.

Ogólnie rzecz biorąc, termin przedawnienia dla audytów lub refundacji wygasa trzy lata po upływie terminu składania deklaracji. Dzień 15 kwietnia 2023 r. jest dla rządu ostatecznym terminem rozpoczęcia badania zwrotów za rok 2019, z terminem składania wniosków 15 kwietnia 2020 r., dla większości osób.

Zasada trzech lat podlega dwóm wyjątkom. Po pierwsze, termin audytu podwaja się z trzech do sześciu lat, jeśli kwota dochodu, którego nie zgłosiłeś, przekracza 25 procent kwoty, którą wykazałeś na formularzu 1040. Dla ilustracji, sześcioletni termin upływa w połowie kwietnia 2025 r. dla większości zwrotów za rok 2018, które zostały złożone w 2019 r.

Po drugie, brak limitów czasowych na rozpoczęcie badań osób, które nie składają zwrotów lub składają zwroty uznane za fałszywe lub fałszywe. Prawo upoważnia IRS do rozpoczęcia tych kontroli “w dowolnym momencie”.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

The Firm , najlepiej sprzedający się thriller Johna Grishama, stał się filmem z 1993 roku, w którym Tom Cruise zagrał rolę młodego prawnika uwiedzionego w pracy w podstępnej firmie prawniczej, która pierze pieniądze dla mafii. W wersji filmowej, ustnik mafii opisuje prawo podatkowe jako “grę, w którą uczymy bogatych jak grać, aby mogli pozostać bogaci”. Urząd Skarbowy ciągle zmienia zasady, by bogacić się ucząc ich”.

Podczas gdy George Herbert Walker Bush był wiceprezydentem, zaszył nominację na prezydenta, kiedy delegaci na zjeździe republikanów w 1988 roku dopingowali jego słynną obietnicę “Czytaj moje usta – żadnych nowych podatków!”. Jednakże, jako prezydent, starszy George Bush miał do czynienia z Demokratycznym Kongresem i musiał być bardziej pojednawczy, w przeciwieństwie do swojego syna. Tak więc pomimo swojej przysięgi i ponieważ wiedział, że jest to pomocne dla gospodarki, prezydent Bush zawarł umowę z Kongresowymi Demokratami, aby podnieść nowe podatki w 1990 r., decyzję, która przyczyniła się do jego porażki w wyborach w 1992 r. przez Williama Jeffersona Clintona.

Prezydent Clinton z łatwością wygrał ponownie w 1996 r., pomimo podwyżek podatków w 1993 r., stając się pierwszym demokratą, który został ponownie wybrany od czasów Franklina Delano Roosevelta. Jak przypomniał pan Clinton: “Jest wiele dowodów na to, że można sprzedawać ludzi na podwyżki podatków, jeśli myślą, że to inwestycja”. Oczywiście, ogromny wzrost w latach 90-tych również ułatwił sprzedaż podwyżek.

Szukaj więcej ciekawostek w kolejnych kolumnach.

Artykuły dodatkowe. Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 300 i liczenie).