Ohio Firms Battelle & Battelle oraz Rippe & Kingston Merge

autorstwa Jasona Bramwella, Staff Writer

Dwie firmy księgowe z Ohio – Battelle & Battelle z siedzibą w Dayton oraz Rippe & Kingston z siedzibą w Cincinnati – niedawno sfinalizowały swoje połączenie i będą teraz znane pod nazwą Battelle Rippe Kingston LLP.

Połączona firma będzie miała blisko 115 specjalistów w trzech lokalizacjach w Ohio – Dayton, Cincinnati i Troy. Urzędnicy z nowo połączonej firmy poinformowali, że żadne biuro nie zostanie zamknięte, a cały personel pozostanie na miejscu.

Charles Foley, który był partnerem audytowym i partnerem zarządzającym Battelle & Battelle, przejmie funkcję partnera zarządzającego nowej firmy. Ken Schoster, partner zarządzający Rippe & Kingston, będzie teraz pełnił funkcję partnera zarządzającego biurem w Cincinnati.

“Jesteśmy podekscytowani połączeniem sił tych dwóch dynamicznych organizacji”, powiedział Foley w pisemnym oświadczeniu. “Obie nasze firmy są znane z wartości i jakości, które wnosimy do klientów. Razem możemy wnieść nową energię i wzmocnić strategiczne podejście do tych, którym służymy, wykorzystując synergię i naszą połączoną głębokość wiedzy”, powiedział Foley.

Obie połączone firmy są członkami McGladrey Alliance, zrzeszenia osiemdziesięciu jeden niezależnych firm księgowych i konsultingowych w czterdziestu dwóch stanach i Portoryko, które mają dostęp do zasobów, narzędzi i wiedzy fachowej firmy McGladrey LLP z siedzibą w Chicago.

Według Foleya, kluczowe korzyści strategiczne z połączenia obejmują szerszą sieć i ofertę umiejętności, większą pulę zasobów oraz większą elastyczność finansową i siłę.

“Choć jesteśmy bardzo dumni z ponad stuletniej historii naszej firmy, uznaliśmy również, że kolejnym krokiem dla naszego zespołu i klientów było połączenie się z firmą o porównywalnej jakości, która umożliwiłaby nam rozszerzenie usług dla naszych klientów”, powiedział Foley. “Rippe & Kingston podziela naszą filozofię pomagania naszym klientom rozwijać się i odnosić sukcesy, a ponieważ oboje jesteśmy firmami McGladrey Alliance, połączenie naszych dwóch firm miało sens”.

Oczekuje się, że połączenie rozszerzy i pogłębi dotychczasową specjalizację obu firm w branży, umożliwiając jednocześnie obu organizacjom oferowanie klientom bardziej kompleksowego doradztwa biznesowego.

“Nasze wspólne rynki niszowe pozwolą nam wykorzystać naszą ofertę usług, połączone doświadczenie i znajomość branży”, powiedział Schoster w pisemnym oświadczeniu. “Ponadto, łącząc zasoby dwóch doskonałych firm księgowych, możemy lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów w miarę ich rozwoju i ekspansji. Jesteśmy wystarczająco duzi, aby świadczyć wszelkie usługi księgowe, podatkowe czy doradcze, jakich klient może potrzebować, a jednocześnie na tyle mali, aby zapewnić lokalną uwagę firmy”.