Ojciec Beyoncé i były menedżer ds. ciężkiego długu podatkowego

przez Teresę Ambord

Zatrudnianie krewnych jest często błędem i wydaje się, że nikt nie popełnia tych błędów częściej niż młode sławy i gwiazdy sportu. Ale tym razem, przynajmniej nie jest to gwiazda, która skończyła pod wodą finansowo.

Matthew Knowles, kierownik muzyczny, producent telewizyjny, producent płyt, ojciec i były kierownik BeyoncĂ© Knowles, jest w IRS za ponad 1,2 miliona dolarów. Zadłużenie podatkowe odnosi się do dochodów uzyskanych w latach 2010 i 2011, w tych samych latach zarządzał karierą swojej córki. W roku 2010 jest winien $484,576, a w roku 2011 kolejne $728,005.

Zwalniam cię!

Z powodu kłótni osobistych i biznesowych, Matthew Knowles nie zarządza już karierą swojej córki. «Kiedy skończyłam osiemnaście lat i zaczęłam więcej zajmować się moimi sprawami, wpadł w szok. A my mieliśmy swoje problemy. Powiedziałabym «nie» czemuś, a on i tak by to zarezerwował», powiedziała Beyoncé.

Ale to było coś więcej niż biznes. Powiedziała dziennikarzom w New York Daily News , że zerwała więzi ze swoim ojcem, kiedy miał romans, który zakończył jego małżeństwo z jej matką. Jednak piosenkarka powiedziała, że ona i jej tata nie są od siebie odizolowani. Jej ojciec nazwał koniec związku menadżerskiego bardzo bolesnym.

Zatrudnienie krewnego mogło być złym pomysłem dla Beyoncé – jak wiele innych gwiazd -. Ale w tym przypadku istnieje kilka kluczowych różnic. Matthew Knowles jest profesjonalistą w dziedzinie rozrywki, a nie bezrobotnym szwagrem szukającym jałmużny. I o ile nam wiadomo, Beyoncé nie ucierpiała finansowo, jak wiele gwiazd. Zazwyczaj to gwiazda, a nie menedżer.

Nie płacz za Mateuszem

Matthew Knowles nie jest oszustem. Założył Music World Entertainment w 1992 roku, który stał się wiodącym konglomeratem muzyczno-rozrywkowym o światowej sprzedaży przekraczającej 300 milionów dolarów. Nawet bez dochodów, które zarobił zarządzając Beyoncé, Matthew Knowles nie powinien mieć trudności ze spłatą swojego długu IRS, ale czas pokaże. Istnieje szansa, że zapłaci rachunek podatkowy i ziemię na nogach.

Przeczytaj więcej wiadomości o gwiazdach.