Oops: IRS przyznaje się do błędu lat podatkowych w listach PIN IP

IRS właśnie przyznał się do zrobienia kolejnego boo-boo. Ale ten nie będzie bolał jak inne wykroczenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Krajowa agencja podatkowa ogłosiła właśnie, że podatnicy będą otrzymywać listy z numerem identyfikacyjnym ochrony danych osobowych (IP PIN) z rażącym błędem. Zawiadomienie to, określane jako Zawiadomienie CP 01A, błędnie stwierdza, że wydany kod IP PIN ma być użyty do złożenia zeznania podatkowego 2014 , podczas gdy numer ten powinien być faktycznie użyty do 2 015 zeznań podatkowych złożonych w 2016 roku.Listy były datowane na 4 stycznia 2016 r., ale faktycznie zostały wysłane pod koniec grudnia 2015 r. i będą przychodzić do skrzynek pocztowych w tym miesiącu.

IP PIN jest unikalnym sześciocyfrowym numerem, który pomaga zweryfikować tożsamość podatnika. Zasadniczo uniemożliwia on innym osobom złożenie zeznania podatkowego wraz z numerem ubezpieczenia społecznego. Deklaracja, która nie zawiera poprawnego kodu IP PIN, może zostać odesłana do nadawcy.

Proszę pamiętać o następujących kwestiach:

  • Jeżeli zeznanie podatkowe jest składane drogą elektroniczną z podaniem numeru Social Security, ale posiada nieprawidłowy lub brakujący PIN IP, system IRS e-file odrzuci zeznanie do czasu ponownego złożenia go z właściwym numerem (lub złożenia go w formie papierowej).
  • Jeżeli deklaracja podatkowa zostanie początkowo złożona w formie papierowej z numerem Social Security, ale będzie zawierała nieprawidłowy PIN IP, może to opóźnić rozpatrzenie deklaracji i ewentualny zwrot podatku, który jest należny.

Klienci nie powinni się martwić, jeśli nie otrzymają listu. PINy IP są wydawane tylko podatnikom, którzy zgłosili do IRS, że padli ofiarą kradzieży tożsamości lub uczestniczyli w pilotażowym programie IP PIN na Florydzie, w Gruzji i w Dystrykcie Kolumbia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pomimo tego błędu, zaleca się podatnikom i ich profesjonalistom podatkowym, aby nadal używali kodów IP dla deklaracji za 2015 rok. IRS przeprosił za zamieszanie i wszelkie niedogodności, jakie spowodował ten błąd. Agencja stwierdziła, że błąd nie będzie miał żadnego innego wpływu i zacznie przyjmować deklaracje 19 stycznia zgodnie z planem.

Powiązany artykuł:

Oficjalnie: Sezon składania wniosków na rok 2016 rozpoczyna się 19 stycznia

.