Op Ed: Dlaczego cicha rewolucja wybucha w Indianie

Ta rewolucja tocząca się w Indianie nie jest jak obalenie rządu. To zajmie trochę czasu i będzie wymagało nowej perspektywy.

Zawód CPA w Indianie prowadzi kraj w rewolucji mającej na celu zmianę metod dostępnych dla CPA, które zwiększą kompetencje i spełnią wymagania dotyczące odnowienia aktywnej licencji CPA. Indiana HEA 1467 umożliwia Indiana Board of Accountancy przyjęcie zasad, które zapewniłyby Indiana CPAs opcje związane z rozwojem zawodowym (zwiększenie kompetencji).

Dla większości praktyków pojęcie to jest obce. Nie jest to CPE, jak wiemy, a podejście oparte na kompetencjach w zakresie odnawiania licencji będzie wymagało nowych sposobów myślenia dla CPA i tych, którzy regulują ten zawód.

Indiana Board of Accountancy i Walne Zgromadzenie Indiana prowadziły dotychczas tę rewolucję, o której nie przeczytasz ani w gazetach, ani online w mediach powszechnego obiegu. Pamiętaj, że jest to cicha rewolucja.

W celu dokonania przeglądu, w 2016 r. Indiana Board of Accountancy przyjął przepisy zezwalające innym niż tradycyjne godziny CPE na spełnienie wymogów etycznych CPA dotyczących odnowienia licencji. Licencjobiorca może spełnić wymóg odnowienia licencji tradycyjną metodą godzin CPE, ale może również skorzystać z kursu CPE opartego na kompetencjach (który może trwać mniej lub więcej godzin niż tradycyjny kurs 4-godzinny CPE) lub osoba fizyczna może spełnić wymóg etyczny poprzez usługi nierekompensowane weryfikowane przez organizację, z którą jest wolontariuszem (tj. usługi komisji ds. etyki).

W 2017 roku, podczas Zgromadzenia Ogólnego Indii, projekt ustawy nr 1467 (dość krótki akt prawny) został autorstwa przedstawiciela Martina Carbaugh’a (R-Fort Wayne’a), a współtwórcą – republikanów. VanAtter, Austin i Heaton. Projekt został przyjęty jednogłośnie przez Komisję Zatrudnienia, Pracy i Emerytur Parlamentu Europejskiego. Gdy trafił na miejsce w Izbie Reprezentantów, również tam został przyjęty jednogłośnie.

Potem, do senatu w Indianie. HB 1467 został przydzielony do Komisji Handlu i Technologii. Znowu wyszła jednogłośnie z komisji. Ostatecznie ustawa została jednogłośnie uchwalona przez Senat Indii, a następnie przesłana gubernatorowi do podpisu.

Brak poprawek i nie “brak głosów” w całym procesie. Najwyraźniej koncepcja ta nie tylko ma sens, ale także przemawia do ustawodawców w Indianie, z których wielu podlega jakiejś formie kształcenia ustawicznego, ponieważ oni także posiadają licencję stanu Indiana.

Więc, co to za rewolucja? Pisaliśmy o tym w przeszłości. Robiono na niej prezentacje. Dane z ankiet członkowskich mówią, że czas na to teraz.

Obecny system odnawiania licencji utknął w przeszłości, a zawód CPA koncentruje się na przyszłości. Znowu nadszedł czas, a Indiana demonstruje zaangażowanie w innowacje i eksperymenty – dokładnie to, do czego wzywała grupa zadaniowa AICPA ds. przyszłości kształcenia w swoim raporcie opublikowanym w 2014 r.

Jest to zobowiązanie na rzecz przyszłości nauki. Będą porażki, ale będą też sukcesy. Musimy świętować te sukcesy.