Opłata za przygotowanie zwrotu – przygotowanie fałszywych zeznań podatkowych dla dealerów narkotyków

Rebecca Renae Powell, zamieszkała w Wasilla na Alasce, została oskarżona o sześć zarzutów dotyczących sporządzania fałszywych zeznań podatkowych dla kilku klientów, których głównym źródłem dochodu była sprzedaż nielegalnych narkotyków.

W informacji tej zarzuca się w szczególności, że Powell zaangażował się w program przygotowywania fałszywych amerykańskich zeznań o podatku dochodowym od osób fizycznych dla dealerów narkotyków. W 2007 roku Powell rozpoczął przygotowywanie deklaracji dla wieloletniego przyjaciela, który sprzedawał marihuanę. Przygotowując zeznania dla swojej przyjaciółki, Powell świadomie pominęła dochody, które jej przyjaciółka uzyskiwała ze sprzedaży marihuany. Domniemywa się, że z powodu niezgłoszenia dochodu z narkotyków, Powell's friend mógł ubiegać się o kredyt dochodowy (EIC) za lata podatkowe 2003 do 2007.

W informacji tej zarzuca się również, że od około października 2007 r. Powell rozpoczął przygotowywanie fałszywych zeznań o podatku dochodowym od osób fizycznych dla drugiej osoby, która uzyskała dochód ze sprzedaży nielegalnych substancji, w szczególności marihuany i heroiny. Aby ukryć nielegalny dochód tej osoby i aposa, Powell stworzył wrażenie, że dochód ten pochodzi z legalnej działalności osoby i aposa, a nie ze sprzedaży narkotyków. Z informacji tych wynika również, że oprócz sporządzania fałszywych zeznań podatkowych Powell tworzył również fałszywe faktury, rachunki i inne dokumenty, które miały na celu potwierdzenie sfabrykowanych danych w zeznaniach w przypadku audytu lub innego dochodzenia.

Za każdy zarzut przygotowania fałszywego zeznania podatkowego grozi kara maksymalnie trzech lat więzienia, grzywna w wysokości $250,000 lub obie te kary, wraz z kosztami ścigania.

Artykuły pokrewne:

  • Cincinnati Return Preparer odbiera 30 miesięcy w więzieniu, aby pomyśleć o fałszywych zeznaniach podatkowych, które przygotował
  • .

  • 'Bad Guy' Tax Preparers Keep Courts Busy

Źródło: US Department of Justice Tax Division