Osiągnij więcej dzięki odpowiednim nagrodom

Dużą część ludzkiej psychologii behawioralnej można wyjaśnić prostym zdaniem: «Zachowanie, które jest nagradzane, jest powtarzane». Jest to prawda nawet wtedy, gdy nagradzasz siebie za własne zachowanie.

Aby osiągnąć więcej właśnie tutaj, już teraz określ z góry «nagrodę», którą otrzymasz od siebie za wykonanie pożądanego zadania. Można to zastosować zwłaszcza w czasie sezonu, kiedy przygotowujesz powrót po powrocie dla swoich klientów.

Easy Does It

Załóżmy, że właśnie skończyłeś przygotowywać kwartalne sprawozdania klienta i chcesz skorzystać z praktyki nagradzania się za swoje osiągnięcia. Nagroda może być tak prosta, jak wykonanie rozmowy telefonicznej. Może to być spacer po bloku. Może to być sprawdzenie poczty elektronicznej, wypicie filiżanki herbaty ziołowej, zsumowanie zarobków za ostatni kwartał, lub inne małe, korzystne wydarzenie.

Dr Aubrey Daniels, w swojej książce Bringing Out the Best in People , nazywa to zasadą babci – zaplanowanie nagrody po dobrym występie. Jak babcia by powiedziała: «Nie możesz jeść swoich lodów, dopóki nie zjesz swojego szpinaku!»

Jeśli stoisz przed nieprzyjemnym zadaniem, sensowne jest, aby zamiast na odwrót, zająć się czymś, co lubisz robić.

Skutki nagrody

Pomyśl o Pavlovie i jego psach. Jeśli ustalisz dla siebie serię nagród za wykonanie małych kroków na drodze do zrobienia czegoś, masz większe prawdopodobieństwo sukcesu. Zachowanie, które jest pozytywnie wzmocnione, powtarza się.

Nagrody mogą przybierać różne formy. Za wykonanie określonej czynności możesz zdecydować, że powołanie przyjaciela jest wystarczającą nagrodą za Twoje mini-kompilację. Dla innych osób może to być spacer po bloku, ulubiona przekąska, 20-minutowa drzemka lub zalogowanie się do tej zakazanej strony.

Zamówienie jest niezbędne dla tej techniki. Praca poprzedza nagrodę. Problem w tym, aby najpierw dać sobie nagrodę, a potem zająć się zadaniem, polega na tym, że usunięto zachętę.

Tak, możesz być wystarczająco sumienny i być w stanie najpierw otrzymać nagrodę, a potem spełnić cichą, niewyartykułowaną obietnicę dla siebie. Jeśli tak, zacznij nagradzać siebie teraz, a następnie wykonaj zadanie, które pozostało do wykonania. Jednak dla większości ludzi, życie nie wydaje się działać w ten sposób.

Po otrzymaniu pierwszej nagrody, tj. po wykonaniu przyjemnej czynności, co cię powstrzyma przed otrzymaniem kolejnej nagrody i kolejnej? Przestrzeganie Zasady Babci pomaga rozwijać osobistą dyscyplinę, która będzie Cię prowadzić przez dni, tygodnie, miesiące i długie lata Twojej kariery. Wiele osób potrzebuje tego rodzaju dyscypliny już dziś!

Pokusy według wskazań przyrządów

Jeśli jesteś narażony na pokusy (a kto nie jest?), znajdź sposób, aby włączyć je do swojego systemu nagród. Zamiast całkowicie ulegać takim pokusom, możesz korzystać z nich okresowo w ciągu dnia, stosując drobne środki, które nie wpływają negatywnie na Twoją produktywność lub długoterminowe perspektywy zawodowe. W ten sposób zachowujesz odrobinę kontroli. Inaczej jest flirtować z katastrofą.

Następnie przechodzisz z godziny na godzinę, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, nie robiąc drobnych rzeczy i nie budując ich, z których każda jest większa niż w rzeczywistości, a jednocześnie utrudniając postęp w realizacji długoterminowych projektów i zadań.

Ludzie zdekompletowani przechodzą od niedokończenia do niedokończenia, mając każdą inną rzecz w swojej pracy i życiu domowym w stanie niedokończonym – wywołując gryzące uczucie niepokoju, brak zamknięcia i poczucie bycia w boksie ze wszystkich stron. Chcesz się tak czuć wiecznie? Chyba nie. Znajdź więc sposób, aby włączyć pokusy do swojego systemu nagród, a nie ulegać im całkowicie i hamować swoją wydajność.

W każdym razie, poświęcenie całkowitej uwagi danemu zadaniu przynosi cudowne korzyści, które w przeciwnym razie mogłyby nie być możliwe do osiągnięcia!

Powiązane artykuły

3 Drogi Starsze CPA mogą nadal osiągać sukces

Dlaczego Twoja praktyka solo potrzebuje planu sukcesji