Osoby na emeryturze obawiają się, że nie osiągną celów związanych z przejściem na emeryturę.

Według nowego badania przeprowadzonego przez American Institute of CPA (AICPA), więcej osób w wieku przedemerytalnym niż nie wierzy, że nie jest przygotowanych finansowo do przejścia na emeryturę.

Sondaż telefoniczny z udziałem 1.018 osób dorosłych przeprowadzony w marcu ujawnił, że podczas gdy 46 procent wierzy, że ich złote lata na emeryturze zabłysną jasno, 49 procent cierpi na coś, co będziemy nazywać «finansowymi drżeniami przedemerytalnymi». Jedna piąta (20 proc.) z tych niespokojnych osób dorosłych nie wierzy, że kiedykolwiek osiągnie swoje finansowe cele emerytalne, podczas gdy prawie jedna trzecia (29 proc.) nie jest pewna.

«Oszczędzanie na emeryturę to maraton, a nie sprint» – powiedział w przygotowanym oświadczeniu Greg Anton, CPA, CGMA, przewodniczący Krajowej Komisji CPA ds. «Ustalając miesięczny budżet i zaczynając wcześnie gromadzić oszczędności, Amerykanie znajdą się później w znacznie lepszej sytuacji. Najważniejsze, co ludzie mogą zrobić w każdym środowisku finansowym, to skupić się na tym, co mogą kontrolować i zrozumieć rolę, jaką ich działania odgrywają w ich planie emerytalnym».

Większość obecnych emerytów (61 proc.) powołuje się na Ubezpieczenie Społeczne jako główne źródło dochodu, następnie na plany emerytalne (36 proc.) i rezerwy gotówkowe (25 proc.).

Ale tak nie jest w przypadku emerytów. Obawy związane z ubezpieczeniem społecznym i znacznym spadkiem emerytur w firmach sprawiają, że wiele osób oczekuje, że będzie bardziej polegać na oszczędnościach.

W porównaniu do emerytów, tylko 48 procent osób na emeryturze spodziewa się, że będzie polegać na Ubezpieczeniu Społecznym, podczas gdy 17 procent – na emeryturach. Ale 39 procent twierdzi, że będzie zależało od gotówki. A 43 procent osób, które przeszły na wcześniejszą emeryturę, będzie zależało od 401(k), w porównaniu do 14 procent obecnych emerytów, jako kluczowego źródła finansowania świadczeń emerytalnych.

Więc, co napędza finansowy gniew na przedemerytury? Tu jest lista:

  • Kwestie związane z opieką zdrowotną (71 procent powołuje się na koszty, a 68 procent mówi o niepewności opieki zdrowotnej)
  • Określenie potrzeb finansowych związanych z przejściem na emeryturę (70 procent)
  • Zdolność do ponoszenia dziennych wydatków (67 procent)
  • Niepewność zabezpieczenia społecznego (62 procent)
  • Niepewność podatkowa (52 procent)

Co planują zrobić ze swoimi zmartwieniami? Odpowiedź: Ofiarę.

Prawie połowa (45 procent) powiedziała, że będzie pracować dłużej w pełnym wymiarze godzin, a 43 procent w niepełnym wymiarze godzin. Czterdzieści procent zdecydowało się na przeprowadzkę do tańszego miejsca, a 28 procent stwierdziło, że zrezygnuje z opieki medycznej lub leczenia.

«Praca przez całe życie była kiedyś niezawodną drogą do wygodnej, bezpiecznej finansowo emerytury. Z biegiem lat Amerykanie zostali poproszeni o wzięcie na siebie większej odpowiedzialności i stanie się bardziej samowystarczalni, jeśli chodzi o planowanie swojej emerytury», powiedział Anton. Stwierdziliśmy, że dziś nawet Amerykanie, którzy mówią, że osiągną swoje cele finansowe, oczekują bardziej aktywnego «życia na emeryturze», które wymaga pracy i poświęceń finansowych».