Osoby przygotowujące podatek studencki przeprowadzają ceremonię «małżeństwa».

Studenci księgowości przygotowujący zeznania podatkowe w klinice VITA Northeastern State University muszą powiedzieć: «Ogłaszam was teraz… «Żonaty wypełniacz Jointly.»

Kiedy przygotowujesz podatki na utrzymanie – lub w tym przypadku jako wolontariusz – nigdy nie wiesz, co ten dzień może przynieść. Być może łatwo wyjdziesz z tego z większością 1040-EZs. Może zostaniesz poproszony o zbudowanie korporacyjnego zwrotu z pudełka po butach pełnego pogniecionych paragonów. A może po prostu… przeprowadzisz wesele.

W tym sezonie podatkowym, studenci w klinice VITA Northeastern State University, w Tahlequah, OK musi zrobić to drugie. Associate Professor Dr. John Yeutter, CPA, normalnie nadzoruje klinikę. Kiedy sprawy mają się napięte, czasem oczekuje pomocy w przygotowaniu powrotu. To czego się nie spodziewał 8 lutego tego roku, to ożenić się z dwoma podatnikami.

«Mieliśmy rodzinę, młodą kobietę, jej chłopaka i 7-miesięcznego syna, którzy przyszli przygotować podatki.»

«Chcemy się złożyć razem», powiedziała mu kobieta.

Koncepcja nie była dla niego nowa, powiedział Yeutter, ale doświadczenie było. «Słyszałem od innych przygotowujących, którzy to zrobili, ale to był pierwszy raz, kiedy zdarzyło mi się to od ponad 25 lat przygotowywania podatków.»

Wiedząc, że stan Oklahoma pozwala parom, które «prezentują się publicznie jako małżeństwo», na składanie wspólnych deklaracji, Yeutter zgodził się. «To jest unikalne dla nielicznych stanów, które zezwalają na małżeństwo według prawa zwyczajowego», powiedział AccountingWEB.

Ta konkretna para nie składała wcześniej swoich zeznań podatkowych razem, ale, jak powiedział Yeutter, wydawało się, że wiedzą, że prawo państwowe zezwala na to. Podczas gdy składanie wspólnego zeznania podatkowego może nie być ceremonią, która obejmuje białe koronki i kwiaty, jest to jeden ze sposobów na poinformowanie społeczeństwa, że uważacie się za małżeństwo, wyjaśnił.

Ogólnie rzecz biorąc, para musi używać własnych imion, tak jak ta para, a nie oboje używać nazwiska mężczyzny. Yeutter przewidział, że używanie tego samego nazwiska może spowodować problemy w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ nie będzie żadnej ewidencji zarobków kobiety poza podaniem jej własnego nazwiska.

Na pytanie, czy Służba Skarbowa może kwestionować status zgłoszenia, powiedział, że nie wiedział o żadnych takich wyzwaniach. «Nie mogę sobie wyobrazić, skąd by wiedzieli lub nie wiedzieli, czy miała miejsce ceremonia cywilna. Słyszałem o innych parach robiących to w stanach prawa powszechnego», dodał. «W stanach, w których prawo powszechne nie jest uznawane, nie mogło się to zdarzyć.»

Co na ten temat mówi IRS? Publikacje 501 i 17 mówią, że dopuszczalne jest złożenie wniosku o powrót małżeński, jeśli:

Mieszkacie razem w małżeństwie prawa powszechnego, które jest uznawane w państwie, w którym teraz mieszkacie lub w państwie, w którym rozpoczęło się małżeństwo prawa powszechnego.

Więc… czy Yeutter i jego ekipa VITA zamienili przygotowania podatkowe w weselny festyn? Nie bardzo, ale gdyby to nie stało się tak szybko, mogliby to zrobić. W krótkim opisie imprezy dla Oklahoma Society of CPA, Yeutter dodał:

«Zwykle gram jazz w tle klasy, aby uczynić rozmowy bardziej prywatnymi, ale nie myślałem o muzyce tematycznej, ani nawet nie powiedziałem czegoś w stylu: «Na mocy nadanej mi przez Radę Księgową Oklahomy i IRS, ogłaszam was mężem i żoną», ale po prostu podziękowałem im za przybycie».

Pozycje pokrewne:

  • Wiele osobowości zeznań podatkowych (i stojących za nimi klientów)
  • Królewski ślub – zostałeś zaproszony?
  • Księgowanie wideo z muzyką rozpoczyna się w czasie wakacji