Oświadczenie IRS o wznowieniu świadczenia usług po zamknięciu działalności gospodarczej

przez Jasona Bramwella

Ponieważ pracownicy IRS wracają do pracy po zakończeniu szesnastodniowej przerwy w pracy rządu federalnego, która zakończyła się pod koniec ubiegłego tygodnia, agencja stwierdziła 18 października, że ocenia wpływ przerwy w pracy na jej działalność w kraju.

Przestój, który rozpoczął się 1 października, a zakończył późnym wieczorem 16 października, pochłonął kilka tysięcy pracowników IRS i wstrzymał wiele usług świadczonych przez agencję, takich jak rozpatrywanie papierowych deklaracji podatkowych, wydawanie zwrotów podatku oraz wysyłanie opłat i zastawów.

Przestój uniemożliwił również podatnikom korzystanie z infolinii IRS i centrów obsługi klienta oraz opóźnił odnowienie numeru PTIN (Preparer Tax Identification Number) na rok 2014.

«W tym momencie, wiemy, że otrzymaliśmy dużą ilość korespondencji podczas zamknięcia. Wiemy, że nastąpi znaczny wzrost popytu na nasze usługi telefoniczne i wiele innych operacji», powiedział IRS w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej 18 października. «17 października zaczęliśmy ponownie otwierać nasze linie telefoniczne i centra pomocy dla podatników, a w obu przypadkach potrzeba będzie czasu, aby podnieść się do normalnego stanu operacyjnego. Ponadto, inne operacje biznesowe zostały wznowione, w tym przetwarzanie miliardów dolarów zwrotów dla osób fizycznych i firm oraz honorowanie wniosków o transkrypcję i autoryzację od osób trzecich».

Biorąc pod uwagę wysoki popyt na usługi, IRS zachęca podatników do oczekiwania na telefon lub wizytę, jeśli ich sprawa nie jest pilna, oraz do dalszego korzystania ze zautomatyzowanych aplikacji na stronie internetowej IRS, gdy tylko jest to możliwe.

«Podatników, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy, zachęca się do odwiedzenia centrów pomocy dla podatników w ich okolicy lub skorzystania z usług call center, ale powinni być świadomi, że wystąpią opóźnienia», stwierdził IRS. «W najbliższych dniach będziemy kontynuować ocenę wpływu tej bezprecedensowej sytuacji na działalność IRS i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej wznowić naszą normalną działalność, tak abyśmy mogli jak najlepiej służyć potrzebom amerykańskich podatników. Bardzo doceniamy cierpliwość podatników i specjalistów podatkowych w tym okresie».

Powiązany artykuł:

  • Siły wyłączające IRS do opóźniania odnowienia PTIN na 2014 r.