Oto, czego nauczyłem się od Sage Summit

Firma Sage, zajmująca się oprogramowaniem do zarządzania biznesem, zorganizowała w Atlancie w dniach 9-11 maja coroczną konferencję dla użytkowników, Sage Summit US, a ponad 5 000 partnerów biznesowych, klientów i księgowych wzięło udział w tym trzydniowym wydarzeniu dla rynku amerykańskiego.

Firma opublikowała szereg ważnych ogłoszeń, w tym informacje na temat nowo ogłoszonej usługi Sage Accountants Cloud, integracji produktów z pakietem Microsoft Office 365, ulepszeń i rozszerzeń swojego Pegg chatbota, a także szereg istotnych aktualizacji istniejących produktów.

Niedawno nabyty system HRMS oparty na chmurze Sage People (dawniej znany jako FairSail) został oficjalnie przedstawiony publiczności Sage Summit, a firma ogłosiła plany działania dotyczące produktów na kolejny rok.

Księgowy Mędrzec

Sage zaprezentowała nowy produkt, Sage Accountant Cloud, który ma zostać wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii latem tego roku i będzie dostępny w USA do jesieni 2017 roku. Sage Accountant Cloud to nowa połączona platforma, która łączy w sobie portfolio aplikacji chmury obliczeniowej w celu zapewnienia księgowym narzędzi do zarządzania swoją praktyką i klientami z wykorzystaniem informacji w czasie rzeczywistym.

Platforma łączy w sobie wszystkie oferty chmury Sage dla księgowych (jak na zdjęciu poniżej) i jest ściśle zintegrowana z Sage Live for Accountants (rozwiązaniem do zarządzania praktyką i księgowością), Sage One, a także platformą SalesForce CRM.

Gary S_Sage

Rysunek 1: Przegląd chmury szałwiowej

Biuro 365 Integracja

Firma Sage udostępniła dodatkowe informacje na temat swoich planów integracji pakietu Microsoft Office 365 z istniejącą linią produktów. Wszystkie globalne wersje pakietu Sage 50c są obecnie integrowane, a funkcje te będą dostępne pod koniec 2017 r. w pakiecie Sage 100. Kluczowe funkcje związane z integracją obejmują:

 • Sage Contact – synchronizacja z programem Microsoft Outlook w celu zapewnienia użytkownikom dostępu do kluczowych danych kontaktowych, informacji, notatek, historii i plików z dowolnej platformy, w dowolnym momencie.
 • – synchronizacja z programem Microsoft Outlook.

 • Fakturowanie mobilne i wydatki – pozwala właścicielom firm na szybkie rejestrowanie wydatków i generowanie faktur w podróży.
 • – pozwala właścicielom firm szybko rejestrować wydatki i generować faktury w podróży.

 • Sage Capture – daje użytkownikom możliwość fotografowania paragonów oraz cyfrowego rejestrowania wydatków, faktur i innych dokumentów przy użyciu napędu Microsoft OneDrive.
 • Sage Intelligence Reporting – wspomaganie użytkowników w podejmowaniu szybszych, lepszych i bardziej świadomych decyzji dzięki możliwości tworzenia potężnych, dogłębnych raportów programu Microsoft Excel z prostym narzędziem Sage 50c i inteligentnymi szablonami.
 • Przechowywanie dokumentów w chmurze – pomaga firmom pozbyć się papierkowej roboty, zapewniając bezpieczne przechowywanie plików, udostępnianie, dostęp do danych i inne funkcje dla dokumentów cyfrowych przy użyciu Microsoft OneDrive.
 • Microsoft Office 365 Business Premium – wiodący na rynku, wydajny pakiet zwiększający produktywność biznesową jest dostępny z pakietem Sage 50c, który daje małym i średnim firmom wszystko, czego potrzebują, aby odblokować nowe możliwości pakietu Sage 50c oraz szersze korzyści płynące z pakietu Office 365.

Letnie aktualizacje będą obejmowały dodanie tablic wyników biznesowych oraz automatyczne zasilanie danymi z kont bankowych i kart kredytowych, które automatycznie przepływają do platform księgowych. Inne narzędzia wchodzące w skład pakietu Office 365 Business Premium, takie jak Exchange Online, SharePoint Online, Office 365 Bookings, automatyczny harmonogram spotkań, a także Office 365 Teams, platforma do zespołowego czatu/współpracy, sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna oferta dla firm każdej wielkości.

Pegg

Sage ogłosił ulepszenia do swojej platformy Pegg “chatbot”. Pegg (www.pegg.io) to wirtualny asystent, który pozwala użytkownikom Sage One i Sage 50 na wprowadzanie transakcji i pobieranie informacji z ich danych z Sage One za pomocą aplikacji do czatu, takich jak Facebook chat, Skype i Slack. Kriti Sharma, globalny wiceprezes Sage ds. Botów i Sztucznej Inteligencji, zademonstrował pracę firmy łączącej Pegg z platformą Alexa, na której opiera się popularny głośnik Amazon Echo.

Demo zawierało demonstracje zadań z zakresu praktycznego zarządzania, które byłyby typowe dla księgowych, w tym szczegóły dotyczące zbliżających się terminów składania zgłoszeń, zadań, które mają być wykonane w tym tygodniu, oraz niezapłaconych faktur od klientów. Sharma podzieliła się, że działania botów będą początkowo skierowane na linie produktów firmy w chmurze i połączonych z chmurą – Sage One, Sage Live i Sage 200c. (Sage 200c to stosunkowo nowa grupa produktów stosowana w papierach wartościowych Sage do opisania wersji głównych produktów Sage z dolnej półki rynku – Sage 50c, Sage 100c i Sage 300c).

Brian Tankersley

Rysunek 2: Pegg (www.pegg.io) to wirtualny asystent, który pozwala użytkownikom na interakcję z oprogramowaniem księgowym za pomocą aplikacji do czatu, takich jak FaceBook Chat, Skype lub Slack

.

Sharma podzieliła później koncepcję biura, które posiada wiele rutynowych zadań zautomatyzowanych przy użyciu sztucznej inteligencji. Podzieliła się tym, że sztuczna inteligencja prawdopodobnie dostarczy rozwiązań, które mogą wykonywać specjalistyczne, czasochłonne, rutynowe zadania, takie jak przypisywanie rachunków wydatków do zakupów kartą kredytową, na długo przed tym, jak zostanie wykorzystana do zapewnienia ogólnych możliwości sztucznej inteligencji, takich jak te zapewniane przez ludzkich asystentów.

Sharma również podzielić się, że jej zespół wysiłki na rzecz rozwoju są napędzane przez sugestie użytkowników, które są udostępniane w Pegg chatbot i są one uwalniając udoskonalenia dla platformy codziennie.

Sage People

Adam Hale, wiceprezes wykonawczy Sage Global Sage People, omówił wizję tego nowo nabytego produktu, który jest najbardziej znanym rozwiązaniem do zarządzania zasobami ludzkimi na platformie SalesForce. Omówił cele produktu, do których należy zapewnienie widoczności inicjatyw ludzkich w firmach, pomoc w zwiększeniu produktywności pracowników oraz pomoc w utrzymaniu zaangażowania pracowników.

Hale omówił również swoje plany promowania “People Science”, strategii pozyskiwania danych górniczych w celu zapewnienia miar wydajności i analizy prognostycznej dotyczącej pracowników firmy. Sage planuje prowadzić swoje północnoamerykańskie operacje dla Sage People poza biurem głównym w Atlancie.

Inne pozycje

Firma podzieliła się trzema filarami swojej strategii produktowej z partnerami i mediami, do których należą:

 • Inwestowanie w istniejący portfel produktów i dostarczanie hybrydowych rozwiązań chmury dla wielu z tych produktów.
 • Prowadzenie sprzedaży dla nowych klientów za pomocą aplikacji chmurowych (Sage One, Sage Live, Sage X3 Online i Sage People) oraz
 • .

 • Tworzenie nowych, innowacyjnych funkcji i produktów, takich jak Pegg, a także dodawanie funkcji raportowania wymiarowego do swoich produktów w chmurze, w tym Sage Live i Sage One.
 • Dyskusja na temat mapy drogowej dobrze się spisała, równoważąc potrzeby obecnych klientów z chęcią rozwijania większej ilości aplikacji w chmurze.

Myśli końcowe

Ogólnie rzecz biorąc, czułem, że Sage Summit pokazał interesujące spojrzenie na to, co przyszłość ma dla Sage, jak również na rynek rachunkowości. Pegg chatbot i wizja firmy w zakresie analizy w czasie rzeczywistym, alarmów międzyplatformowych, jak również automatyzacji opartej na uczeniu się maszynowym pokazują, że Sage ma jasną, długoterminową wizję dla siebie i dla zawodu księgowego.

Chociaż nie sądzimy, aby wszystkie zadania związane z księgowością w krótkim okresie czasu mogły zostać zastąpione przez komputery, to oczywiste jest, że w przyszłości będą one zupełnie inne. Tak jak potrzeba dwóch dekad, aby dziecko nauczyło się ogólnej inteligencji/umiejętności, które muszą być skuteczne jako osoba dorosła, tak i asystenci, tacy jak Cortana, Pegg i Alexa, potrzebują bardzo dużo czasu, aby posiadać umiejętności potrzebne do wykonywania wielu zadań w naszym zawodzie, ale nasza przyszła praca z tymi nowymi narzędziami wydaje się być bardzo interesująca.

Gary S_Sage