Oto jest… Projekt dyskusji na temat reformy podatkowej w obozie Dave’a

Przewodniczący Komitetu House Ways and Means Dave Camp (R-MI) opublikował dziś po południu swój bardzo oczekiwany plan reformy podatkowej, ustawę o reformie podatkowej z 2014 roku.

Do najważniejszych punktów projektu 979-stronicowej dyskusji należą:

  • Obniża stawki i zawala obecne przedziały podatkowe na dwa przedziały wynoszące 10 procent i 25 procent dla praktycznie wszystkich dochodów podlegających opodatkowaniu, zapewniając, że ponad 99 procent wszystkich podatników ma do czynienia z maksymalnymi stawkami w wysokości 25 procent lub mniej. Plan obniża również stawkę podatku dochodowego od osób prawnych do 25 procent.
  • Standardowe odliczenie, skorygowane o inflację, wynosi 11 000 USD dla osób fizycznych i 22 000 USD dla małżeństw.
  • Zwiększa kredyt podatkowy na dziecko do $1,500 na dziecko, dostosowuje go do inflacji w przyszłości i zwiększa liczbę rodzin, które mogą ubiegać się o ten kredyt.
  • Wymaga od IRS opracowania prostego zeznania podatkowego znanego jako Formularz 1040SR, dla osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia, które otrzymują wspólne rodzaje dochodu emerytalnego, takie jak renty i świadczenia socjalne, odsetki, dywidendy i zyski kapitałowe.
  • Upoważnia, że “zbyt duże, by upaść” instytucje finansowe płacą kwartalny podatek w wysokości 0,035 procent od ich skonsolidowanych aktywów na całym świecie, przekraczający 500 miliardów dolarów.
  • Uchyla ponad 220 sekcji kodeksu podatkowego, zmniejszając jego rozmiar o 25 procent.

Kliknij tutaj, aby pobrać plan reformy podatkowej obozu.

Oto, co inni napisali dzisiejszego popołudnia o propozycji obozu:

Dziesiątki ulg podatkowych skończyłyby się na republikańskim planie reorganizacji
.
Richard Rubin z Bloomberg napisał: “Propozycja zawiera nowe limity przerw w ubezpieczeniach zdrowotnych, oszczędnościach emerytalnych, odsetkach od kredytów hipotecznych i odsetkach naliczanych przez zarządzających funduszami private equity”. Plan uchyliłby przerwy na odsetki od kredytów studenckich, wydatki związane z przeprowadzką, przyspieszoną amortyzację oraz podatki państwowe i lokalne”.

Analiza wniosku przewodniczącego Obozu w sprawie reformy podatkowej, część 1: Indywidualna reforma podatkowa

Współtwórca Forbesa Tony Nitti napisał: “Zanim zaczniemy analizę planu, pozwólcie mi zacząć od tego, że choć wyraźnie podziwiam przewodniczącego Obozu za jego niestrudzone dążenie do uproszczenia branży, w której prowadzę swoją działalność, byłbym niedbały, gdybym nie zwrócił uwagi na ironię, że w świecie podatków nawet propozycja “uproszczenia” rozciąga się na prawie 1000 stron”.

Boehner w sprawie reformy podatkowej: “Blah, blah, blah, blah”

“Blah, blah, blah, blah. To była odpowiedź Marszałka Johna A. Boehnera na pytanie o szczegóły proponowanej przebudowy kodeksu podatkowego kraju, temat, który według niego jest szczęśliwy, że Kongres może przedyskutować, nawet jeśli nie ma żadnych szczegółów”, napisał Ed O’Keefe z Washington Post .

Demokraci dostają w roku wyborów paszę w planie podatkowym obozu Dave’a

Brian Faler z Politico napisał: “Obóz Dave’a daje Demokratom wielki, tłusty prezent na rok wyborów. Jego długo oczekiwany projekt ustawy o reformie podatkowej wydany w środę zawiera coś, co może obrazić pozornie wszystkich: producentów, biednych, banki z Wall Street, gubernatorów i jastrzębie z deficytem”.

Plan podatkowy ma coś dla każdego (do nienawiści)

Michael Crittenden z Wall Street Journal napisał: “W sumie to, czego można się spodziewać po poważnym, starannie opracowanym przeglądzie podatkowym. Powiedział Douglas Holtz-Eakin, były doradca kandydatów na prezydenta GOP: “Wszyscy są na niego wkurzeni.”

Obozowy podatek bankowy pokazuje Wall Street nadal w domku dla psów

Kolejny artykuł z Wall Street Journal , ten napisany przez Ryana Tracy’ego: “Rachunek pana Camp ograniczyłby również inne korzyści podatkowe dla dużych banków: możliwość odliczenia składek, które płacą za ubezpieczenie depozytu federalnego. Banki z aktywami o wartości ponad 50 miliardów dolarów nie mogłyby dokonywać takich odliczeń, podczas gdy banki z aktywami o wartości od 10 do 50 miliardów dolarów miałyby zmniejszone odliczenia. Rezerwa ta zwiększyłaby dochody o szacunkowo 12,2 miliarda dolarów w ciągu dziesięciu lat”.

Sprawdź jutro w “Bramwell’s Lunch Beat” inne artykuły na temat propozycji podatkowej obozu, które mogą być interesujące.