Otwarty list o QuickBooks Online

Nie mogę być jedynym, który doświadczył tej sytuacji z przejściem na QuickBooks Online i chcę się z wami podzielić moimi.

Po pierwsze, otrzymałem telefon od mojego doradcy QuickBooks Pro, który stwierdził, że oferuje ceny hurtowe dla wszystkich naszych klientów, którzy przeszli z Pulpitu do Internetu. Użyłem Lacerte do mojego oprogramowania podatkowego i do rozszerzeń, a następnie ProConnect, ponieważ zintegrował się z QBO.

Postanowiłem dokonać tego przełącznika, ponieważ ProConnect jest w zasadzie Lacerte, ale oparty na chmurze. Obiecano mi również darmowe wsparcie dla moich klientów, którzy przełączali się z Desktopu na Online. Ponadto, wszystko to jest oparte na chmurze, więc zdecydowaliśmy się przełączyć naszych klientów.

Jako księgowi otrzymujemy QBO Accountant, a klient ma do wyboru inne wersje. Można by pomyśleć, że wersja księgowa będzie oferować takie rzeczy jak: po fakcie płace i amortyzacja. Wiesz, wszystkie rzeczy, które księgowi chcą i potrzebują, ale tak nie jest. Różnica w tych wersjach to ich system przepływu pracy i inne drobne szczegóły.

W księgowości publicznej trudno jest skłonić kogoś do przejścia na oprogramowanie oparte na abonamencie, a tym bardziej wydaje się, że każdy ma wyjątek. Żeby to zrobić po tym, co się stało z płacami i amortyzacją, musiałem kupić inny program za 1500 dolarów rocznie, żeby dokonać tego wyczynu. Zdecydowałem też, że nie zamierzam odnawiać Easy Acct dla około 10 klientów, którzy nie chcą wydawać nic więcej na płace i pomyślałem, że użyję ProConnectu do amortyzacji.

Teraz, porozmawiajmy o funkcjonalności. Oto jak nasi przyjaciele z QBO ustawiają swój program: W QBO, każdy klient ma plik główny. Wgrałem moich klientów podatkowych z Lacerte do ProConnect, który stworzył kolejny plik główny.

Następnie, jeśli spróbuję przenieść saldo próbne do ProConnectu, tworzy ono jeszcze JEDNY plik główny. Żaden z tych plików nie mówi do siebie. Więc, zostałem zmuszony do ręcznego wprowadzania informacji do ProConnectu. Aby dodać obrazę do obrażeń, te pliki nie mogą zostać usunięte. Stworzyło to bałagan, który moja żona i partner od ponad miesiąca załatwiają.

Intuit to catering dla publicznych firm księgowych. Powinny one wiedzieć, że po pierwsze, nie każdy klient jest otwarty na wydawanie większej ilości pieniędzy na listy płac, kiedy nie robił tego wcześniej, za darmo. Nie wspominając już o tym, że nasz przedstawiciel powiedział nam, że gdybyśmy mieli klientów, którzy potrzebują szkolenia, zaoferowaliby je za darmo.

Przez ten cały, żmudny proces straciłem czterech klientów. Straciłem ich, ponieważ, jak się okazuje, mój QB ProAdvisor Manager (ale nazwijmy to, co to jest, jest sprzedawcą) rzucił piłkę na “darmowe szkolenie”, mówiąc nam, że musimy się tym zająć.

Więc, ten sprzedawca w zasadzie nas okłamał. Tutaj oferujemy naszym klientom, że QBO zajmie się wsparciem i tutaj marnuję swój czas, robiąc je samemu.

Wiem jak działa QBO, ale nie do poziomu QB Desktop. Wspomniałem o tym mojemu doradcy, który niechętnie honorował umowę, ale do tego czasu klienci byli tak szaleni, że ich straciliśmy. To jest około $20,000 straconych na relacjach, których zbudowanie zajęło mi 20 lat.

Mój biznes rzadko jest powolny, ale mam teraz trochę przestojów i zamierzam sprawdzić Xero i zobaczyć, co mogą dla mnie zrobić. Nie mogę już być niczyim królikiem doświadczalnym.

Jako sprzedawca, musisz mieć grupę docelową księgowych, zanim wprowadzisz program MADE dla księgowych!Teraz, zazwyczaj nie dotykam moich mediów społecznościowych, ale za to wszystko wysadziłem Intuit. W końcu mogę odzyskać siły po 20.000 dolarów rocznie, ale większość praktyków nie może.

Podoba mi się pomysł funkcjonalności na wszystkich urządzeniach i możliwość pracy z dowolnego miejsca, jednak nie wierzę, że QBO jest gotowe na primetime.

Uwaga dla redaktora: Należy pamiętać, że słowa i opinie wyrażone przez pana Smalleya są jego własnymi słowami i nie odzwierciedlają słów i opinii AccountingWEB lub jego spółki dominującej Sift Media.