Oznaki, że klienci wyrosli na swoich księgowych

Czy wszystkie ubrania w twojej szafie pasują? Chyba nie. Możesz być teraz wyższy lub cieńszy, albo po prostu wyrosnąć z tego stylu. Tak czy inaczej, przestałeś je nosić, nie trwają wiecznie.

To samo może dotyczyć twoich relacji z niektórymi klientami. Czasami firmy, a nawet osoby prywatne przerastają swojego księgowego.

Oto kilka znaków ostrzegawczych, które mogą się pojawić:

  1. Nikt nie zarządzał proaktywnie przepływami pieniężnymi: Wydatki i przychody zmieniają się cały czas. Rzadko kiedy wyrównują się one tak, jak chce tego właściciel firmy. Potrzebują albo gotówki, aby je przetransportować, albo miejsca, w którym można uzyskać najlepszy zwrot z nadmiaru gotówki, dopóki nie jest ona potrzebna. Ich księgowy nigdy nie omawiał kwestii zarządzania przepływami pieniężnymi. Zakładają, że bankier właściciela firmy ma to na uwadze.
  2. It’s Time to Sell the Business: Pośrednicy obrotu nieruchomościami zazwyczaj nie tylko wymieniają dom i zaczynają go pokazywać. Raczej sprawdzają go, określają wymagane naprawy, wystawiają nieruchomość i tak dalej.Podobnie, właściciel firmy potrzebuje księgowego z doświadczeniem w sprzedaży firm, a szczególnie w przygotowaniu ich do sprzedaży, aby zmaksymalizować ich wartość.
  3. They’re Experiencing Geometric Expansion: Wiele firm otwiera w pewnym momencie nowe lokalizacje. Mogą nawet przekraczać linie stanów, prowadzić sprzedaż online lub sprzedaż międzynarodową. Księgowy z sąsiedztwa, z którego usług korzystali, może być bliskim przyjacielem, ale różne jurysdykcje mogą być dla nich stromym błędem w nauce.Potrzebują kogoś, kto już wcześniej pracował z tego typu firmami.
  4. They Don’t Feel Important: The accountant does filings, but that’s it’s it. Właściciel firmy tak naprawdę rozmawia z nimi tylko wtedy, gdy nazywają swoje CPA pytaniem. W przeciwnym razie, księgowy nie jest proaktywny i nie interesuje się sukcesem firmy.
  5. The Business Has Developed a Niche: Z biegiem czasu, małe praktyki medyczne stały się ich niszą. Kupują budynki, remontując je specjalnie na potrzeby gabinetów lekarskich i prywatnie prowadzonych zakładów opieki ostrej. Ich księgowy ma ogólną praktykę z bardzo małą ilością lekarzy i niektórymi klientami, którzy są właścicielami niektórych wynajmowanych nieruchomości mieszkalnych. Firma potrzebuje kogoś, kto koncentruje się na dziedzinie medycyny jako swojej niszy, kogoś, kto rozumie specyficzne potrzeby lekarzy i ich relacje z dużymi sieciami opieki zdrowotnej.

Jeśli którakolwiek z tych sytuacji ma miejsce u jednego z Państwa klientów biznesowych, może on przerodzić się w Państwa usługi i skorzystać z usług księgowego, który będzie w stanie sprostać ich aktualnym potrzebom. Alternatywnie, jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w tych dziedzinach, upewnij się, że ludzie są świadomi, że szukasz nowych klientów aktywnie, abyś mógł postawić stopę w drzwiach, gdy pojawi się jedna z tych możliwości.

Powinniśmy również poświęcić chwilę na zastanowienie się nad milionami ludzi, którzy nie mają księgowego, ale przyszli go potrzebować, ponieważ jest to podobna sytuacja. Osoba powinna zrezygnować z wypełniania formularza on-line i uzyskać CPA w następujących sytuacjach:

  1. When It Makes Financial Sense: Kiedy wartość oszczędności podatkowych, które znajdzie księgowy przekroczy koszty, które nalicza, sensowne jest, aby przejść do profesjonalisty.
  2. When They Start a Business: Wiele osób ma boczny zgiełk. W rzeczywistości, według raportu Small Business Administration z 2018 roku, w USA jest 30,2 miliona małych firm. W raporcie, na podstawie statystyk z 2015 r., wskazano, że 24,3 mln to firmy nie będące pracodawcami. Kiedy masz firmę poboczną, nawet jeśli zajmuje się doradztwem lub sprzedażą na e-Bayu, Twoja sytuacja podatkowa staje się bardziej skomplikowana.
  3. When Life Gets Complicated: Jeśli jesteś osobą zarabiającą na życie, mieszkającą w wynajętym mieszkaniu bez dzieci, twoje podatki są prawdopodobnie dość proste. Osoby planujące złożenie zeznania podatkowego w formie karty pocztowej mają na myśli ciebie. Jeśli jesteś właścicielem wynajmowanej nieruchomości lub masz dochód niezgłoszony na formularzu W-2, prawdopodobnie skorzystasz z profesjonalnej porady. Nie wymyślaj na nowo koła.
  4. When Financial Planning Is Necessary: Chcesz niezależnej porady finansowej dostosowanej do Twojej wyjątkowej sytuacji. Spotkałeś wiele osób w branży ubezpieczeniowej i inwestycyjnej, które oferują planowanie za darmo. Zdajecie sobie Państwo sprawę, że ich celem jest sprzedaż produktów, które noszą. Chcesz jednak mieć powiernika, który udziela porad finansowych, ale nie sprzedaje inwestycji. Wielu księgowych pasuje do tego opisu.
  5. When You’re Not Sure: A little knowledge can be dangerous. W 2017 roku, Forbes opublikował artykuł, w którym wspomina się o kodeksie podatkowym USA, ma prawie 75,000 stron! Masz szczególną sytuację i nie masz pewności co do zasad. Najlepiej skorzystać z profesjonalnej porady.

Inercja jest potężna. Niektórzy ludzie mieszają się, trzymając się tego, co mają. Inni czują się komfortowo, robiąc rzeczy w określony sposób, nawet jeśli ich sytuacja się zmieniła. Czasami jednak sensowne jest cofnięcie się i ponowna ocena sytuacji. To zapewni, że jako księgowy wykonujesz naprawdę najlepszą pracę dla swoich klientów.

Powiązane artykuły

Jak ekonomia behawioralna może wyłowić nowych klientów

Jak wprowadzić zarządzanie przepływami pieniężnymi do działalności niezarobkowej