Ożywiona debata na temat reformy podatku od osób prawnych

Wraz z rozpoczęciem debaty na temat reformy podatkowej na Kapitolu istnieje przepaść między firmami amerykańskimi a administracją prezydenta Obamy w kwestii sposobu przeglądu podatków od osób prawnych.

Biały Dom zwraca się do przedsiębiorstw, aby współpracowały z administracją przy przepisywaniu tego, co wszyscy zgadzają się, że jest to niezwykle złożony kodeks podatkowy. Sekretarz Skarbu USA, Timothy Geithner, spotkał się w piątek z kilkunastoma głównymi liderami biznesu.

Centralny punkt sporny skupia się na naleganiu Geithnera, aby wszelkie zmiany były «neutralne pod względem dochodów», zgodnie z The Wall Street Journal , cytując osoby poinformowane o dyskusjach. Geithner twierdzi, że choć stawka podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 35 proc. może się zmniejszyć, dochody z tego tytułu nie powinny spadać. Liderzy korporacyjni nie popierają takiego podejścia, powiedział The Wall Street Journal .

Frank Calderoni, dyrektor finansowy Cisco Systems Inc., powiedział gazecie, że metoda neutralności przychodów nie uwzględnia skoku aktywności gospodarczej, który spowodowałby obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych. «Nie możesz tego po prostu wziąć i przejść przez ćwiczenie punktowe», powiedział.

Kolejny spór dotyczy obecnego systemu, w którym amerykańskie firmy są opodatkowane od zysków osiągniętych poza granicami kraju. Prezydent Proctor & Gamble Robert McDonald powiedział, że system ten stwarza «przechylone pole gry» w porównaniu z systemami podatkowymi w innych krajach, co szkodzi konkurencyjności Stanów Zjednoczonych.

Komitet House Ways and Means, którego pierwsze przesłuchanie w ramach nowego Kongresu odbędzie się dzisiaj, skoncentruje się na reformie podatkowej i usłyszy od McDonalda; Niny Olson, adwokatki podatkowej; Warrena Hudaka, którego pensylwańska firma koncentruje się na rachunkowości małych przedsiębiorstw; Kevina Hassetta z American Enterprise Institute; oraz Martina Sullivana, redaktora współpracującego z Tax Analysts , The Hill .

Reprezentant Dave Camp (R-MI), który przewodniczy komisji Ways and Means, powiedział Reutersowi, że dzisiejsze przesłuchanie jest pierwszym krokiem w długiej debacie na temat kodeksu podatkowego. «Jest sporo do zrobienia.» Ostatnia duża reforma podatkowa w 1986 roku trwała kilka lat.

Republikanie House’a powiedzieli, że nie są zainteresowani kontynuacją reformy podatku dochodowego od osób prawnych bez jednoczesnego przeglądu indywidualnego kodeksu podatkowego, The Washington Post poinformował. Mówią, że miliony firm płacą teraz podatki poprzez indywidualny kodeks podatkowy.

Niektórzy twierdzą, że obecna stawka podatkowa w wysokości 35 procent musiałaby zostać obniżona do około 25 procent, aby uzyskać szerokie poparcie wśród przedsiębiorców, według The Wall Street Journal .

Artykuły pokrewne:

  • Sprawozdanie Taxpayer Advocate koncentruje się na reformie podatkowej, kwestiach poboru podatków, reformie opieki zdrowotnej
  • Co wyborcy powiedzieli o podwyżkach podatków w listopadowych wyborach