ParenteBeard Dodaje 26 Pracowników przy niedawnym przejęciu Invotexu

Filadelfijska firma konsultingowa CPA i ParenteBeard LLC z siedzibą w Filadelfii otworzy nowe biuro w Baltimore po przejęciu specjalistycznej firmy konsultingowej Invotex.

W ramach umowy dwudziestu sześciu pracowników Invotexu, w tym czterech partnerów, dołączy do ParenteBeard, która obecnie posiada osiemnaście biur w środkowo-atlantyckich i północno-wschodnich regionach Stanów Zjednoczonych, a także jedną lokalizację w Dallas.

Zgodnie z ostatnim artykułem Jeffa Blumenthala z Philadelphia Business Journal , Prezes i Dyrektor Generalny ParenteBeard Bob Ciaruffoli od trzech lat rozmawia z zespołem zarządzającym Invotex, kierowanym przez partnerów Raymonda Peroutkę, Neila Demchicka, Jima Stangrooma i Les Schott. Obie firmy brały udział we wspólnych projektach i kierowały pracą do siebie nawzajem.

“Chcieli dołączyć do większej firmy, a nasze doświadczenie uzupełniło ich praktykę”, powiedziała Blumenthalowi w jednym z wywiadów Ciaruffoli.

W pisemnym oświadczeniu, Ciaruffoli powiedział: “Invotex ma reputację doskonałego i kreatywnego myślenia i wnosi do ParenteBeard dodatkowych uznanych w kraju ekspertów w dziedzinie rachunkowości sądowej, analizy finansowej i doradztwa ubezpieczeniowego”.

Założona w 2005 roku Invotex oferuje swoim klientom usługi z zakresu księgowości, doradztwa gospodarczego, finansowego i regulacyjnego oraz pomaga środowiskom biznesowym i prawnym, instytucjom finansowym, firmom ubezpieczeniowym i jednostkom rządowym w rozwiązywaniu złożonych problemów w sprawach spornych, dochodzeniach, reorganizacjach, ubezpieczeniach i wycenach, zgodnie ze stroną internetową firmy LinkedIn.

Invotex oferuje również usługi doradcze dla właścicieli własności intelektualnej, w tym audyty tantiem, licencjonowanie, obliczanie odszkodowań i zeznania ekspertów w sprawach spornych.

Urzędnicy spółki ParenteBeard stwierdzili, że dodanie spółki Invotex wzmocniło praktykę spółki ParenteBeard w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego oraz jej usługi kryminalistyczne, sądowe i wyceny, które obecnie obejmują upadłość i likwidację.

“Dzięki połączeniu uznanych w kraju możliwości Invotexu w zakresie doradztwa finansowego z usługami doradczymi, księgowymi i podatkowymi ParenteBeard, nasi klienci będą mogli korzystać ze zwiększonych zasobów i szerszego zakresu umiejętności w zakresie postępowań sądowych i transakcji”, powiedziała Peroutka, która pełniła funkcję dyrektora zarządzającego i CEO Invotexu.

Ciaruffoli powiedział Philadelphia Business Journal , że biuro w Baltimore zacznie od praktyk doradczych Invotexu, ale plan zakłada przekształcenie go w pełnousługową lokalizację z praktykami podatkowymi i audytowymi.

“Będziemy przyglądać się strategicznym kandydatom do fuzji na tym rynku”, powiedział Ciaruffoli.

Posiadając ponad 1000 specjalistów, ParenteBeard świadczy usługi w zakresie CPA i doradztwa biznesowego dla małych firm, średnich przedsiębiorstw, grup non-profit i podmiotów rejestrujących się w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). ParenteBeard jest niezależnym członkiem Baker Tilly International.