Perfect Pitch: Konkurs dla uczniów-przedsiębiorców

przez Deanna C. White

Dla Jamie Murphey, jedynego właściciela JamieMurphey.com, początkującej małej firmy oferującej kreatywne usługi cyfrowe, przedsiębiorczość jest we krwi.

Murphey, opisana przez siebie «Southern transplant and entrepreneur now harborred in New York City», dorastała obserwując, jak jej przedsiębiorcza matka prowadzi dwie spółdzielnie żywnościowe w rodzinnym mieście Starkville, Mississippi.

Wymieniali się pomysłami na potencjalny biznes, takimi jak przepisy kulinarne na całym stole kuchennym, rozstawiając wszystko, od piekarni po pracownie ceramiczne. Kiedy nadszedł czas, aby Murphey poszła na studia, zapłaciła za to, uruchamiając swoje pierwsze przedsiębiorstwo – Southern City Cleaning, jedną z pierwszych ekologicznych usług sprzątania w Mississippi.

Więc kiedy Murphey zdecydowała się kontynuować swoje najnowsze przedsięwzięcie w cyfrowej przedsiębiorczości w Nowym Jorku w 2012 roku, jej przedsiębiorcze, podobnie jak jej przyjaciele wiedzieli dokładnie, gdzie wysłać ją po radę i znaleźć «bezpieczną przestrzeń» forum praktyki, aby wprowadzić jej nowe pomysły w życie. Zachęcali ją do wzięcia udziału w corocznym SmartPitch Challenge.

W piątek, 1 lutego 2013, setki studentów-przedsiębiorców z uczelni i uniwersytetów w całym kraju będą miały szansę pójść w ślady Murpheya podczas jedenastego dorocznego konkursu SmartPitch Challenge w Baruch College. Impreza rozpocznie się od przyjęcia z uwagami znanych przedsiębiorców, edukatorów i mentorów.

SmartPitch Challenge to partnerstwo CUNY Institute for Virtual Enterprise (IVE), Lawrence N. Field Center for Entrepreneurship w Baruch College i IBM. SmartPitch to proces «wirtualnej inkubacji», który zaprasza studentów-przedsiębiorców do rozwijania, rozbijania, walidacji i wprowadzania w życie nowych pomysłów biznesowych w bezpiecznym, zamkniętym środowisku sieci społecznościowych.

Podczas trwania imprezy odbędzie się szereg imprez towarzyszących, które doprowadzą do oficjalnego spotkania SmartPitch Challenge zaplanowanego na czwartek, 6 czerwca 2013 roku.

«SmartPitch to szansa dla młodych przedsiębiorców na odkrycie swojej kreatywności, wprowadzenie innowacji i stworzenie biznesu», powiedział dr Stuart Schulman, profesor zarządzania i dyrektor wykonawczy CUNY IVE. «Ten konkurs jest świętem przedsiębiorczości i szansą na realizację amerykańskiego marzenia o rozpoczęciu działalności gospodarczej». Baruch tworzy następne pokolenie innowacyjnych liderów biznesu.»

Podczas imprezy SmartPitch Challenge, pionierska platforma społecznościowa CUNY IVE będzie służyć jako wirtualne miejsce, w którym uczniowie będą mogli zaangażować mentorów, zapytać ekspertów i znaleźć wsparcie rówieśników. Ponadto, odbędzie się szereg imprez wspierających, warsztatów i okrągłych stołów.

6 czerwca 2013 r., w ramach formalnego wyzwania, zostanie wyłonionych pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w wirtualnym inkubatorze przedsiębiorczości, kończąc na uruchomieniu swoich koncepcji w okresie letnim. W skład inkubatora wchodzą: obóz startowy, przestrzeń inkubatora, mentorstwo eksperckie IBM, dostęp do sieci przedsiębiorczości w przestrzeni wirtualnej i realnej oraz dostęp do stypendiów i aniołów biznesu, jak twierdzą przedstawiciele Baruch.

Trzy najlepsze zespoły, wybrane za pośrednictwem letniego inkubatora, będą rywalizować o nagrody w wysokości $8,500. Zespół zajmujący pierwsze miejsce otrzyma 5 000 $, zespół zajmujący drugie miejsce otrzyma 2 500 $, a zespół zajmujący trzecie miejsce otrzyma 1 000 $.

Zwycięzcy zaprezentują również swoje nowe firmy tej jesieni i zostaną uznani jako stypendyści CUNY IVE w sieci wsparcia ciągłego.

Schulman powiedział, że SmartPitch pierwotnie rozpoczął się jako konkurs dla liderów, ale szybko przekształcił się w program dla przedsiębiorców, gdzie studenci mogli zidentyfikować i rozwiązać problemy dla swoich rozwijających się pomysłów biznesowych. Obecnie SmartPitch obejmuje różne pomysły na rozpoczęcie działalności, które prowadzą całą gamę od przedsiębiorstw nastawionych na zysk do grup non-profit i organizacji społecznych.

Schulman powiedział, że najłatwiej jest myśleć o wirtualnej inkubacji SmartPitch jako o spektrum działań, które rozpoczyna się od świadomości, przechodzi przez wdrożenie, a kończy symulacją biznesową w wirtualnej gospodarce internetowej stworzonej przez organizatorów konkursu.

«Mogą przetestować swoją strategię marketingową, platformę biznesu społecznego, strukturę zasobów ludzkich i strategię finansową w sklepie internetowym, gdzie ludzie w sieci wirtualnej mogą albo zaakceptować albo odrzucić swój produkt lub usługi», powiedział Schulman.

Schulman powiedział, że studenci wpadli na każdy pomysł, który może zrewolucjonizować sposób prowadzenia biznesu i interakcji między ludźmi.

Poprzedni uczestnicy zaproponowali wszystko, od Dirt Works, miejskiego rozwiązania kompostowego, które działa na modelu mleczarza, po Metrosexual Male, aplikację dla mężczyzn, którzy rozszerzyli swoją strefę komfortu macho na tyle, aby używać kremu do twarzy, ale nie na tyle daleko, aby faktycznie wejść do domu towarowego, aby go kupić.

Zgodnie z zasadami współczesnego świata biznesu, Schulman powiedział, że wszystkie koncepcje są z natury odbiegające od technologii; tylko poziom dawkowania jest różny.

Krótkie spojrzenie na zakres i różnorodność pomysłów na rozpoczęcie działalności podkreśla inną filozofię, jaką Schulman stawia w odniesieniu do przedsiębiorczości: w dzisiejszym przyspieszonym cyklu koniunkturalnym sama natura przedsiębiorczości stale się rozwija, nieustannie się zmienia.

«Definicja przedsiębiorczości jest celem ruchomym. Mogą to być osoby pracujące w dużej firmie; mogą to być pracownicy zarabiający podstawowe wynagrodzenie, ale działający przedsiębiorczo, aby sprzedać tę markę; mogą to być innowatorzy współpracujący z przedsiębiorcami, aby sprzedać swój produkt», powiedział Schulman. «Zasadniczo to, co robią przedsiębiorcy, zarówno w ramach własnej małej firmy, jak i w ramach dużej firmy, to tworzenie własnego wszechświata. Muszą być zwinni i innowacyjni, aby utrzymać się na rynku».

To jest rynek, Murphey mówi, że zawsze chce być częścią.

«Wyszedłem z SmartPitch podekscytowany poziomem pasji społeczności do przedsiębiorczości i zmian społecznych i pod wrażeniem różnorodności prezentowanych pomysłów na start», powiedział Murphey. «Praca z SmartPitch w Field Center dała nam możliwość kontaktu z jednymi z najmądrzejszych i najbardziej kreatywnych umysłów na scenie start-upu. Moim zdaniem, wartość dostępu do wielkich umysłów jest korzyścią, którą trudno przecenić.»

Zobacz harmonogram imprezy inauguracyjnej w piątek, 1 lutego 2013. Listę wydarzeń i aktualizacji można znaleźć na stronie CUNY IVE na Facebooku i w serwisach społecznościowych. Dowiedz się więcej o Kolegium Barucha.