Pięć kroków do spełnienia wymagań CPE

przez Tony’ego Smitha

Jako CPA wiesz, że utrzymanie kompetencji zawodowych poprzez ustawiczne kształcenie zawodowe (CPE) jest koniecznością – prawa i przepisy podatkowe są w prawie ciągłym stanie i konieczne jest ich przestrzeganie. Prawdopodobnie masz również świadomość, że utrzymanie i poszerzanie kompetencji zawodowych zwiększa Twoją wartość zarówno dla klientów, jak i pracodawców.

Ale CPE to nie tylko rozwój zawodowy; to konieczność spełnienia wymogów rady stanowej w zakresie odnowienia licencji CPA, jak również spełnienia wymogów utrzymania certyfikacji w zakresie wszelkich dodatkowych profesjonalnych certyfikatów, które możesz posiadać, takich jak CMA lub CFP®.

Jak wiele osób nauczyło się tego w trudny sposób, przesuwanie tych wymagań na tylny palnik i mówienie sobie, że w pewnym momencie będziesz w stanie ukończyć swoje godziny CPE, po prostu tego nie robi. Musisz być skupiony i mieć opracowany plan, aby nie narażać swoich godzin pracy na szwank w celu ukończenia CPE.

Wiesz, że jesteś psem wiedzy, zawsze szukającym najnowszych, najwspanialszych informacji, które wprowadzą Cię w stratosferę księgowości, ale uczęszczanie na kursy CPE jest prawdopodobnie najdalszą rzeczą od twojego umysłu. Zdobywanie punktów CPE nie musi być bolesne; w rzeczywistości, przy odrobinie rozwagi i planowania, możesz spełnić swoje wymagania, poprawić swoje CV i poszerzyć swoje możliwości zawodowe – a wszystko to bez przerywania potu.

Wciąż wątpisz? Proces spełniania wymagań CPE podzieliliśmy na pięć prostych kroków.

Krok 1: Najpierw rzeczy pierwsze

Wyśledzić, jakie są specyficzne wymagania CPA dla CPE, stawiane przez zarząd stanu w zakresie rachunkowości. Wymagania każdego stanu różnią się nieco pod względem akceptowanych dostawców, metod dostawy, które kwalifikują się do godzin, oraz sposobu podziału tych godzin, etyki, audytu, rachunkowości finansowej, podatków itp. Z tego powodu mądrze jest unikać zasobów lub publikacji, które dostarczają jedynie ogólnych informacji na temat wymogów CPE.

Ogólnie rzecz biorąc, można się spodziewać, że w zależności od okresu odnowienia dla danego stanu trzeba będzie zrealizować około 40 godzin CPE rocznie, około 80 godzin w okresie dwóch lat lub 120 godzin w okresie trzech lat.

Krok 2: Weź pod uwagę swoje długoterminowe cele zawodowe

CPE to doskonała okazja do zdobycia specjalistycznej wiedzy i wyróżnienia się spośród innych specjalistów w danej dziedzinie, a nawet w firmie, dla której pracujesz. Mimo, że można dbać o swoje wymagania CPE na wielu płaszczyznach, w tym poprzez webcasty, seminaria, w sali lekcyjnej i online, dążenie do uzyskania certyfikatu w specjalności księgowej często pozwala na spełnienie wymagań CPE przy jednoczesnym spełnieniu wymagań niezbędnych do wyróżnienia się między innymi jako CFP®, CGFM® czy CMA.

Krok 3: Znajdź właściwy dostarczyciel

Przez cały rok i w całym kraju oferowane są tysiące programów szkoleniowych, seminariów i kursów, więc znalezienie czegoś, co odpowiada Twoim potrzebom i celom zawodowym, jest zazwyczaj dość łatwe, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zlokalizowaniu lokalnych programów i kursów, Twoje państwowe społeczeństwo CPA jest doskonałym źródłem informacji. Zwrócenie się do profesjonalnej organizacji w obrębie Twojego stanu zwykle oznacza, że udasz się do źródła znającego wymagania stawiane przez zarząd księgowości w Twoim stanie. Oznacza to znalezienie zatwierdzonego dostawcy usług i ustalenie odpowiedniej liczby godzin w obszarach wymaganych przez radę.

Etap 4: Utrzymanie papierowej ścieżki

Po ukończeniu kształcenia ustawicznego należy prowadzić szczegółową dokumentację księgową dla stanowego zarządu, zawierającą szczegółowe informacje na temat działalności CPE. Większość raportów CPE wymaga podania konkretnych informacji, w tym nazwy zatwierdzonego programu CPE, lokalizacji programu, treści strony internetowej DeepL, dat uczestnictwa w programie oraz łącznej liczby przepracowanych godzin CPE.

W wielu stanach nie ma obowiązku corocznego zgłaszania informacji o CPE, jednak podlegają one wyrywkowym audytom. Tyle razy, ile razy podkreślałeś swoim klientom, jak ważne jest zachowanie śladu papierowego, powinno to być uczucie, które jest ci bardzo dobrze znane jako CPA.

Krok 5: Rozłożyć CPE zamiast rozsmarować się cienko

.

Bądź konsekwentny i regularnie uzupełniaj swoje CPE, aby nie znaleźć się w sytuacji, w której będziesz się szyfrować tuż przed odnowieniem licencji. Należy również pamiętać, że większość stanów wymaga od CPA ukończenia minimalnej liczby kredytów CPE każdego roku (patrz lista stanów AICPA dotycząca wymogów CPE). Na przykład, Teksas wymaga od CPA ukończenia 120 godzin CPE w okresie trzech lat, co najmniej 20 godzin każdego roku. Innymi słowy, nie można łączyć wszystkich swoich godzin CPE w dwa lata.

Nie traktuj swoich wymagań dotyczących CPE jako obciążenia lub niedogodności. Godziny CPE to fantastyczna okazja, aby rozwinąć specjalizację księgową, dodać więcej treści do swojego życiorysu i wyróżnić się na tle innych w swoim zawodzie.

O autorze:

Tony Smith jest redaktorem w Accounting Edu, źródle informacji dla księgowych i studentów zainteresowanych wymaganiami potrzebnymi do uzyskania licencji i certyfikatów.