Pięć pytań do zadania w twojej muzyce finansowej

Wszyscy wiedzą, że ważne jest, aby regularnie wymieniać olej i utrzymywać właściwe ciśnienie w oponach, ale czy myślałeś o prowadzeniu tego samego rodzaju konserwacji swoich finansów? Ze względu na ciągłe zmiany warunków rynkowych i ekonomicznych, dobrym pomysłem jest regularne przeglądanie niektórych kluczowych kwestii finansowych, aby mieć pewność, że są one aktualne. Texas Society of CPAs zaleca zadawanie tych pytań, aby zobaczyć na czym stoisz.

Masz odpowiednie ubezpieczenie?

Polisy ubezpieczeniowe mogą dać ci spokój, ale to nie znaczy, że powinieneś je odłożyć i zapomnieć o nich. Jeśli od czasu zakupu polisy na życie miałeś dzieci, nastąpił wzrost dochodów lub nastąpiła inna ważna zmiana w twoim życiu lub finansach, być może będziesz chciał odpowiednio dostosować zakres ubezpieczenia. Jeśli na przykład wyszłaś za mąż lub rozwiodłaś się, być może nadszedł czas, aby zmienić swojego beneficjenta. Należy również zastanowić się, czy istnieją powody, aby zwiększyć udział własny w ubezpieczeniu domowym lub samochodowym (jeśli chcesz obniżyć składki) lub obniżyć udział własny (jeśli wolisz mniej ryzykownych w razie wypadku). A jeśli zawsze uważałeś, że płacisz za dużo za ubezpieczenie, nie zaszkodzi zrobić kilka badań co kilka lat, aby sprawdzić, czy mniej kosztowna opcja odpowiada twoim potrzebom.

Czy Twoje inwestycje są na torze?

Nawet jeśli jesteś zadowolony z inwestycji poczynionych w przeszłości, mądrze jest dokonywać ich regularnego przeglądu, aby upewnić się, że nadal odpowiadają one Twoim celom i że związane z nimi ryzyko i nagrody nadal odpowiadają Twojej obecnej sytuacji. Zorientowane na wzrost akcje lub giełdowe fundusze inwestycyjne, które zacząłeś kupować na przykład po trzydziestce, mogą nie odpowiadać całkowicie Twoim potrzebom, ponieważ zbliżasz się do emerytury. Ponadto, wiele osób przeznacza pewien procent swoich oszczędności na pewne rodzaje inwestycji, ale te wartości procentowe mogą się zmienić ze względu na zyski i straty na różnych rynkach. Jest to kolejny powód, aby dokonać przeglądu swoich zasobów i zdecydować, czy zmiany są konieczne.

Czy twój testament jest aktualny?

Czy twoja wola bierze pod uwagę ostatnie zmiany w twoim życiu, takie jak małżeństwo, rozwód lub inne przejścia w twoim własnym lub nawet w życiu twoich dzieci? Czy Twoi bliscy wiedzą, gdzie można znaleźć ważne dokumenty (w tym testament i informacje o kontach bankowych, inwestycjach itp.), jeśli coś się z Tobą stanie? Jeśli nie, to teraz jest czas na stworzenie aktualnego testamentu i upewnienie się, że on i inne kluczowe dokumenty są dostępne dla bliskich.

Czy możesz renegocjować niektóre płatności?

Większość ludzi płaci co miesiąc długą listę rachunków. Jaki jest najlepszy sposób na zmniejszenie płatności na tych wszystkich rachunkach? Czasami wystarczy tylko zapytać. Wiele firm walczy o utrzymanie klientów, więc mogą być bardzo otwarte na renegocjowanie stawek. Obejmuje to firmy, które dostarczają kabel, telefon komórkowy lub telefon stacjonarny, jak również te, które dostarczają usługi internetowe i wiele innych.

Czy można obniżyć koszty karty kredytowej?

Podczas renegocjacji umowy, nie zapomnij o firmie obsługującej karty kredytowe. Jeśli masz dobrą historię płatności, zadzwoń do firmy i zasugeruj, że obniżają one odsetki, które płacisz. Jeśli odmówią, daj jasno do zrozumienia, że planujesz szukać lepszego oprocentowania gdzie indziej. Nie powinno to być pustym zagrożeniem: Zawsze dobrze jest mieć oko na lepsze transakcje kartami kredytowymi. W ramach tego procesu, skorzystaj z programu American Institute of CPA’s 360 Degrees of Financial LiteracyCredit Card Optimizer, aby zadecydować o najlepszym rozłożeniu zadłużenia karty kredytowej. I pamiętaj, że dobra ocena kredytowa pomoże Ci zakwalifikować się do najniższego oprocentowania pożyczek.

Jak może pomóc mój lokalny CPA?

CPA może oferować łatwe do zrozumienia porady w wielu różnych kwestiach finansowych. Upewnij się, że zwrócisz się do niego ze wszystkimi problemami finansowymi swojej rodziny.