Pięć wskazówek na temat tego, w jaki sposób umowy CPA mogą poprawić zaangażowanie klientów – w skali roku

Dzień Podatku przychodził i odchodził, po raz kolejny pozostawiając CPA z wybrzeża na wybrzeże, odzyskując z corocznej połowy kwietnia walki klientów, którzy zwlekali do ostatniej możliwej sekundy, aby zakończyć swoje podatki.

Ponad 13 procent Amerykanów, czyli około 41,4 miliona osób, złożyło swoje podatki w tygodniu 15 kwietnia, a kolejnych 12 procent nie dotrzymało terminu. To około 80 milionów ludzi, którzy czekali do 11. godziny lub gorzej. Na razie większość CPA może oddychać nieco łatwiej i cieszyć się chwilą.

Podczas gdy ćwiczenia przeciwpożarowe w ostatniej chwili, czyli w kwietniu w księgowości, mogą być nieuleczalne, aktywne zaangażowanie przed i po sezonie podatkowym może pomóc w lepszym przygotowaniu i utrzymaniu klienta. CPA mogą lepiej wykorzystać technologię i wykorzystać swoje strony internetowe jako kanały komunikacji, aby zwalczyć âbattle of the taxesâ» i osiągnąć porozumienie pokojowe przed 15 kwietnia toczy się ponownie.

Te pięć prostych, ale skutecznych wskazówek dotyczących wykorzystania strategii komunikacyjnych w połączeniu ze stroną internetową firmy może pomóc w poprawie zaangażowania CPA z klientami przez cały rok, dalszym wzmacnianiu tych relacji i pomaganiu księgowym w przygotowaniu się na czas podatkowy z większym wyprzedzeniem.

1. Zachęcaj nowych klientów do łączenia się. Często odwiedzający internet potrzebują pomocy w inicjowaniu interakcji. Łatwym sposobem na zachęcenie do zaangażowania się jest zaoferowanie bezpłatnej konsultacji lub przejrzenie zwrotów nowego klienta z poprzedniego roku w celu sprawdzenia, czy nie przeoczono żadnych odliczeń. Prostota jest jednak kluczowa, bez względu na to, jakie jest to wezwanie do działania. Zwrócenie się do potencjalnego klienta o wykonanie zbyt wielu dodatkowych kroków lub wymagań zmniejszy jego zainteresowanie nawiązaniem współpracy.

Konieczne jest włączenie widżetów lub przycisków z wyraźnym, prostym wywołaniem do działania na stronie internetowej i e-mailach, aby umożliwić potencjalnym nowym klientom natychmiastowe nawiązanie kontaktu z Tobą. Przekazanie swojego doświadczenia za przysłowiowe wciśnięcie guzika napędzi zdobywanie klientów i zachęci do proaktywnych nawyków, które mogą się opłacić w przyszłorocznym sezonie podatkowym.

Dzięki tej strategii wykorzystania zautomatyzowanych, przyjaznych dla użytkownika narzędzi komunikacji online, możesz zoptymalizować i uprościć proces konwersji prospektów, co pozwoli Twojej firmie podwoić całkowitą liczbę zgłoszeń kontaktowych, które może przyjąć. Rozszerzając swoje kontaktowe możliwości zaangażowania przez Internet, pozwala również na dotarcie do potencjalnych klientów w ich własnym czasie i łatwą interakcję online, gdy jest to dla nich wygodne.

2. Pielęgnowanie relacji z klientem. Email marketing jest doskonałym przykładem narzędzia, które nadal jest jednym z najlepszych narzędzi do pielęgnowania i przedłużania relacji z klientami oraz zapewniania, że klienci wracają ponownie i ponownie. Pamiętaj: Email marketing powinien być podzielony na segmenty i dostosowany do konkretnej grupy odbiorców wokół określonego tematu, ponieważ nie wszyscy klienci są do siebie podobni.

Kampanie e-mailowe informujące klientów o zbliżających się terminach, zmianach w polityce podatkowej i sezonowych wskazówkach mogą okazać się opłacalne zarówno pod względem czasu jak i zasobów. Nawet coś tak prostego jak przyjacielskie przypomnienie na koniec roku, aby wcześnie zarezerwować spotkania i przejrzeć dokumenty podatkowe â z linkiem planowania wbudowanym w maila â może wypłacić dywidendę. Ta sztuczka pomogła firmie CPA z siedzibą w Seattle zwiększyć odsetek odpowiedzi o 70 procent i zmniejszyć koordynację planowania o ponad 150 godzin. Jako bonus, automatyczne potwierdzenia i przypomnienia praktycznie wyeliminowały nie pokazywanie się.

3. Świadczyć wyjątkowe usługi. Dla większości firm, pozostawanie w kontakcie z klientami oznacza zazwyczaj rozmowę telefoniczną lub spotkanie. Ale pozostawanie w kontakcie po godzinach ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia niezrównanej jakości usług i odróżnienia Twojej firmy od pakietu. Opracowanie usprawnionej strategii pozostawania zaangażowanym jest niezbędne, aby Twoja firma pozostała na szczycie uwagi. Rozważ holistyczne podejście do zaangażowania, oferując klientom możliwość dotarcia do Ciebie przez telefon, pocztę elektroniczną, stronę internetową, telefon komórkowy i platformy mediów społecznościowych. Możesz zapewnić optymalną interakcję i zaangażowanie z każdym klientem i perspektywą, dając im możliwość komunikacji z Tobą na ich warunkach.

Na przykład, w sklepie z oponami mieliśmy CPA wybitnego klienta, który po prostu szybko odpowiedział na nowe zapytanie ofertowe poprzez jego stronę internetową. Potencjalny klient był pod tak dużym wrażeniem poziomu reakcji i obsługi, że natychmiast go zatrudnił. Niemniej jednak, zapewnienie wyjątkowej obsługi nie kończy się na szybkiej reakcji.

4. Zabezpieczyć relację. Księgowi są administratorami najbardziej wrażliwych informacji swoich klientów. Oferowanie usług, które odzwierciedlają to zaufanie, tylko pogłębia relację z klientem. Jednym ze sposobów na odzwierciedlenie tego poziomu zaufania jest zapewnienie klientom bezpiecznego, samoobsługowego portalu, na którym będą mogli dzielić się wrażliwymi informacjami przez cały rok. Portal taki zapewnia prywatność, śledzi i rejestruje transakcje oraz zapewnia wyłączność między klientem a doradcą. Zapewnia również większą wygodę, która jest często preferowana w stosunku do przechowywania danych na papierze i innych mediach cyfrowych. Ponadto, portale te mogą również zawierać wywołanie do działania, które może wywołać zwiększoną interakcję, prowadząc do planowania terminów spotkań, płatności online, udostępniania dokumentów i innych.

5. Zbudować na rozmachu z technologią. Tkanie możliwości zaangażowania online, takich jak planowanie online, płatności i fakturowanie online oraz udostępnianie dokumentów online, może uzupełnić wszystkie tradycyjne interakcje z klientami, pozwalając firmie na automatyzację procesów zarządzania klientami przy jednoczesnym zwiększeniu zaangażowania. Narzędzia te mogą również zachęcać do ponownego zaangażowania, ułatwiając interakcje i zwiększając zadowolenie klienta.

Wszystko to oznacza, że CPA mogą ustanowić swoje praktyki w celu osiągnięcia sukcesu, będąc proaktywnymi wobec swoich klientów przez cały rok. Pozornie małe zwycięstwa, takie jak lepiej przygotowany klient w kwietniu, jedna godzina mniej czasu poświęcona na organizowanie danych klienta, czy dobrze przygotowany e-mail, mogą służyć jako katalizator do poprawy efektywności i jakości praktyki. Słowo w ustach jest ważne, ale uzupełnienie go o strategiczny zasięg może mieć efekt kuli śnieżnej, która zwielokrotni wpływ Twoich działań, umożliwiając każdemu CPA podniesienie poziomu swojej praktyki po prostu poprzez wykorzystanie dostępnych narzędzi internetowych.

O autorze:

Ran Oelgiesser jest głównym urzędnikiem ds. wprowadzania do obrotu vCita . Ma prawie 20 lat doświadczenia w pomaganiu startupom i dużym organizacjom w zakresie technologii, zarządzania produktem i marketingu. Przed vCita, Ran był współzałożycielem i wiceprezesem ds. marketingu produktowego w firmie Kidaro (przejętej przez Microsoft w 2008 roku).