Pierwszy Globalny Model BMS: Łączenie usług zarządzania majątkiem i usług CPA poprzez przyjęcie nowego sposobu prowadzenia działalności gospodarczej

Do 1 Global

David Davis, mistrzowski partner JY WealthCare, LLC , firmy księgowej w San Jose w Kalifornii, dzieli się postępem firmy w świadczeniu usług zarządzania majątkiem dla klientów i procesów myślowych, które za tym stoją.

1. Jaki był najważniejszy powód, dla którego zdecydowałeś się zacząć oferować usługi zarządzania majątkiem swoim klientom podatkowym?

Przede wszystkim, czuliśmy, że możemy wykonać lepszą pracę dla naszych klientów, oferując usługi zarządzania majątkiem, w oparciu o nasze relacje z naszymi klientami i z 1st Global. Po drugie, zauważyliśmy, że nie były one dobrze obsługiwane przez poleconych przez nas klientów. Te dwa czynniki doprowadziły do naszej decyzji.

2. Jakie przeszkody musiał(a) Pan(i) pokonać, aby stać się skuteczną firmą świadczącą usługi zarządzania majątkiem?

Musieliśmy nauczyć się nowego sposobu prowadzenia działalności gospodarczej po stronie usług finansowych. Przeszliśmy od rozliczania godzinowego do słuchania potrzeb finansowych naszych klientów i obsługiwania ich w najlepszy możliwy sposób. Innymi wyzwaniami, przed którymi stanęliśmy, były nasze własne początkowe odczucia i obawy związane z oferowaniem tych usług, a także stworzenie i wdrożenie odpowiedniego zespołu. Głównym spostrzeżeniem, które musieliśmy przezwyciężyć, była obawa przed “dokonaniem sprzedaży”, mimo że nie o to chodzi w tym biznesie. Chodzi o słuchanie i dostarczanie rozwiązań.

3. Wiele umów CPA ma awersję do sprzedaży/marketingu. Jak Ty i Twoi partnerzy przezwyciężyliście tę niechęć?

W naszej firmie postrzegamy to jako budowanie relacji z marketingiem i sprzedażą. I są działania, które do tego prowadzą. Jeśli szukasz poprawy relacji, działania zwykle nazywane “marketing i sprzedaż” naprawdę pomóc wiedzieć, i zbliżyć się do, swoich klientów. Nasze usługi w zakresie zarządzania majątkiem pozycjonujemy w sposób doradczy, tak samo jak wykonujemy naszą pracę w ramach CPA.

4. Jak wynajęcie profesjonalnego doradcy finansowego zmieniło Twoją ofertę zarządzania majątkiem? Czy kiedykolwiek próbowałeś zrobić to na własną rękę?

Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że chcemy, aby pomagał nam profesjonalista, który jest solidnym współpracownikiem i liderem naszego zespołu. W ten sposób całkowicie wzbogaciliśmy naszą ofertę. Zatrudniliśmy Barbarę Holian Kong, Certyfikowanego Planistę Finansowego™, co pozwoliło nam skupić się na stronie księgowej, mając jednocześnie do dyspozycji rzetelnego członka zespołu, ponieważ spotkaliśmy się z klientami potrzebującymi usług finansowych. Nigdy nie próbowaliśmy tego robić na własną rękę.

5. Co by Pan powiedział komuś, kto chce “zrobić to na własną rękę” bez specjalnego doradcy finansowego?

Myślę, że można to zrobić samemu, ale osoba ta musi być bardzo pilna w przydzielaniu swojego czasu, jak również być w stu procentach zorganizowana.Ale my wolimy podejście, które przyjęliśmy, polegające na zatrudnieniu wykwalifikowanego, profesjonalnego doradcy finansowego.

6. Jak dodanie zarządzania majątkiem do oferty zmieniło plan dziedziczenia?

Nie zmieniło to koniecznie naszego planu, ale wzmocniło i pogłębiło nasze możliwości w dążeniu do sukcesji. Poza podatkami i księgowością, przyniosło to więcej strumieni przychodów do naszej oferty. To pozwala nam teraz na większą elastyczność w naszym planie sukcesji.

7. Czy uważają Państwo, że model usług zarządzania przedsiębiorstwem (BMS) jest właściwym modelem dla Państwa firmy?

Absolutnie! Dzięki strukturze firmy BMS mamy zarówno wsparcie 1st Global, jak i naszego wewnętrznego doradcy. Połączenie tych dwóch elementów, połączone z naszymi kontaktami i relacjami, okazało się bardzo udane. Barbara, o której wspomniałem wcześniej, jest naszym dyrektorem ds. usług finansowych i jest z nami od ośmiu lat. Nie mogliśmy być szczęśliwsi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat oferowania usług w zakresie zarządzania majątkiem jako firma CPA oraz tego, jak strategiczne partnerstwo biznesowe z tak uznanymi partnerami jak David Davis może wpłynąć na Twoje plany rozwoju, skontaktuj się z 1st Global pod adresem (800) 959-8461 lub [chronione pocztą elektroniczną] .

Ten artykuł i jego treść zostały dostarczone przez 1st Global. Z ponad 500 firmami stowarzyszonymi z 1st Global jest jednym z największych partnerów świadczących usługi zarządzania majątkiem dla zawodów podatkowych, księgowych i prawniczych. 1st Global dostarcza wymagane zdolności niezbędne do doskonałości w zarządzaniu majątkiem, w tym progresywnego kształcenia ustawicznego, co stawia firmę w wyjątkowej pozycji do zaoferowania wiedzy na temat zarządzania majątkiem.

1st Global został założony przez CPAs w przekonaniu, że firmy zajmujące się księgowością, podatkami i planowaniem nieruchomości mają wyjątkowe kwalifikacje do świadczenia kompleksowych usług zarządzania majątkiem dla swoich klientów. Każda stowarzyszona firma posiada wykształcenie, technologię, ramy budowania biznesu i rozwiązania dla klientów, które sprawiają, że firmy te są liderami w swoich zawodach poprzez dedykowane profesjonalne relacje z klientami zbudowane wokół zarządzania majątkiem.

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 8150 N. Central Expressway, Suite 500 w Dallas, Texas, 75206, (214) 265-1201. Dodatkowe informacje o 1st Global są dostępne w Internecie pod adresem www.1stGlobal.com .

Certified Financial Planner Board of Standards Inc. jest właścicielem znaków certyfikacyjnych CFP®, CERTIFIED FINANCIAL PLANNER™ oraz zarejestrowanego na szczeblu federalnym CFP (z płomienistym logo), które przyznaje osobom, które pomyślnie ukończyły początkowe i bieżące wymagania certyfikacyjne.