Plan marketingowy jest kluczem do ustalenia priorytetów

Przeczytaj więcej artykułów Sally Glick tutaj.

Czytając niedawny artykuł Alana Morinisa “Bondage to Busyness”, uderzyło mnie jego przypomnienie o tym, jak bardzo jesteśmy dziś zestresowani i naciskani. Nasze życie zawodowe, napędzane i umożliwiane przez technologię, zdaje się wypełniać coraz więcej rzeczy do zrobienia każdego dnia. Nasze urządzenia ręczne sprawiają, że jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a teraz łączymy się z większą liczbą osób niż kiedyś! Krótko mówiąc, jesteśmy bombardowani, a to nie jest przyjemne. Dużym pytaniem jest, jak zdecydować, co jest naprawdę ważne.

Dla Ciebie, jako lidera w małych i średnich firmach CPA, jest to jeszcze bardziej złożone: musisz zmierzyć się z trudnościami w żonglowaniu wieloma rolami, w tym obsługą klienta, rozwojem biznesu, mentoringiem, pracami administracyjnymi i szkoleniami zawodowymi, by wymienić tylko kilka z nich. Im mniejsza firma, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz miał niezbędne wsparcie i podział obowiązków, więc zbyt często te zadania spadają na garstkę na szczycie.

Kiedy mieszanka obowiązków jest przytłaczająca, coś musi dać. Dlatego, jako specjalista od marketingu, ostrzegam cię, abyś nauczył się ustalać priorytety.

Na początek, bez względu na to, jak mała jest Twoja firma, musisz poświęcić czas na napisanie planu marketingowego, który może ukierunkować Twoje działania. Bez tego planu, marketing może być prowadzony raczej przez happenstancję niż przez intencje. Dlaczego nie stworzyć planu, który może zapewnić spójność i strukturę, zamiast być nieprzygotowanym i jedynie wspierać ekscytujące możliwości.

Żaden plan marketingowy nie byłby kompletny bez kalendarza (terminów) i zadań do realizacji. Będziesz musiał określić, czego oczekujesz od każdego ze swoich współpracowników i powinieneś współpracować, aby śledzić ich wyniki. Jeśli nie oczekuje się od nikogo udziału w lokalnej konferencji stowarzyszenia prawników, to najprawdopodobniej nikt tego nie zrobi. Jeśli jednak jeden ze specjalistów w Państwa firmie jest odpowiedzialny za rozwój niszy w Państwa firmie prawniczej, wówczas należy spodziewać się, że będzie on uczestniczył w odpowiednim programie prowadzonym przez stowarzyszenie prawników.

Bez tego poziomu zaangażowania i odpowiedzialności, większość planów kończy się rozpadem. Świat rzeczywisty intruzów, z pożarami do ugaszenia i nagłymi problemami klientów do rozwiązania. W rezultacie inne, mniej istotne i terminowe działania, takie jak marketing i rozwój biznesu, są odsuwane na bok.

Aby tego uniknąć, bądź praktyczny w swoim podejściu. Priorytetowo traktuj te rodzaje działań marketingowych, które będą dobrze służyły Twojej firmie, biorąc pod uwagę jej poziom zasobów. Wybieraj te inicjatywy, które najprawdopodobniej przyniosą rezultaty. Bierz udział w wydarzeniach lub organizuj wydarzenia, które koncentrują się na rynku docelowym.

Sporządź listę wszystkich możliwości: publikowanie biuletynów, korzystanie z mediów społecznościowych, pisanie bloga, prezentowanie serii seminariów, pisanie artykułu lub reklama w czasopiśmie lokalnego stowarzyszenia branżowego producentów, by wymienić tylko kilka z nich. Następnie ponumeruj pozycje na liście, wskazując te najważniejsze i te najmniej istotne. Może się okazać, na przykład, że pisanie bloga, choć ładne, spada do # 10 na paradzie przebojów z powodu ilości czasu potrzebnego do wytworzenia produktu w stosunku do oczekiwanego zwrotu z inwestycji.

Kiedy już będziesz miał uporządkowaną listę, zacznij przydzielać zadania tym, którzy najbardziej naturalnie pasują do danego stanowiska, w oparciu o doświadczenie i wykształcenie. Nie próbuj zmuszać niektórych pracowników do udziału w konferencjach detalicznych, gdy ich pasją jest na przykład służba nonprofit. Należy raczej wykorzystać talenty każdej osoby, aby wydobyć z nich to, co najlepsze. Będzie to bardziej przyjemne dla profesjonalistów, a firma prawdopodobnie dostrzeże większe korzyści.

Kluczem jest odgryzanie tylko tego, co można przeżuć. Doceniam znaczenie rozciągania celów, ale kiedy wszyscy narzekają, że są zbyt zajęci, przedstawianie długiej listy potencjalnych działań może się odwrócić. W rezultacie możesz skończyć z tym, że nic nie osiągniesz. Ale jeśli przygotujesz rozsądną listę i dasz czas swojemu zespołowi na osiągnięcie celów, będziesz miał znacznie lepsze wyniki bez wichury, która prowadzi do stresu i złej jakości życia. Wierzę w stuprocentową siłę i wpływ kultury marketingowej, ale wiem też, że jeśli cele nie zostaną zaprezentowane w formacie pozwalającym na działanie, wyniki końcowe będą niewystarczające.

O autorze :

Sally Glick jest CMO i dyrektorem Sobel & Co. LLC. W 2003 roku otrzymała tytuł Accounting Marketer of the Year i została wybrana do AAM Hall of Fame w 2007 roku. Można się z nią skontaktować pod adresem [e-mail protected] .