Plante Moran’s «Succession Transition»: A roadmap for Seamless Transitions».

Przez personel KsięgowościWEB

Plante Moran, PLLC , jedna z największych w kraju publicznych firm księgowych i konsultingowych, ogłosiła wydanie swojej nowej książki, Succession Transition: Mapa drogowa dla bezszwowych przemian. Książka oferuje strategie tworzenia zrównoważonych organizacji poprzez rozwój przywództwa. Plante Moran jest powszechnie znana ze swojej wielokrotnie nagradzanej kultury korporacyjnej (firma od trzynastu lat z rzędu znajduje się na liście 100 Best Companies to Work For trzynastu firm), ma jeden z najniższych wskaźników rotacji w tym zawodzie i jest chwalona za wysoki odsetek partnerów płci żeńskiej. Do tej pory jednak firma nie zaproponowała wewnętrznego spojrzenia na swoje podejście do uwodzenia osób, które mają zająć kluczowe stanowiska kierownicze, w tym ostateczną rolę przywódczą – partnera zarządzającego firmy.

Succession Transition: Mapa drogowa dla Seamless Transitions została napisana przez byłego partnera zarządzającego Plante Moran, Billa Hermanna, CPA, i partnera zarządzającego Plante Moran, Gordona Kratera, CPA, z nagrodzoną nagrodą Pulitzera dziennikarką Sheryl James. Hermann był partnerem zarządzającym firmy w latach 2001-2009, a Krater jest w trzecim roku czteroletniej kadencji. Hermann przeprowadził kilka fuzji i rozszerzył geograficzny zasięg działalności, reputację i nowe możliwości dla klientów. Obecnie jest liderem praktycznej grupy serwisowej Plante Moran’s Services Group. Krater przeprowadził firmę przez bezprecedensowe wyzwania w gospodarce, a mimo to dotychczasowe relacje z klientami i zdolność do pozyskiwania nowych klientów pozostają wyjątkowo silne.

«Celem książki było stworzenie podkładu do przechodzenia na sukcesję poprzez rozwój przywództwa, ale nie jest to książka sama w sobie», mówi Hermann. «Udane zmiany w przywództwie zajmują lata, a nie miesiące. To dlatego, że nie ma substytutu dla inwestowania czasu na pielęgnowanie i pielęgnowanie tych, którzy mają potencjał przywódczy. Bez zaangażowania, by pokierować nadchodzącymi liderami, nie może być mowy o udanej zmianie przywódczej».

Succession Transition: Mapa drogowa dla bezszwowych przemian koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach, które tworzą zrównoważone i zdrowe organizacje – co jest niezbędne dla prawdziwie udanej transformacji przywódczej:

  1. Kultura organizacyjna
  2. Komunikacja i rozpoznawanie
  3. Wybór kierownictwa
  4. Rozwój
  5. Nauka doświadczalna
  6. Mentoring

Książka zawiera przykłady, dlaczego kadra kierownicza jest zachęcana do zachowania otwartości umysłu podczas identyfikacji przyszłych liderów.Krater przytacza przykład partnera, który był niezwykle nieśmiały na początku swojej kariery: «Teraz awansowała nie tylko na stanowiska kierownicze w firmie, ale również w zawodzie księgowego. Nigdy nie skorzystałaby z możliwości, jakie daje jej przywództwo, gdyby firma stosowała z góry ustaloną formę przywództwa».

Dla tych, którzy kochają swoje role, moment odejścia od roli lidera może być równie ważny, jak wejście w jedną z nich, mówi Hermann.

«Być dobrym liderem oznacza wiedzieć, kiedy wejść i kiedy wyjść», oferuje Hermann w książce. «Decyzja o rezygnacji z przywództwa jest tak samo trudna jak decyzja o tym, kto powinien przejąć przywództwo. Jeśli jesteś obecnym liderem, możesz uznać, że następna epoka w Twojej firmie wymaga umiejętności, które niekoniecznie są Twoimi mocnymi stronami».

Succession Transition: Mapa przejścia bez szwu , z przedmową prezydenta Uniwersytetu Wayne’a i byłego wiceprezesa Ford Motor Company, Allana Gilmoura, jest opublikowana przez Momentum Books. Kopie można kupić za $19.95 online na amazon.com lub Momentum Books.

Autorzy Bill Hermann i Gordon Krater oraz wybrani współpracownicy Plante Moran są dostępni, aby porozmawiać o książce, zmianach w systemie sukcesji, rozwoju przywództwa, mentoringu i tworzeniu kwitnącej kultury pracy. Obejrzyj wywiady z Billem Hermannem i Gordonem Kraterem. Aby umówić się na rozmowę, skontaktuj się z Teresą McAlpine pod numerem [adres e-mail chroniony] lub (248) 603-5344.