Planujesz na rok 2016? Przyjmujesz ChangePlanning na rok 2016? Obejmij Zmianę

Firmy każdej wielkości powinny zaangażować się w planowanie strategiczne na rok 2016 już teraz, a wraz z wirem innowacji i zmian w branży księgowej i technologicznej, nie ma lepszego czasu, aby poznać narzędzia do poprawy życia firmy i klientów.

Na przykład, niektórzy nowsi gracze, tacy jak Receipt Bank i Hubdoc, weszli na rynek amerykański i zrobili duże postępy, podczas gdy uznane marki, takie jak Intuit, Sage i CCH, między innymi, udoskonaliły swoją ofertę produktową, aby uczynić ją bardziej wydajną, skalowalną i przyjazną dla użytkownika. W rzeczywistości, niedawno, CCH cicho ogłosił swoje oprogramowanie chmurowe CCH Axcess Practice zostanie wdrożony na platformie HTML 5. (Prześlij mi wiadomość, jeśli chcesz mojej opinii na temat tego, jak monumentalnie ogromne to jest.)

To, co było również wyjątkowe w 2015 roku, to mega partnerstwa, które zostały utworzone. Sage i Salesforce ogłosiły partnerstwo na rzecz rozwoju Sage Live â – systemu księgowości na front- i back office, zbudowanego na platformie Salesforce. Box i IBM ogłosiły globalne, strategiczne partnerstwo, które zapewni zarządzanie treścią w przedsiębiorstwach nowej generacji i współpracę.

Teraz również Apple i Microsoft współpracują ze sobą. Poczekaj. Co? Zgadza się, w zeszłym miesiącu wiceprezes Microsoft Corporate VP of Office 365 wziął na scenę prezentacji Keynote Tima Cook’a na temat Apple iPad Pro i pokazał, jak obie firmy współpracowały, aby zaoferować bestię produktywności Office 365 na Apple iPad Pro.Jak powiedział dr Venkman, grany przez Billa Murray’a, w Ghostbusters , âPsy i koty żyjące razem ⌠masowa histeria!â”

Dlaczego więc nowe produkty, zmiany w platformie i mega partnerstwa są istotne dla naszego planowania strategicznego w 2016 roku? Przy zawrotnej ilości zmian, musimy je sprowadzić i skupić się na następujących wspólnych mianownikach: technologii, procesach, rozliczeniach i kulturze.

Technologia. Byłoby szkodą dla Ciebie i firmy Twojego klienta, aby nie brać pod uwagę obecnie dostępnych na rynku rozwiązań z zakresu księgowości, podatków i płac w chmurze. Jeśli nadal ręcznie wprowadzasz dane do systemu księgowego, âyou’re dead to me,â” jak lubi mówić Kevin O’Leary z programu ABC Shark Tank . W świetle dobrej konkurencji, potencjalni klienci obsługiwani ręcznie, przestarzałymi technologiami i procesami, które widzą to, co nasza firma ma do zaoferowania, wybierają nas prawie w stu procentach czasu.Co więcej, prawie 100 procent młodych, odnoszących sukcesy właścicieli firm, z którymi rozmawiamy, korzysta już z zaawansowanych technologicznie narzędzi biznesowych i nie rozważa cofnięcia się. Jeśli nie wejdziesz na pokład, możesz stracić klientów i stracić szanse.

Procesy. Efektywność uzyskiwana dzięki automatycznie pobieranym kanałom bankowym i kartom kredytowym, bezpapierowym systemom AP/AR, zdjęciom pobieranym z telefonów komórkowych, które rozpoznają paragony i faktury OCR i przesyłają je bezpośrednio do oprogramowania księgowego, przepływowi pracy online i przechowywaniu dokumentów oraz skanowaniu i automatycznym przepływom dokumentów IRS bezpośrednio do oprogramowania podatkowego, by wymienić tylko kilka, daje nam wolność.Wolność do rozwijania swojej praktyki, oferowania większej ilości usług, spędzania większej ilości czasu na szkoleniach i rozwoju swoich ludzi, zarabiania większej ilości pieniędzy, spędzania większej ilości czasu z rodziną â wolność do robienia wszystkiego co jest dla Ciebie ważne.

Billing. Praktycznie każde z tych narzędzi jest subskrypcją i jest obciążane miesięcznie z powodu hurtowych rabatów wdrożeniowych, które otrzymujemy. Im więcej narzędzi używamy, tym większe koszty ponosimy co miesiąc. Ale poza tymi miesięcznymi kosztami, które ponosimy, musimy porozmawiać o tym, co wnosimy do stołu i jak za to płacimy. Narzędzia te pozwalają nam dostarczyć naszym klientom coś, czego Joe CPA nie robi. Te pomysły i narzędzia pozwalają nam wyjść poza towar deklaracji podatkowej lub sprawozdania finansowego i stać się prawdziwymi doradcami naszych klientów. Nie, nie sugeruję, abyśmy zrezygnowali ze sporządzania deklaracji podatkowej lub sprawozdania finansowego. Sugeruję jednak, abyśmy mogli wykorzystać naszą wydajność uzyskaną dzięki zastosowaniu tych narzędzi do podniesienia poziomu naszych usług. Wybierzcie Państwo to, co Was interesuje â budżetowanie, prognozowanie, analizy finansowe, usługi niszowe, planowanie finansowe, planowanie emerytalne, planowanie sukcesji, aby wymienić tylko kilka … jeśli mielibyście Państwo zapytać swojego klienta, czy chce lub potrzebujecie tych usług, gwarantuję, że powiedzą tak.Ron Baker wyjaśnia koncepcję rozliczania naszej wartości w swojej książce Implementing Value Pricing lepiej niż ja, więc odraczam do jego ekspertyzy i monumentalnej książki, aby cię tego nauczyć. Sugeruję, abyście wzięli jego książkę i poważnie rozważyli rozliczanie wartości w 2016 roku.

Kultura. Ta dyskusja kończy się kulturą, za którą jesteś postrzegany, oraz typem środowiska, które tworzysz dla swoich klientów i pracowników. Poza elastycznością i luksusowym oprogramowaniem chmurowym i usprawnionymi procesami, jeśli nadążasz za nowinkami branżowymi lub próbowałeś zatrudnić utalentowanych młodych profesjonalistów w ciągu ostatnich kilku lat, będziesz wiedział, że jesteśmy w stanie wojny o tych ludzi. Jeśli ten pożądany młody, inteligentny profesjonalista, którego wszyscy teraz szukają, ma do wyboru dwie firmy księgowe do pracy dla â jednej, która przyjmuje te pomysły i narzędzia i jeden, który nie jest, zgadnij kto wygrywa?

Myśli końcowe

Czas uznać, że technologia, procesy, rachunki i kultura katapultują nas w “przyszłość teraźniejszości”.Lubię mówić o przyszłości teraźniejszości, ponieważ te koncepcje mogą wydawać się myślące przyszłościowo i skłaniające się ku przyszłości, ale zakłócają one nasz przemysł już teraz. Konkurencja jest ostra dla naszych klientów i naszych firm. Czy zamierzasz pozwolić, aby te rzeczy przeszły ci obok? Teraz jest czas na działanie. Zakłóćcie się.