Platforma podatkowa i księgowa w chmurze ujawniona przez Thomson ReutersNowa platforma podatkowa i księgowa w chmurze (Cloud Tax and Accounting Platform Hits Market)

Wielką nowością na targach Thomson Reuters Synergy 2015 jest odsłonięcie i oficjalne uruchomienie Onvio, systemu opartego na chmurze, który łączy aplikacje podatkowe i księgowe w jedną platformę.

Jon Baron, dyrektor zarządzający segmentu Professional w dziale podatków i rachunkowości Thomson Reuters, ogłosił nowy pakiet podczas otwarcia 5 listopada.

â Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem tego nowego zestawu produktów, â» powiedział Baron. Wprowadzamy nową markę. Onvio jest pakietem, platformą i produktem opartym na chmurze, zbudowanym przy znaczącym udziale klientów. Będziemy wprowadzać go stopniowo w ciągu najbliższych kilku lat.â»

Choć nie jest to pierwsza aplikacja online, którą Thomson Reuters uruchomił na przestrzeni lat, to jednak wprowadzenie na rynek Onvio stanowi najnowszą ofertę firmy opartą na chmurze, która ma na celu zaspokojenie potrzeb postępowych firm i zaspokojenie potrzeb dzisiejszego klienta.â»

Nazwa «Onvioâ» pochodzi od motywów «âonwardâ» i «âvision,â» według Scotta Fleszara, Thomsona Reutersa wiceprezesa ds. zarządzania produktem i rozwoju biznesu. âIt’s our thought on how we are going to move the profession forward. To dla nas flagowa marka.â»

Celem nowej platformy jest zwiększenie wydajności specjalistów księgowych, usprawnienie współpracy w całej firmie oraz podniesienie poziomu obsługi klienta. Onvio integruje się z obecnym pakietem produktów Thomson Reuters. Na przykład, użytkownicy będą mogli przełączać się pomiędzy Ultra Tax CS i Onvio Client Center, przeglądając i żądając dokumentacji podczas przygotowywania deklaracji podatkowych, a także ułatwić masowe wysyłanie listów polecających do podpisu elektronicznego.

W ogłoszeniu Onvio zespół Thomson Reuters podkreśla swoje zaangażowanie w produkty desktopowe firmy oraz bardziej zaawansowane i zaawansowane oprogramowanie korporacyjne. Na targach Synergy wydano również kilka aktualizacji dla UltraTax CS, Accounting CS, Workpapers CS, GoSystem Tax, GoFileRoom i AdvanceFlow.

â» – powiedział Fleszar, dodając, że Thomson Reuters, jako dostawca oprogramowania na rynku, został pociągnięty do tego, aby dostarczać więcej dla sieci, jednocześnie równoważąc potrzeby tych firm, które nadal pracują na komputerze. W rezultacie, powiedział, że dostarczają produkty, które są skierowane do użytkownika chmury, użytkownika komputera stacjonarnego i firm, które korzystają z obu, â» Zbudowaliśmy integrację między chmury i komputera stacjonarnego, â» powiedział.

Zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu scentralizowanej bazy danych firmy, Onvio umożliwia użytkownikom bezproblemowe przetwarzanie informacji w aplikacjach, zapewniając pracownikom firm księgowych i klientom dostęp do nich w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem dowolnego urządzenia. Onvio zostało opracowane na globalnej platformie, która obecnie będzie oferowana w Wielkiej Brytanii i Kanadzie i zostało zbudowane od podstaw do obsługi różnych walut i języków.

W skład apartamentu Onvio obecnie wchodzi:

  • Onvio Documents i Mobile App:Umożliwia firmom księgowym i ich pracownikom ścisłą współpracę z klientami w zakresie wykonywania zadań, w tym udostępniania dokumentów źródłowych, udostępniania sfinalizowanych plików, udostępniania bezpośrednich linków do dokumentów oraz ułatwiania składania wniosków o dokumenty i pliki.
  • Onvio Client Center i Mobile App: Bezpieczny portal internetowy i towarzysząca mu aplikacja mobilna, która służy jako baza domowa dla klientów firm podatkowych i księgowych. Client Center pozwala firmom i ich klientom na wymianę dokumentów i współpracę w zakresie przepływu pracy w celu zwiększenia efektywności i wygody procesu gromadzenia i odbioru dokumentów.
  • Dostępne na urządzeniach z systemem iOS i Android, aplikacje mobilne integrują się z Dropbox i Google Drive, zapewniają automatyczne ulepszanie dokumentów i będą działać w natywnych aplikacjach Microsoft Office.

Dodatkowe moduły przyjdą w grudniu:

  • Onvio Time & Billing: Elastyczne metody trackingowe pozwalają firmom na śledzenie czasu i wydatków, tworzenie faktur do rozliczeń oraz śledzenie należności.
  • Onvio Workpapers: Narzędzie do wspólnego zarządzania dokumentami roboczymi i równoważenia prób, które integruje się z dokumentami Onvio w celu zarządzania wszystkimi aspektami zaangażowań klientów.

âWierzymy, że Onvio znacznie zwiększy wydajność pracy, że będziesz cieszyć się ładnym, czystym wyglądem i wszystkimi możliwościami, które nowy projekt pozwolił nam zrobić, â» powiedział Baron. â Jesteśmy oddani naszym obecnym produktom i nadal będziemy je ulepszać, ale będziemy gotowi, gdy przejdziesz do Onvio.â»

Notatka redaktora: Czy jest to coś, co mógłbyś zobaczyć w swojej praktyce? Co sądzisz o podejściu typu «cloud suite» w czasie, gdy âbest of breedâ» znów staje się w modzie?Podziel się z nami swoimi poglądami na temat najnowszej oferty Thomsona.