Plaxico Burress potrzebuje profesjonalnej pomocy

przez Teresę Ambord

Szeroki odbiornik NFL Plaxico Burress potrzebuje dobrego doradcy finansowego… lub ich zespołu. Wygląda na to, że jest swoim najgorszym wrogiem, z długą historią ran zadanych przez siebie – finansowych, fizycznych i behawioralnych – po których następuje przełom w karierze w więzieniu. Znowu wylądował na nowym kontrakcie NFL za prawie milion dolarów i natychmiast spłacił zastaw na IRS. Więc może jest nadzieja dla tego renegata.

Oto co się stało.

Burress był niegdyś najlepszym odbiorcą dla nowojorskich gigantów, z sześcioletnim kontraktem na 25 milionów dolarów. W 2007 roku złapał siedemdziesiąt przejazdów na 1025 jardów i miał karierę – według New York Post – dwanaście przyłożeń . W następnym sezonie, kiedy Giganci udali się na Super Bowl przeciwko New England Patriots, Burress złapał zwycięskie przyłożenie.

Na polu był zwycięzcą, ale w życiu prywatnym jego zdolności decyzyjne były mniej rozwinięte. Tak jak tej nocy w listopadzie 2008 roku, kiedy to odwiedził klub nocny na Manhattanie w spodniach dresowych. Niektórzy mówili, że to była prawdziwa zbrodnia, nosić spodnie dresowe, aby pójść do klubu w Nowym Jorku, ale to, co było w spodniach dresowych, sprawiło mu kłopoty. Ukryty w pasie, nosił naładowany pistolet Glocka kaliber .40. W nocy pistolet zaczął się zsuwać. Chwycił za niego, strzelił i strzelił sobie w nogę. Kariera Gigantów… skończona.

Co gorsza, zaledwie kilka miesięcy wcześniej Giganci przedłużyli jego kontrakt na 35 milionów dolarów. Z powodu incydentu ze strzelaniną, zawiesiły go na cztery ostatnie mecze sezonu, co kosztowało go 2 miliony dolarów przychodu i doprowadziło do złożenia skarg do NFL Players Association.

Po przyznaniu się do zarzutów posiadania broni, spędził kolejne dwa lata w więzieniu.

Z powodu braku dochodów i dwóch lat więzienia, Burress i jego żona, Tiffany, prawdopodobnie żałowali kolejnej, wcześniejszej złej decyzji. Pomimo ich wielomilionowych dochodów, ich długa historia finansowej nieodpowiedzialności obejmowała nie płacenie wszystkich należnych im podatków federalnych i stanowych.

Posterunek w więzieniu

Burress poświęcił swój czas, po czym wrócił do NFL z rocznym kontraktem na grę w New York Jets począwszy od sierpnia 2011. W międzyczasie, IRS złożył przeciwko niemu zastaw na $98,064 związany z jego dochodami z 2007 i 2009 roku. Latem 2012 r. stan Nowy Jork ustanowił zastaw na 59.241 USD związanych z jego dochodami z 2007 roku.

Pomimo udanego powrotu do gry w Jets’ach, kiedy skończyła się jednoroczna umowa, lato 2012 roku ponownie znalazło go bez pracy. Przez chwilę wyglądało na to, że żaden zespół NFL nie chciał go dotknąć. Następnie, po tym jak dwóch Pittsburgh Steelersów zostało rannych zeszłej jesieni, drużyna zrezygnowała z Burressa na rzecz weterana za minimum 925.000 dolarów. Nie są to pieniądze, do których przywykł, ale spłaciły zastaw z IRS, który został zwolniony 8 stycznia 2013.

Teraz ma do czynienia tylko z zastawem podatkowym stanu Nowy Jork. Oh, i jest jeszcze sprawa pozwu o wypadek, za który jest winien $159,000. Ten wyrok zapadł po tym, jak przejechał za kierownicą nieubezpieczonej kobiety z Florydy. Jego ubezpieczenie zostało anulowane po tym, jak nie zapłacił składek.

Prawdopodobnie żadna z lekkomyślnych opowieści Burressa o biadach nie zaskoczy każdego, kto go zna. Według Associated Press, dołączył do NFL w 2000 roku i od tego czasu został pozwany co najmniej dziewięć razy, licząc wypadek, sprawy podatkowe i różne długi, na które mógł sobie pozwolić, ale po prostu nie zapłacił. Lista złych wierzycieli ciągnie się dalej i dalej. W jego rodzinnym mieście Virginia Beach w stanie Virginia, policja zna Plaxico Burressa, prawdopodobnie bardziej z powodu jego bezprawnego zachowania niż jego sportowej sławy. Był:

  • Skazani za lekkomyślną jazdę, naruszenie przepisów dotyczących hałasu i publiczne odurzenie.
  • Groził aresztowaniem za niestawienie się w sądzie i przekroczenie prędkości.
  • Odwiedzany przez lokalną policję pod zarzutem sporów domowych (ale jego żona ostatecznie wycofała zarzuty).

Plaxico i Tiffany, ciągnąc się przez lata przed więzieniem, płonął długi szlak złych spraw finansowych – transakcje zawierane, ale nie opłacane, rachunki ignorowane pomimo wysokich dochodów, dwa lata zaległego podatku od nieruchomości, który prawie kosztował ich dom w Virginia Beach. Wierzyciele twierdzą, że Burress to ból, z którym trzeba pracować, a otrzymanie zapłaty zwykle oznacza pójście do sądu, ale w końcu, jak mówią, on płaci.

Teraz, gdy ma drugą szansę z NFL, wydaje się, że Burressowie mogą próbować posprzątać ich akt. Ale oni niestety potrzebują dobrego zespołu doradców finansowych. Ktoś chce się zgłosić na ochotnika? Opłaty są prawdopodobnie lukratywne, biorąc pod uwagę ilość potrzebnej im pomocy. Tylko upewnij się, że dostaniesz wypłatę z góry.

Przeczytaj więcej wiadomości o gwiazdach.