Podatki i Twoja ocena kredytowa: Jak można udowodnić kosztowne błędy?

W ciągu mniej więcej ostatniej dekady większość konsumentów dowiedziała się wiele o tym, co wpływa na ich ocenę kredytową i dlaczego ważne jest posiadanie dobrego ratingu kredytowego. W związku z tym wiele osób wprowadziło zmiany, aby pomóc w zwiększeniu tych liczb. Zamknęli oni niewykorzystane karty kredytowe, byli bardziej czujni na oszustwa i podjęli dodatkowe wysiłki, aby uzyskać płatności na czas.

To, czego wielu z nich nie zrobiło, to zwrócenie uwagi na swoją sytuację podatkową. Z reguły wypełniają i płacą do 15 kwietnia, ale niekoniecznie zwracają uwagę na takie rzeczy jak zastawy podatkowe, przynajmniej nie pod względem tego, jak podatki wpływają na ich zdolność kredytową.

Ale oni powinni. Zły wynik jest zły bez względu na to, dlaczego jest zły, więc oprócz zwykłych kwestii dotyczących terminowości płatności, całkowitego zadłużenia i tak dalej, konsumenci powinni być bardzo uważni na kwestie podatkowe. Oto główne obszary, którym powinni się uważnie przyglądać:

Podatek dochodowy

Jak wspomniano wcześniej, większość ludzi jest bardzo czujna na ten termin 15 kwietnia każdego roku. Są oni świadomi kar i grzywien, które mogą towarzyszyć spóźnionemu zwrotowi lub innym błędom w wypełnianiu deklaracji podatkowych.

Ważne jest jednak, aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi podatków dochodowych z powodów innych niż uspokojenie Urzędu Skarbowego. Spóźnione lub nie wypełnione zeznania podatkowe mogą pogorszyć Twoją zdolność kredytową, z kilku ważnych powodów.

Po pierwsze, nikt nie będzie chciał pożyczyć ci pieniędzy, jeśli będziesz nieodpowiedzialnie płacił jeden rachunek, który każdy pracujący Amerykanin musi płacić co roku. Jeśli nie będziesz płacił swoich podatków, dlaczego mieliby oczekiwać, że będziesz płacił kartę kredytową na czas? A po drugie, uchylanie się od zobowiązań podatkowych może w ostatecznym rozrachunku generować zyski z pensji, co w gruncie rzeczy jest obniżeniem waszych dochodów. Ponieważ wasz dochód wpływa na waszą zdolność kredytową, źle jest widzieć, jak się go zmniejsza.

Podatki od nieruchomości

Biura kredytowe nie tylko utrzymują kontakt z rządem federalnym. Złe nawyki podatkowe na poziomie lokalnym też mogą cię zranić.

Zastawy podatkowe są składane na nieruchomościach, od których podatek od nieruchomości nie został zapłacony. Te rachunki muszą być wypełnione zanim nieruchomość zostanie przeniesiona na nowego właściciela. Ponadto, osoby fizyczne lub firmy mogą zakupić zastaw na nieruchomości, a ostatecznie mogą wymusić sprzedaż w celu zaspokojenia roszczeń z tytułu zastawu. Nabywcy ci mogą również zmusić właściciela do zapłaty odsetek i opłat prawnych.

W rezultacie, podatek szybko zastawia balon do kwoty znacznie większej niż początkowe zadłużenie. Z tego powodu, zastawy podatkowe są poważną, negatywną oceną Twojego raportu kredytowego. Większość samorządów lokalnych posiada pewne rezerwy na plany płatności; jeśli nie jesteś w stanie zapłacić w terminie, skonsultuj się z nimi w sprawie tej opcji.

Metody płatności podatków

Z reguły najlepiej płacić podatki w dowolny sposób. Ale jeśli jesteś winien podatki od nieruchomości, podatki dochodowe lub podatki od pojazdów, płacenie kartą kredytową może mieć przynajmniej negatywny wpływ na Twój wynik.

Pamiętaj, że kluczowym składnikiem oceny zdolności kredytowej jest całkowita kwota zadłużenia. Wyskakiwanie dodatkowych $2,000 lub $3,000 na kartę kredytową – szczególnie, gdy jest to coś, o czym wiedziałeś, że stanie się wymagalne – jest dobre tylko dlatego, że utrzymuje zgodność z prawem. Ostatecznie, może to być złe dla twojego kredytu.

Nie oznacza to, że płacenie kartą kredytową jest z natury złe, ale jeśli to saldo nie jest natychmiast spłacane i staje się zadłużeniem obrotowym, to ma to oczywisty wpływ.

Podatki i ocena zdolności kredytowej są ważnymi składnikami naszego życia finansowego. Bardzo ważne jest, abyśmy robili wszystko, co w naszej mocy w obu tych obszarach, i abyśmy nie sabotowali jednego, jednocześnie zadowalając drugiego. Jak zawsze w przypadku podatków, planuj z wyprzedzeniem, aby terminy nie stawiały Cię w problematycznej sytuacji. Skończysz z uzyskaniem lepszej oceny wiarygodności kredytowej, pozostając po dobrej stronie swojego rządu.

Uwaga redaktora: Aby dowiedzieć się więcej o federalnych zastawach podatkowych i opłatach podatkowych, sprawdź ten artykuł od Craiga Smalleya, EA.