Podatkowe testy wiedzy o własności i użytkowaniu dla sprzedawców domowych

Sprzedaż domów może pociągać za sobą konsekwencje podatkowe. Ale istnieją okoliczności, w których właściciel domu może uzyskać ulgę podatkową od sprzedaży.

Dla sprzedawców jest przerwa na wykluczenie. Mogą oni “wykluczyć”, co oznacza uniknięcie podatków od aż $500,000 zysku dla par małżeńskich składających razem i $250,000 dla tych, którzy składają pojedyncze zwroty lub są małżeństwem i składają oddzielne zwroty. Pamiętaj, że to jest zysk, a nie cena sprzedaży.

Co zrobić, jeśli zysk jest większy niż kwota wykluczenia 250.000 dolarów lub 500.000 dolarów? Nadwyżka jest opodatkowana jako długoterminowy zysk kapitałowy. Dla większości sprzedawców maksymalna stawka wynosi 15 procent. Ale stawka może iść tak wysoka jak 20 procent (23,8 procent dla tamto które są odpowiedzialni dla Medicare surtax), plus stosownych podatków stanowych.

Wykluczenie nie jest jednorazową szansą. Sprzedawca może się jej domagać tak często, jak co dwa lata. Aby się zakwalifikować, musi zdać dwa testy. Po pierwsze, jest właścicielem i mieszkał w nieruchomości jako jej główne miejsce zamieszkania lub głównego domu przez co najmniej dwa lata z okresu pięciu lat, który kończy się w dniu sprzedaży. Po drugie, nie wykluczyła ona zysku z innej sprzedaży głównego miejsca zamieszkania w ciągu dwóch lat poprzedzających datę sprzedaży.

Te dwa lata nie muszą być następujące po sobie; mogą być wolne i ciągłe przez w sumie dwa pełne lata. Krótkie czasowe nieobecności na urlopie lub inne sezonowe nieobecności liczą się jako okresy użytkowania przez właściciela. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy właścicielka wynajmuje nieruchomość na czas nieobecności.

System IRS podaje oddzielnie dane dotyczące własności i stosowania testów. W ramach tego podejścia pro-podatkowego, wyłączenie jest dostępne, gdy na przykład mieszkanie mieszkanie kupuje po tym, jak budynek przechodzi przez kondominium i przenosi się gdzie indziej, zanim sprzeda mieszkanie. Prawo nie nakłada na nią obowiązku posiadania i jednoczesnego korzystania z mieszkania przez co najmniej dwa lata. Dla celów wyłączenia, okres użytkowania mieszkania i własności kondominium nie musi obejmować identycznego okresu lat.

Częściowe wyłączenie

Istnieje ulga podatkowa w postaci częściowego wyłączenia dla osoby, która sprzedała inny dom w ciągu ostatnich dwóch lat lub nie spełnia wymogów własności i użytkowania. Częściowe wyłączenie staje się dostępne, gdy głównym powodem sprzedaży są problemy zdrowotne, zmiana zatrudnienia lub pewne nieprzewidziane okoliczności. Obejmują one rozwód lub separację prawną, lub klęski żywiołowe lub spowodowane przez człowieka, które powodują szkody mieszkaniowe – na przykład huragany typu back-to-back Harvey i Irma.

Dla przykładu, jest samotna, mieszka w swoim mieszkaniu zaledwie 12 miesięcy i przenosi się do nowej pracy w innym mieście. Może wykluczyć zysk aż 125.000-12 miesięcy podzielony przez 24 miesiące, czyli 50 procent razy więcej niż 250.000 dolarów.

Główne miejsce zamieszkania

Oznacza to miejsce, w którym mieszka przez większą część roku, w przeciwieństwie do mieszkania wakacyjnego lub nieruchomości, za które pobiera czynsz.

Wyłączenie nie ogranicza się do sprzedaży konwencjonalnego domu jednorodzinnego. Jej głównym miejscem zamieszkania może być również mieszkanie mieszkalne, mieszkanie spółdzielcze, jej część wielorodzinnego budynku mieszkalnego, przyczepa domowa, przyczepa kempingowa lub cokolwiek innego, co zapewnia wszystkie udogodnienia domu, takie jak łódź domowa lub jacht, który posiada udogodnienia w zakresie gotowania, spania i higieny, a nawet wakacyjne odosobnienie, do którego wprowadza się po przejściu na emeryturę.

Lokalizacja głównego miejsca zamieszkania nie ma znaczenia. Może być w kraju innym niż Stany Zjednoczone.

Artykuły dodatkowe .Przypomnienie dla księgowych, którzy chętnie udzielą porad, jak zwrócić uwagę klientów na taktyki, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 225 i liczenie).