Podatnicy biznesowi Uważajcie: IRS obserwuje

Był czas, kiedy małe firmy, które szybko załatwiały formalności podatkowe, nie miały się czego obawiać przed IRS. Jednak stare dobre czasy się skończyły.

Niegdyś duży i często nieefektywny program federalny, IRS zmienia się, by stać się bardziej efektywny, łapiąc jednocześnie więcej przestępców podatkowych. Agenci z zaplecza biurowego są zastępowani przez komputery ze skomplikowanymi algorytmami, które rzucają szeroką sieć, która wciąga wielu praworządnych ludzi w chaos audytu. W rezultacie wiele małych firm jest analizowanych w liczbach nigdy wcześniej nie widzianych. Jeśli masz mały biznes, istnieje kilka czerwonych flag, które mogą zyskać dodatkową i niechcianą uwagę od taxman.

Transakcje międzynarodowe: Najnowsza czerwona flaga

W miarę jak świat biznesu staje się coraz bardziej globalny, nawet najmniejsze firmy często mają do czynienia z transakcjami zagranicznymi. Mogą one obejmować wprowadzanie się na rynki zagraniczne, przyjmowanie pożyczek od inwestorów zagranicznych, a nawet korzystanie z usług zagranicznych dostawców. Wszystko to są dobre i czasami konieczne kroki, ale IRS wydaje się coraz bardziej koncentrować na transakcjach międzynarodowych. Nie wyszły one z formalnym oświadczeniem, ale firmy, które mają jakiekolwiek powiązania z zagranicą, wydają się być analizowane bardziej niż inne. Jeśli masz jakieś międzynarodowe transakcje biznesowe lub aspiracje do wprowadzenia się na te rynki, upewnij się, że Twój powrót jest nie do opisania.

Słaba dokumentacja to wyrok śmierci w działalności gospodarczej

Małe przedsiębiorstwa, nawet te, które nie zamierzają popełnić oszustwa, często nie radzą sobie z dokumentacją i papierkową robotą. Wydaje się, że IRS jest coraz bardziej zdeterminowany, aby znaleźć i kontrolować te przedsiębiorstwa. Zapytania o dokumenty informacyjne, czyli IDR, są wysyłane w rekordowych ilościach. Kiedyś były one wysyłane tylko do firm podejrzanych o nieprzestrzeganie prawa podatkowego jako sposób na zebranie dowodów. Teraz jednak są one coraz częściej wykorzystywane jako narzędzie kontroli. Nawet jeśli płacisz podatki należycie, możesz zostać ukarany za brak dokumentacji. Trzymanie kaczek w rzędzie i wiedza, gdzie każda z nich się znajduje, jest kluczem do uniknięcia audytu.

Przetrwanie nowej ery IRS

Komputery są mniej wybaczające niż ludzie. Jeśli chcesz przetrwać i rozwijać się w oparciu o nowy algorytm IRS, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić.

  • Zawsze być przygotowanym do kontroli. Zrozumienie kodów podatkowych i czerwonych flag jest niezbędne, aby wiedzieć, jakie informacje są potrzebne do zapisania i na jak długo.
  • Przygotuj się na szybki ruch. IDR-y i audyty przesuwają się teraz na szokująco szybkiej osi czasu, więc miej plan działania. Zbuduj relację z księgowym, który może szybko wkroczyć, gdy dostaniesz przerażającą pocztę.
  • Consistency jest kluczem. Niespójności w pracy papierkowej zdarzają się nawet uczciwym ludziom, gdy księgowość nie jest prowadzona w sposób profesjonalny. Jednakże IRS coraz częściej postrzega rozbieżności jako oszustwo, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej.
  • Nie oczekuj litości. Agentom IRS nie wolno wigglerować ani łaski. Ta postawa jest przekazywana właścicielom firm, z którymi mają do czynienia.

Coraz częściej oczekuje się, że IRS będzie uzasadniał każdy grosz i dawał wyniki – co oznacza znajdowanie oszustw nawet tam, gdzie ich nie ma. Oznacza to, że nawet właściciele małych firm muszą trzymać się na uboczu i być przygotowani na uzasadnienie każdej liczby po powrocie.