Pomaganie klientom w przetrwaniu finansowym COVID-19

40% Amerykanów nie jest w stanie pokryć 400 dolarów wydatków nadzwyczajnych. Ta historia CNN z maja 2018 r. miała miejsce pomimo kondycji gospodarki; wielu Amerykanów nadal walczyło. Potem przyszedł Koronawirus, zamykając nieistotne interesy i pouczając wielu Amerykanów, by się schronili. Dziś wielu ludzi stoi w obliczu kryzysu przepływów pieniężnych w swoim życiu osobistym. Miejmy nadzieję, że zwrócą się do swoich księgowych o radę.

Jak duży problem ma Twój klient?

Jeśli zapewniasz planowanie finansowe, prawdopodobnie powiedziałeś klientom, że powinni utrzymywać rezerwę gotówkową wystarczającą na pokrycie sześciomiesięcznych wydatków gospodarstwa domowego. Załóżmy, że nikt nie skorzystał z tej porady.

Istnieje kilka możliwych scenariuszy, z którymi Twój klient ma teraz do czynienia:

 • Pełne wynagrodzenie: Twój klient pracuje w domu, pobierając swoje pełne wynagrodzenie.
 • Małe wynagrodzenie, bez prowizji: Twój klient pracuje w sprzedaży, płacony z pensji i prowizji. W tej chwili nie ma sprzedaży.
 • Contract/Gig Economy Workers: Mają pracę, kiedy mogą ją znaleźć lub kiedy dzwoni telefon. Ani to, ani to, ani to, co się dzieje. Prowadzą firmę, w której nie ma biznesu.
 • Furloughed: Twój klient gotuje lub podaje jedzenie. Restauracje są zamknięte. Twój klient jest w domu do czasu ponownego otwarcia lokalu. Może zbierać zasiłek dla bezrobotnych.
 • Laid Off: Gospodarka zwolniła. Ich pracodawca natychmiast zredukował liczbę pracowników. Oni są bez pracy. Mogą zebrać bezrobocie.

Jak zmniejszyć bieżące wydatki

Porozmawiajmy o klientach, którzy są rodzinami o podwójnych dochodach.Oto kilka rad, którymi możesz się podzielić:

 1. Jakie rachunki trzeba płacić? Twój indywidualny klient powinien opracować realistyczny budżet, aby utrzymać dach nad głową, karmić rodzinę i zapalać światła. Ta obecna sytuacja nie powinna być uważana za zły sen i należy im przypomnieć, że wkrótce się skończy.
 2. Don’t Eliminate Retirement Plan Contributions: Każdy, kto nadal pracuje, powinien nadal wpłacać składki na program emerytalny. Zapasy są o wiele tańsze niż na początku lutego.
 3. Don’t Skip Bills: To kuszące planować pominięcie czynszu lub płatności hipotecznych. To są duże rachunki. Jednak brak płatności może prowadzić do większych problemów, takich jak eksmisja. Pominięcie płatności kartą kredytową może przenieść Cię do kategorii przestępców z dużo wyższymi odsetkami karnymi. Ucierpi na tym Twój rating kredytowy.
 4. Zmniejszenie wydatków dyskrecjonalnych: Wpłaty na cele charytatywne mogą wydawać się łatwym wydatkiem do wyeliminowania. Wszyscy przechodzą przez ciężkie czasy. Możesz tymczasowo zmniejszyć kwotę, którą dajesz, ale nie eliminuj jej całkowicie. Możesz się wycofać, gdy czasy staną się lepsze.
 5. Negocjuj z dostawcami usług: Rozejrzyj się za lepszym planem bezprzewodowym. Odzyskaj ubezpieczenie samochodu i właściciela domu.Być może nie trzeba będzie zmieniać dostawców. Powiedzenie firmie telefonicznej, że znalazłeś niższą stawkę, może zachęcić ich do dopasowania go. Nie chcą cię stracić.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Gdzie znaleźć pieniądze

Cięcie wydatków nie pomoże, jeśli na konto bankowe nie wpłyną pieniądze. Tutaj Twoi klienci mogą szukać dodatkowych pieniędzy, jeśli ich potrzebują (jak również kont, których absolutnie nie powinni dotykać):

 1. Retirement Savings: Jest to kuszące źródło, które powinno być zachowane w nienaruszonym stanie, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Prawdopodobnie jest ono inwestowane na giełdzie, co oznacza również, że prawdopodobnie zostało trafione. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją znaczne kary za wcześniejsze wycofanie. Zostawcie to w spokoju.
 2. Tax Refund: Możesz mieć jeden przychodzący. Załatw swoje podatki tak szybko jak to możliwe, aby proces ten mógł się rozpocząć.
 3. Home Equity Line of Credit (HELOC): Wielu klientów je ma. Stopy procentowe są na historycznie niskich poziomach. Może to być źródło krótkoterminowych pożyczek, pamiętając o tym, że pieniądze muszą być spłacone.
 4. Pożyczki oparte na papierach wartościowych: Masz portfel papierów wartościowych. Może to być niewłaściwy moment na sprzedaż, ale nadal możesz pożyczać za pośrednictwem swojego maklera, wykorzystując niektóre z papierów wartościowych jako zabezpieczenie. Pożyczanie «z depozytem zabezpieczającym» trwa już od lat. Należy pamiętać, że kiedy rynek spada, ból jest odczuwalny po Twojej stronie równania. Będą też naliczane odsetki.
 5. Insurance Policy Cash Value: Łatwo jest zapomnieć, że całe ubezpieczenie na życie buduje wartość pieniężną, podobnie jak renty. Często mają one cechy umożliwiające pożyczanie lub wypłacanie środków. Celem jest utrzymanie polisy w mocy przy jednoczesnym uzyskaniu dostępu do części wartości gotówkowej.
 6. Rysunek zabezpieczenia społecznego: W wielu przypadkach zakłada się, że «pełna emerytura» to wiek 66 lat lub więcej, w zależności od tego, kiedy się urodziłeś. Wiele osób może zacząć korzystać ze świadczeń po ukończeniu 62 roku życia. Jeśli jesteś w wieku, w którym przyszłe zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin wydaje się mało prawdopodobne, jest to opcja do rozważenia. Im wcześniej zaczniesz pobierać zasiłki, tym mniej ich otrzymasz.
 7. Inni członkowie rodziny: Mogą być w lepszej sytuacji, aby pomóc potrzebującym krewnym. To może być żenujące prosić rodziców o pomoc, ale może to być najlepsza opcja. Mogą być finansowo wygodni i zgadzać się na pożyczanie pieniędzy. Pożyczka musi być odpowiednio udokumentowana. To nie jest jak pobieranie zasiłku. Jeśli zmarłeś nagle, musi być rekordowa suma pieniędzy należna innym osobom.

Nikt nie chce być w tej trudnej sytuacji. Łatwo jest podjąć złą decyzję i zapłacić za nią później. Jako księgowy, możesz pomóc swojemu klientowi przejść przez ten trudny okres.

Powiązane artykuły

Prawidłowa rozmowa z klientami podatkowymi teraz

Najlepsze praktyki w zakresie pracy na odległość