Porady jak zbudować firmę jutro dziśTipsy jak zbudować firmę jutro dziś

Trudno jest dostać się do rozmowy na temat zawodu księgowego bez wymiany terminów «âchangeâ» i «potwierdzenie przyszłości». Dla wielu praktyków ta zmiana, ta przyszłość, jest tutaj teraz lub przynajmniej się do tego przygotowują. Reszta, cóż, albo chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak się w jakiś sposób dostosować, sprzedać, albo po prostu przejść na emeryturę.

Jedną z najczęstszych dróg do bycia firmą przyszłościową, tworzącą zmiany, jest po prostu rozpoczęcie od zera od tego, czego nauczyliśmy się w średniej i większej firmie i robienie rzeczy, cóż, inaczej. Są też tacy, jak CPA Adrian Simmons, który po wielu latach spędzonych w KPMG wyjechał, aby dołączyć do praktyki swojego ojca cztery lata temu, skutecznie podwajając personel firmy do dwóch.

Ale kiedy Simmons dołączył do swojego taty CPA, nie było tak, jak jego ojciec robił to przez lata; wiedział, że obsługuje klientów i kierunek firmy musiał się zmienić. Ta zmiana była jednak stopniowa, a wiele firm przechodzi dziś podobną zmianę, lub szukają, aby lepiej służyć klientom i utrzymać praktykę przez wiele lat. Nie było to łatwe zadanie.

âI miałem szczęście, że mój tata dał mi linę do pracy. Musiałam pracować do tego stopnia, że potrzebowałam trochę jasności, co ciąć i co dodawać, ale w samym sercu tego wszystkiego po prostu nie lubiłam być w pozycji, w której mogłabym tylko pomagać w redukcji kosztów,» powiedział Simmons.»My [jako CPA] mamy zestaw umiejętności i ten zestaw można zastosować na wiele sposobów, więc zamiast patrzeć wstecz, musieliśmy pomóc klientom tworzyć przyszłość, a nie tylko zgłaszać przeszłość.â»

Simmons nie mówi, że każda firma, która chce się przekształcić lub każda firma CPA, która chce założyć nową firmę, musi działać w ten sposób, ale wie, co działało na rzecz całkowitej reorganizacji praktyki jego ojca w ciągu ostatnich czterech lat (co jest nadal w toku). Wznowili się jako Elements CPA i koncentrują się bardziej na doradztwie biznesowym i pracy doradczej niż na audycie i sporządzaniu raportów.

Niezbędne kroki

Po ustaleniu ogólnej wizji firmy, Simmons zaleca następujące kroki, które pomogły mu w rozwoju jego odnowionej praktyki:

  • Spójrzcie na nowe produkty.
  • Spójrz na nowe sposoby wyceny (nie rachunek).
  • Należy zastanowić się, jaką usługę (jakie usługi) dodać, a jaką wyciąć, która miałaby największą wartość dla klientów/klientów.
  • Zbierz swoich klientów na tej samej stronie lub przygotuj się na ich wypuszczenie.
  • Rozmawiać z klientami więcej niż kilka razy w roku.

To, co zadziałało, to przycinanie audytów i dodawanie modelowania biznesowego. Przcięliśmy prace związane z pisaniem raportów i dodaliśmy prognozowanie oraz coaching biznesowy,» powiedział Simmons. âTax preparowanie jest nadal robione, ale jest to ustawione na rok wcześniej, więc kiedy nadejdzie 15 kwietnia, nie jest to szok i nie jest to zauroczenie prowadzące do niego. Jeśli są klienci, którzy nie potrzebują prognozy podatkowej, nie jesteśmy w dobrej kondycji i musimy mieć do tego zaufanie. Spotykamy się i rozmawiamy w różnych momentach roku, aby pomóc to zrobić.â»

Why Change, Why Now?

Firmy w dzisiejszych czasach zmieniają się z wielu powodów, z których najpilniejszymi są konkurencja i zmieniające się potrzeby małych firm. Simmons po prostu postrzega ten czas jako naturalną ewolucję.â»

âI just feel the profession is moving from a knowledge economy to a creative economy. Wiedza była niegdyś silosowana i paczkowana dla pieniędzy.Teraz rozrasta się do wartości, którą przynosimy, a dla mnie jest to zdolność do pomocy przedsiębiorstwom w transformacji, â» powiedział Simmons. âWiedza w końcu zostaje wbudowana w systemy, a my w końcu widzimy, że dzieje się tak w przypadku oprogramowania, które automatyzuje nasze zadania. Zmusza nas to również do zdefiniowania propozycji wartości, którą wnosimy do tabeli.â»

W tym celu Simmons nie widzi innego sposobu, aby nowe firmy pobierały opłaty za swoje usługi niż wycena wartości (nie fakturowanie). Nazywa to ustalaniem cen, ponieważ w zasadzie to właśnie robisz; podajesz cenę i ustalasz wartość tej ceny, zamiast wysyłać rachunek.

âI think hourly biling is actually an impedement; it muddies the water and it is the smokescreen. Kiedy masz dynamiczny rynek, błąd śledzenia zwiększa się i rozliczanie o godzinę jest kolejną plamą na przedniej szybie, utrudniając widzenie, â» powiedział Simmons. â Ludzie cenią wyniki, nie cenią czasu. Godziny nie są bez znaczenia, ale nie są one czynnikiem zwiększającym wartość. Wycenianie ceny jest bardziej szacunkiem dla Ciebie i Twoich klientów.â»

Simmons zauważył również, że inspiruje go fakt, że więcej firm niż kiedykolwiek wymyśliło nowe sposoby obsługi swojego rynku i pozwala sobie na swobodniejsze myślenie. Ostrzega, że jeśli zmienisz swoje propozycje wartości, następna nie będzie odpowiednia dla każdego klienta.â»

Simmons chciałby podzielić się z nami czymś więcej na temat budowania firmy na przyszłość już dziś, a planuje to na nadchodzącej konferencji SleeterCon Accounting Solutions, która odbędzie się w dniach 17-19 listopada w The Sleeter Group w hotelu Bellagio w Las Vegas.