Porady podatkowe dla par rozważających remarrying: Część druga

W poprzedniej kolumnie wyjaśniłem, dlaczego pary zawierające drugie lub trzecie małżeństwo powinny wcześniej rozważyć konsekwencje podatkowe. Aby zilustrować, jak bym im doradzał, stworzyłem Marshę (wchodząc w jej trzecie małżeństwo) i Jana (wchodząc w jego czwarte małżeństwo). I oboje niedawno zostali członkami AARP.

Dlaczego przytoczyłam ich liczne małżeństwa i nawiązałam do ich wieku? Ze względu na wzrost tzw. szarych rozwodów wśród osób w wieku 50 lat i starszych. Małżeństwa powtórne zazwyczaj okazują się mniej stabilne niż pierwsze małżeństwa. Rozwody wśród tych 50-latków i ponownych małżeństw są około dwukrotnie wyższe niż w przypadku tych, którzy byli małżeństwem tylko raz.

Aby wzmocnić te niepokojące statystyki, przypominam Marshie, że Oscar Wilde określił małżeństwo jako “triumf wyobraźni nad inteligencją”. Drugie małżeństwo jest triumfem nadziei nad doświadczeniem.”

Marsha, wieloletnia optymistka, była lekceważąco nastawiona do ostrzeżenia Wilde’a i niewzruszona trzema wcześniejszymi rozwodami Jana. Jest pewna, że czwarta próba dla niego i trzecia próba dla niej będzie urokiem.

Odsłaniam plan B: Marsha powinna poprosić o kopie federalnych i stanowych zwrotów Johna. To, co ujawnią, może przekonać ją do pozostania w stanie wolnym lub, jeśli się poślubi, do złożenia osobnych zwrotów.

Załóżmy, że to, co Marsha początkowo odkryje, dobrze mówi dla Johna. Jest on wzorowym podatnikiem, który sumiennie składa deklaracje i płatności w terminach płatności i niezwłocznie odpowiada na korespondencję IRS. Wątpliwy Marsha pyta, czy warto zagłębić się głębiej.

Mówię jej, by wytrwale przyglądała się jego powrotom, ponieważ mogą one dostarczyć wielu rodzajów wglądu w niego. Poniżej znajdują się trzy takie pozycje.

1. Płatności alimentacyjne

Na froncie 1040 będą potrącenia na alimenty dla byłych żon Johna. Czy John powiedział Marsha o tych wypłatach?

2. Zwolnienia dla dzieci pozostających na utrzymaniu

Ugoda rozwodowa (lub ugody) pozwala Johnowi, jako rodzicowi niemającemu prawa do opieki zdrowotnej, ubiegać się o takie zwolnienia. Miejsce, w którym można się ich domagać znajduje się na froncie 1040. Czy powiedział Marsha o tych dzieciach?

Zwracam uwagę Marshy na zmiany wprowadzone przez ustawę o cięciach podatkowych i zatrudnieniu, którą Kongres przyjął pod koniec grudnia 2017 roku. TCJA znosi zwolnienia począwszy od roku podatkowego 2018. Podczas gdy TCJA kończy odliczenia z tytułu alimentacji wypłacanych na podstawie umów rozwodowych lub separacyjnych zawartych po zamknięciu 2018 r., to dziadkowie odpisują płatności na podstawie umów John i innych zawartych przed zamknięciem 2018 r.

3. Hazard

Zwroty John’a pokazują znaczne kwoty wygranych w hazardzie jako źródło “innych dochodów” na froncie jego 1040 roku życia. Podczas gdy IRS pozwala mu kompensować te wygrane potrąceniami za straty z hazardu, jego straty mogą być potrącane tylko do wysokości wygranej.

TCJA dodaje kolejny wymóg dla Johna i innych graczy, którzy ponoszą wydatki związane z zakładami, takie jak dojazdy do i z kasyn i torów. Dla lat podatkowych 2018 do 2025, John musi dodać te wydatki do swoich całkowitych strat, zanim porówna całkowite straty do całkowitych wygranych.

Po spełnieniu przez Johna zasad określania całkowitych strat, zgłasza on je do Harmonogramu A jako różne potrącenia. Jego zwycięskie zakłady nie kompensują bezpośrednio przegranych zakładów, jak to ma miejsce w przypadku handlu akcjami, obligacjami lub innymi inwestycjami na Załączniku D.

.

Biorąc pod uwagę ograniczenie strat, ostrzegam Marshę, aby zapytał, czy w przeszłości ponosił nieuniknione straty, które znacznie przekraczają jego wygraną. Jeśli tak, to kwoty, jakie zapłacił John, mogą wskazywać, że jest nałogowym hazardzistą.

W ostatnim artykule w tej serii, omówię jeszcze pięć punktów.