Porady sezonowe dla użytkowników ProConnect Tax Online

Jest to czas w roku, kiedy profesjonaliści podatkowi pracują sześć, siedem dni w tygodniu i w bardzo długich godzinach. Dlatego tak ważne jest dla nich, aby prowadzić działalność gospodarczą w sposób jak najbardziej efektywny, a to obejmuje korzystanie z oprogramowania do przygotowania podatkowego.

Poniżej znajduje się lista ważnych i być może przeoczonych, oszczędzających czas wskazówek i trików dla ProConnect Tax Online , lub PTO (oprogramowanie pro podatkowe Intuit oparte na chmurze). Te funkcje ułatwią Ci życie, a ostatecznie uproszczą Twoją pracę w tym coraz bardziej hektycznym sezonie – i nie tylko.

Importowanie danych klienta

Importowanie danych do zeznania podatkowego jest nie tylko dużym wygaszaczem klawiszy, ale również zmniejsza liczbę błędów naciśnięć klawiszy.

  • Integracja QuickBooks Online Accountant (QBOA): Nowość w tym roku, ta możliwość pozwala na przeniesienie danych bilansu i rachunku zysków i strat z QBOA do PTO w kilka sekund. Ta funkcja Książka do podatków automatycznie mapuje dane do odpowiednich linii podatkowych na deklaracji podatkowej za pomocą kilku kliknięć.
  • K-1 Import: Po sporządzeniu deklaracji spółki osobowej, powierniczej i S-korporacyjnej, osoba sporządzająca deklarację podatkową może zaimportować informacje bezpośrednio z wygenerowanego K-1 i do deklaracji indywidualnej.
  • Financial Institution Download for W-2s and 1099s : Ta funkcja umożliwia import danych klientów W-2 i 1099 bezpośrednio od dostawcy do naszego oprogramowania PTO.

Skok do wejścia

Może to być frustrujące dla podatników, którzy nie mogą zlokalizować czarnej skrzynki i nie są w stanie przejść z obliczonej kwoty na formularzu podatkowym bezpośrednio z powrotem do głównego pola (pól) wejściowego (wejściowych), które składają się na wartość. Funkcja Jump-to-Input rozwiązuje ten problem.

Aby wyświetlić same formularze podatkowe, kliknij na formularz podatkowy w lewym panelu nawigacyjnym. Następnie można kliknąć na dowolne zacienione na niebiesko pole, aby przejść od linii na formularzu podatkowym do skorelowanego pola wprowadzania danych, a następnie wiercić w celu dokonania wszelkich niezbędnych korekt.

Połączenie wpustowe

Gromadzenie danych od klientów może być trudnym, czasochłonnym zadaniem dla każdego profesjonalisty podatkowego. Możesz zaprosić swojego klienta do Link (portalu klienta) z POT i wysłać spersonalizowany list motywacyjny, listę kontrolną i kwestionariusz. Następnie możesz dowiedzieć się, kiedy Twój klient zaakceptuje Twoje zaproszenie i odpowiednio śledzić jego postępy. Twoi klienci wypełnią swoją spersonalizowaną listę kontrolną i udostępnią dokumenty źródłowe (W-2s, 1099s) z dowolnego urządzenia, w tym wgrywanie, snapping zdjęć lub bezpośrednio z ich instytucji finansowej do tego portalu, który oferuje bezpieczeństwo na poziomie bankowym.

Superwyszukiwanie

Możesz szybko znaleźć to, czego potrzebujesz w obszarze wprowadzania danych, korzystając z pola wyszukiwania znajdującego się w lewym panelu nawigacji. Po prostu wprowadź cały lub część numeru formularza, opis linii, numer pola lub wartość w ramach zwrotu. Wyszukiwanie automatycznie zawęzi wyniki i przeniesie Cię do miejsca, w którym powinieneś się znaleźć w ramach zwrotu. Ta funkcja może znacznie pomóc w znalezieniu obszarów, które mogą nie być znane, jak również pomóc w szybkim przeprowadzeniu audytu zwrotu.

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w te wskazówki i sztuczki, mam nadzieję, że masz najlepszy rok podatkowy w historii!