Poszukiwania społeczne: Jak zdobyć osobę, która otworzy się na ciebie

Kiedy angażujesz się w randki, nie chcesz być zbyt silny.To samo dotyczy poszukiwań towarzyskich.Jak możesz poznawać ludzi, gdy wszyscy przebywają w swoich strefach komfortu?

Oto scenariusz: Bierzesz udział w imprezie i rozmawiasz z ciekawą osobą. Często mówi się, że pierwsze wrażenia powstają w siedem sekund.Lubisz ją. (FYI: Mówi się też, że te wrażenia tworzymy patrząc na «górną i dolną stopę» danej osoby.) Widzisz przyszłe połączenie.Może to być biznesowe czy osobiste?

Chcesz się dowiedzieć więcej. Zaczyna się to od poznawania jej społecznie, co może prowadzić do jej pasji. Te informacje zazwyczaj wystarczają do stworzenia profilu.Nie jest to CV ani bilans, ale dostarcza wiodących wskaźników.

Rozwijając moje szkolenie, przeprowadziłem rozmowy z doradcami finansowymi, którzy odnieśli sukces, aby poznać ich techniki.Spotkałem się również z osobami o wysokich dochodach, które są stale na otrzymanie końca społecznego poszukiwania.Jedna z nich powiedziała: «Proszę wyjaśnić, że angażują się w rozmowy, a nie w przesłuchania.»

Wszyscy słyszeliśmy wyrażenia «trzeba dać, żeby dostać» i «jedynym sposobem na posiadanie przyjaciela jest bycie nim». Kiedy chcesz zebrać informacje, zazwyczaj dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zgłoszenie się na ochotnika.

Pytania, które dadzą ci informacje

Kilka mało istotnych tematów i pytań pomaga w stworzeniu profilu danej osoby.

1. Okolica lub miasto, w którym mieszkają. Mówienie o nieruchomościach jest narodową obsesją.W 2015 roku około 9,4 miliona widzów oglądało telewizję HGTV średnio przez 85 minut tygodniowo, co czyni ją jednym z 10 najlepszych kanałów telewizji kablowej.

Uzasadnienie : «Ptaki stada piór razem».Możesz wyciągnąć wiele wniosków, jeśli wiesz, gdzie ktoś mieszka.

Podejście : Informacje dla ochotników w celu uzyskania informacji.»Mieszkamy na Upwardly Mobile Street w Generic Hills.Gdzie mieszkacie?»Proste, dwusłowne pytanie jest również mało istotne i skuteczne: «Gdzie jest dom?»

2. Czym się zajmują? Życiem. Ponieważ jesteś księgowym, doskonale rozumiesz, ile kosztują różne zawody.Jeśli nie, raport płacowy US Bureau of Labor Statistics dla twojego obszaru metra dostarczy szczegółowych informacji.

Rationale : Kilka słów o opisach stanowisk i tytułów daje Ci znać, czy w tle są opcje na akcje, bonusy i odroczone rekompensaty.Możesz również dowiedzieć się trochę o jej ścieżce kariery.

: Wiesz, czy są opcje na akcje, premie i odroczone wynagrodzenie w tle.

Podejście : Proste.Większość rozmów zaczyna się od: «Co robisz?»Jeśli wykonuje pracę lub pracuje dla dużej firmy, którą podziwiasz, możesz podać powód lub dwa, które czujesz w ten sposób. Wiele osób ma pozytywny stosunek do swojej firmy lub wybranej kariery zawodowej.

3. Gdzie oni grają w golfa. Popularność golfa może spadać, ale 25 milionów Amerykanów nadal gra. Nowa Anglia i Środkowy Zachód to najbardziej popularne regiony.

Racja : Wiele osób należy do prywatnego klubu.Znasz porządek dziobania na swoim lokalnym rynku.

Podejście : Najpierw określ, czy to jego pasja.Jeśli tak, wspomnij, gdzie grasz.Prawdopodobnie dobrowolnie zgłosi nazwę swojego klubu.Stwórzcie podstawy do spotkania się kiedyś.

4. Samochód, którym jeżdżą. Wiele artykułów dotyczyło koncepcji «jesteś tym, czym prowadzisz».W niektórych stanach, twój samochód jest toczącym się stwierdzeniem «jesteś tym, czym prowadzisz».Może to być sprzeczne z poradami, które udzielasz klientom, ale jego ludzka natura.

Uzasadnienie : Można wynająć prawie każdy samochód; jednak niektóre rodzaje egzotycznych lub klasycznych samochodów to koszmary wymagające głębokiej kieszeni.

:

Podejście : Jest to temat, który może się pojawić, jeśli obecne są samochody. Możesz zakończyć wieczorną rozmowę na posterunku parkingowym.»Ładny samochód. Jak długo go masz?» lub «Zawsze lubiłem Cadillac’ów» nie powinno boleć.

The Deeper Questions

Pierwsze cztery pytania były łatwe. Z dwoma kolejnymi przykładami dochodzisz do innego poziomu informacji.

5. Organizacje, które wspierają. Ludzie, którzy odnieśli sukces, są często filantropami. Ofiarują się, wspierając wiele organizacji społecznych.Spotkałeś ich na przyjęciu w muzeum.To naturalne, że pytasz o ich powiązania i zainteresowania.

Racja : Ludzie często pasjonują się swoimi sprawami.To mówi wiele o ich zainteresowaniach, przekonaniach i hobby.

Podejście : «Mój mąż i ja jesteśmy członkami muzeum od kilku lat. Jaki jest twój związek?»Innym podejściem jest pytanie: «Czy jest pani zaangażowana w jakieś inne organizacje w społeczności?»

6. Imprezy, w których uczestniczą. Spotkałeś się na gali i podoba ci się ta osoba.Będzie dobrą przyjaciółką, może nawet klientem.Ona zaznacza wszystkie odpowiednie pola. Chciałbyś się wmieszać z większą ilością takich ludzi jak ona.

Uzasadnienie : Prawdopodobnie bierze udział w innych zbiórkach funduszy i wydarzeniach społecznych o podobnej sytuacji demograficznej.

Podejście : Po spotkaniu sześciu osób wieczorem i nauce czterech z nich uczestniczy w koncercie w parku w ciągu dwóch tygodni, zgadnijcie co?Ty też weźmiesz udział w tym koncercie.

Łatwo jest poznać ludzi, zadając im proste pytania i zmuszając ich do mówienia. Skup się na słuchaniu.Każdy lubi dobrego słuchacza.

[Notatka redaktora: Odwiedź archiwum artykułów Bryce’a na temat AccountingWEB, aby uzyskać więcej porad dotyczących poszukiwania społecznego].

Powiązany artykuł:

Co ludzie robią tam, gdzie ćwiczę?