Potrzebujesz rozszerzenia pliku z podatkami? e-plik!

Przez personel KsięgowościWEB

Jeśli masz klientów, którzy chcą informacji o e-filingu, możesz przekazać im ten artykuł. Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie pomocne.

Ponieważ 17 kwietnia – tegoroczny termin rozliczenia podatku – zbliża się szybko, czy jesteście gotowi do złożenia wniosku? Jeśli nie, to i tak możesz otrzymać przedłużenie, o ile złożysz wniosek w terminie. Zapewnia to automatyczne, sześciomiesięczne przedłużenie terminu na przygotowanie zeznania podatkowego. Pamiętaj, że dodatkowe sześć miesięcy to złożenie zeznania podatkowego, a nie zapłacenie rachunku podatkowego. Jeśli jesteś winny pieniądze, nadal oczekujemy, że zapłacisz je w terminie do 17 kwietnia.

Nawet jeśli nie jesteś w stanie zapłacić tego, co jesteś winien, możesz przynajmniej uniknąć kary za niepowodzenie w zapłacie poprzez uzyskanie przedłużenia. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na uzyskanie przedłużenia jest złożenie wniosku drogą elektroniczną. Jest to wygodne i bezpieczne, i można to zrobić z komputera w domu, ewentualnie za darmo za pomocą funkcji Free File na stronie internetowej IRS. Podatnicy zarabiający 57.000 dolarów lub mniej (skorygowany dochód brutto) mogą składać pliki za darmo. Wypełnione formularze mogą być składane za darmo, niezależnie od dochodów. Uzyskać Formularz 4868, Wniosek o Automatyczne Przedłużenie Czasu Pracy, na stronie internetowej IRS. Wypełnij go online, lub możesz wydrukować formularz, wypełnić go i wysłać do IRS na adres podany na dole formularza. Możesz też poprosić swojego doradcę podatkowego o wypełnienie formularza w formie elektronicznej.

Czego będziesz potrzebował?

Aby złożyć formularz 4868 drogą elektroniczną lub pocztową, należy go wypełnić:

  • Podaj swój numer Social Security i status zgłoszenia.
  • Oszacuj należne podatki, aby upewnić się, że zapłaciłeś wystarczająco dużo, lub dokonaj dodatkowej wpłaty w terminie. Będziesz potrzebował zeznania podatkowego za 2010 rok, które, o ile nie zauważyłeś drastycznych zmian w latach 2010-2011, powinno pomóc Ci oszacować, jaki może być Twój dochód do opodatkowania w 2011 roku. Masz też swoje W-2s i 1099s z 2011 roku lub inny dowód dochodu. Jeśli Twój szacunek jest ostatecznie niższy niż kwota, którą jesteś winien, IRS nałoży na Ciebie karę za zwłokę. Mądrość podatkowa mówi, że lepiej jest przecenić swój rachunek podatkowy i uzyskać niewielki zwrot niż ryzykować karę.
  • Jeśli jesteś winien podatki, przygotuj się na dokonanie płatności online za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej dostawcy plików elektronicznych. Możesz również wysłać płatność podatkową pocztą (zrealizować czek płatny do urzędu skarbowego Stanów Zjednoczonych – nie do IRS), lub dokonać płatności telefonicznie kartą kredytową lub debetową nie później niż w terminie.

Po uzyskaniu potrzebnych informacji, przejdź na stronę internetową IRS. Po prawej stronie kliknij na “e-file” lub “Free File”. Jeśli wybierzesz Free File, zobaczysz “Choose a Free File Option”, który zawiera informacje pomocne w znalezieniu firmy Free File, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. Po wybraniu firmy, postępuj zgodnie z jej wskazówkami.

Przedłużenie powrotu do stanu

Nie popełnij błędu zakładając, że kiedy przedłużasz swój powrót federalny, twój powrót stanowy jest automatycznie przedłużany. Większość stanów ma taki sam termin składania zeznań podatkowych jak termin federalny, więc nie przeocz tego ważnego kroku. Dlatego też, niezależnie od tego, czy wybierzesz providera plików elektronicznych, czy też Free File provider, ważne jest, abyś znalazł takiego, który zajmuje się Twoim stanem. Zanim skończysz wypełniać swoje federalne rozszerzenie, poszukaj ikony, która oferuje możliwość złożenia twojego stanowego rozszerzenia. Na przykład, jeśli używasz TurboTax Freedom Edition do Free File lub e-plikuj swoje rozszerzenie, po przesłaniu federalnego rozszerzenia, pojawi się strona z ikoną, która mówi “Sprawdź w swoim stanie”. Po wybraniu tej opcji i stanu, który chcesz rozszerzyć, pojawią się instrukcje, które pomogą Ci złożyć niezbędne formularze.

Co jeśli nie możesz zapłacić podatków, które jesteś winien?

IRS dokładnie wyjaśnia wszystkie Twoje opcje na stronie internetowej tematu 202 – Opcje płatności podatku.

Powiązany artykuł:

  • Co zrobić, jeśli nie możesz zapłacić podatku
  • IRS ogłasza inicjatywę “Fresh Start” mającą na celu pomoc zmagającym się podatnikom
  • .