Powiązane wskazówki Część 4: Zalecenia i potwierdzenia

przez Mark Lee

W części 4 mojej serii LinkedIn wyjaśnię, jak korzystać z rekomendacji i funkcji wspierających, które oferuje LinkedIn.

Zalecenia

Jednym ze sposobów na zwiększenie swoich szans na rozpoczęcie praktyki jest zbieranie świadectw. Najlepiej byłoby, gdyby pochodziły one od zadowolonych klientów, którzy pracowali z tobą w przeszłości. Jednak wielu księgowych nie czuje się komfortowo, prosząc o referencje.

LinkedIn stanowi świetną alternatywę – funkcję rekomendacji. Można jej użyć do zabezpieczenia alternatywnej formy zeznań bez zażenowania.

Można również sprawdzać zalecenia, aby pokazać niezależność i wiarygodność ludzi, którzy ci je dają.

Zwracanie się do kontaktów, byłych współpracowników, byłych klientów, a nawet obecnych klientów o rekomendacje jest bardzo prostym procesem. W rozwijanym menu “Profil” kliknij “Rekomendacje”, a następnie po prostu wybierz, które kontakty chcesz poprosić o rekomendację.

Proponuję zapytać grupy ludzi w różne dni, być może rozłożone na kilka tygodni. Można po prostu powiedzieć, że zalecono Ci aktualizację profilu LinkedIn i uzyskanie kilku rekomendacji.

Zapytaj ludzi, z którymi się skontaktujesz, czy byliby chętni do wystawienia rekomendacji w odniesieniu do wartości Twojej pracy. Następnie dodaj coś konkretnego do grupy osób, o które pytasz; na przykład, podczas wspólnej pracy w XYZ i Spółce.

Badania sugerują, że użytkownicy z rekomendacjami zwiększają wiarygodność i są bardziej skłonni do uzyskiwania porad i znajdowania się w kwerendach. I, oczywiście, możesz wykorzystać te rekomendacje w innych materiałach marketingowych i na swojej stronie internetowej.

Jestem dość podekscytowany, a także pokorny z powodu dużej liczby rekomendacji dołączonych do mojego profilu LinkedIn.

Niestety, niewiele rekomendacji odnosi się do wpływu mojego pisania (jeszcze), ale jeśli spojrzeć, widać, że mam znaczną liczbę rekomendacji od wielu osób, z którymi pracowałem przez ostatnie dziesięć do piętnastu lat. Daje to pewien stopień pewności co do moich umiejętności i mojego podejścia.

Z przyjemnością stwierdzam, że wiele takich rekomendacji było niechcianych. W rzeczy samej, ja również udzielam rekomendacji w ten sposób. Widzę profil kogoś, z kim pracowałem w przeszłości, i zamieszczam prawdziwą rekomendację. Nie wierzę w dawanie ich tylko dlatego, że ktoś mnie polecił. Rzadko jest to właściwe i zmniejsza wartość obu rekomendacji, gdy tak się dzieje. Więc zignoruj podpowiedź, która pojawia się, gdy przyjmujesz rekomendację dla swojego profilu.

Jeśli masz tylko kilka słabych rekomendacji od przyjaciół i rodziny, prawdopodobnie nie pomoże to twojej praktyce w budowaniu nowych klientów. Znacznie lepiej jest mieć kilka naprawdę pozytywnych rekomendacji i każdego roku zwiększać ich liczbę.

Adnotacje

Wielu użytkowników LinkedIn uważa, że nowa funkcja wsparcia jest po prostu głupią grą i dość głupią, którą jest. Chociaż nie jest ona tak poważna i nie jest tak cenna jak funkcja rekomendacji, jeśli jest używana w sposób inteligentny, może okazać się przydatna w praktyce rozruchowej.

Możesz edytować swój profil i przesunąć okienko zatwierdzeń na prawo od dołu, przynajmniej do momentu, gdy zgromadzisz wartościowy numer, cokolwiek to może być.

Ponieważ funkcja została dodana, kiedy ktoś, z kim jesteś związany, spojrzy na Twój profil, zostanie poproszony o potwierdzenie Twoich umiejętności i wiedzy. Będziesz również zachęcany do tego, gdy odwiedzisz czyjś profil. Dzieje się tak tylko w przypadku połączeń na poziomie 1, więc przypadkowi nieznajomi nie mogą Cię poprzeć lub na odwrót, chyba że połączyłeś się z wieloma przypadkowymi nieznajomymi.

Wygląda na to, że istnieją dwa rodzaje umiejętności, dla których można uzyskać poparcie. Pierwszy z nich to te, które zdecydowałeś się dodać do swojego profilu (patrz część 1). Drugi to umiejętności pokrewne, które według LinkedIn możesz posiadać, na podstawie zidentyfikowanych przez Ciebie umiejętności.

Sugeruję, aby akceptować tylko te umiejętności, które są istotne dla twojej praktyki zakładania firmy. W moim przypadku, mam teraz setki zatwierdzeń dla różnych umiejętności. Ale ponieważ nie jestem już w praktyce, nie zaakceptowałem ani nie ukryłem tych, które odnosiły się do rachunkowości i doradztwa podatkowego, ponieważ nie są to tematy, dla których chciałbym być znany lub zatwierdzony.

Z drugiej strony, osoby rozpoczynające działalność mogą chcieć zbierać potwierdzenia w szerokim zakresie umiejętności księgowych i podatkowych.

Chodzi o to, że zbyt łatwo jest kliknąć i zamieścić je bez dodawania jakiegokolwiek kontekstu czy znaczenia. Większość użytkowników i ekspertów LinkedIn, których znam, mówi dużo to samo. Kilka typów marketingowych złapało się na szumie, jak to często robią, nie myśląc o tym.

Na pewno nie umieściłbym na profilu LinkedIn żadnego świetnego sklepu z kilkoma ogłoszeniami i nie sądzę, aby wielu innych użytkowników też to zrobiło. Myślę, że jest trochę inaczej, gdy masz ich setki, ale jest to mało prawdopodobne dla praktyk uruchamiania.

Jeśli jednak chcesz być zatwierdzony za rzeczy, w których jesteś dobry, upewnij się, że masz co najmniej dziesięć umiejętności na swoim profilu.

LinkedIn zachęci Cię do rozszerzenia niektórych z nich. Na przykład”,tax” wygeneruje podlistę różnych podatków. Wybierz tylko te, dla których masz prawdziwą wiedzę. LinkedIn może zachęcać użytkowników do grania w grę z aprobatą, ale dla rozpoczęcia działalności Twój profil jest poważnym biznesem.

Jeśli masz pytania, pomysły lub poglądy na cokolwiek, ponad wszystko, połącz się ze mną na LinkedIn.

Również według znaku:

  • LinkedIn Tips Część 1: Uzyskanie prawidłowego profilu
  • Wskazówki dotyczące połączeń Część 2: Podłączanie
  • Porady LinkedIn Część 3: Twój status

O autorze:

Mark Lee jest redaktorem praktyk księgowych w AccountingWEB UK i prowadzi blog BookMarkLee dla księgowych, którzy chcą przełamać stereotyp nudnej księgowejw praktyce, online i w życiu. Jest również przewodniczącym Sieci Doradztwa Podatkowego niezależnych ekspertów podatkowych.