Powinieneś wziąć skrót do domu?

Czasami «najłatwiejszy» sposób składania zeznań podatkowych nie jest «najlepszym» sposobem. Weźmy na przykład odliczenie z domowego biura. Możesz uniknąć wielu kłopotów i zaoszczędzić czas, wybierając skrót do ubiegania się o odliczenie z urzędu.

Problem polega na tym, że zazwyczaj wyjdziesz na prostą – często z dużym wyprzedzeniem – śledząc wszystkie swoje wydatki w ramach zwykłej metody.

Oto podstawowe zasady: Aby kwalifikować się do odpisów z urzędu skarbowego na zeznaniu podatkowym, musisz korzystać z części swojego domu «regularnie i wyłącznie» jako głównego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej lub miejsca spotkań lub kontaktów z klientami, klientami lub pacjentami w ramach normalnej działalności gospodarczej.

Innymi słowy, jeśli prowadzisz działalność uboczną poza garażem, w którym trzymasz swój samochód, prawdopodobnie nie kwalifikujesz się do odliczenia. Jeśli jednak zamienisz swoją melinę w biuro wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych, masz dobry pomysł.

Ponadto, jeśli jesteś pracownikiem firmy, dla «wygody» pracodawcy należy korzystać z biura domowego. W rezultacie, te odliczenia są najczęściej wnioskowane na liście C przez osoby pracujące na własny rachunek w domu.

Formularz 8829, Wydatki na prowadzenie działalności gospodarczej w domu , służy do obliczania rocznego odliczenia. Wydatki są dzielone między te, które są bezpośrednio związane z działalnością gospodarczą i wydatki pośrednie. Możesz ubiegać się tylko o proporcjonalny udział w wydatkach pośrednio związanych z biurem domowym.

Na przykład, jeśli przekarbujesz pomieszczenie używane ściśle jako biuro domowe, 100 procent kosztów będzie podlegało odliczeniu. Jednakże, odliczenia za media, podatki od nieruchomości i odsetki od kredytów hipotecznych są oparte na procencie wykorzystania domu do celów służbowych. (Pozostałe podatki od nieruchomości i odsetki od kredytów hipotecznych zazwyczaj podlegają odliczeniu w Załączniku A). Zwróć uwagę, że możesz również ubiegać się o odliczenie amortyzacyjne dla biura w domu pod tabelami IRS.

Teoretycznie, brzmi to wystarczająco łatwo, prawda? Ale zazwyczaj potrzeba dużo czasu, aby przejrzeć dokumentację, aby odkryć wszystkie bezpośrednie i pośrednie wydatki kwalifikujące się do odliczenia. Dla większej wygody, IRS zaczął oferować uproszczoną metodę ubiegania się o odliczenie z biura domowego, począwszy od zwrotów w 2013 roku.

Jedyne co musisz zrobić, to rozgryźć stopy kwadratowe swojego domowego biura. (To było już wymagane w celu określenia procentu wykorzystania biznesowego.) Następnie należy pomnożyć stopę kwadratową przez 5 dolarów, aby uzyskać całkowite odliczenie, do maksymalnej wysokości 1500 dolarów. Na przykład, jeżeli powierzchnia Twojego biura wynosi 200 stóp kwadratowych, Twoje potrącenie wynosi $1,000, ale potrącenie dla biura o powierzchni 350 stóp kwadratowych jest ograniczone do $1,500.

Czy te wybory są tego warte? Zależy to od Twojej osobistej sytuacji i skłonności, ale dodatkowa praca może być warta zachodu. Załóżmy, że masz dom o powierzchni 3.000 stóp kwadratowych z biurem o powierzchni 300 stóp kwadratowych, więc procentowy udział Twojej firmy wynosi 10 procent. Załóżmy, że ponosisz 1500 dolarów w wydatkach bezpośrednich i 10 000 dolarów w wydatkach pośrednich, plus masz prawo do 500 dolarów odpisów amortyzacyjnych. Bazując na tych hipotetycznych faktach, możesz odpisać 3 000 $ (1 500 $ + 1 000 $ + 500 $) przy użyciu metody tradycyjnej – dwukrotnie więcej niż maksymalne odliczenie 1 500 $ przy uproszczonych wyborach.

Praktyczna rada: Zrób matematykę, zanim zakończysz swój powrót. Może się okazać, że jest to jeden z wyborów, które warto zaliczyć.

Ten artykuł został przedstawiony przez Bill.com, platformę płatności w chmurze, która pomaga księgowym i księgowym skupić się na tym, co najważniejsze – na ich klientach.