Pracownicy Comp i S Corp Owners?

Aby uzyskać więcej artykułów “Talk To TaxMama” Evy Rosenberg, MBA, EA, kliknij tutaj .

Niedawno rozmawiałam z Krisem Hixem, zarejestrowanym agentem (EA), który między innymi jest autorem Intuitu “Ask the Expert” i opracowuje pytania do samodzielnej nauki na kursach w CPE Link. Poświęca więc dużo czasu na badanie wspólnych – i niejasnych – zagadnień.

Zadała mi to pytanie, które wzbudziło pewną ciekawość w mojej głowie.

Weźmy pod uwagę korporację S z akcjonariuszem, który posiada 2% lub więcej udziałów w firmie. (Większość naszych klientów S Corp posiada 100 procent udziałów, prawda?) Wiemy, czy firma płaci za ubezpieczenie zdrowotne, które musi być dodane do ich wynagrodzenia, prawda?

Ale co z tym, że właściciele są objęci polisami ubezpieczeniowymi swoich pracowników?

Cóż, okazuje się, że jest to również uważane za ubezpieczenie zdrowotne i musi być dodane do pensji. (Zobacz wszystkie odniesienia do “ubezpieczenia wypadkowego” i zdrowotnego?) W rzeczywistości, w rozdziale 6 publikacji IRS 535, jest to dokładnie omówione. (Patrz pozycja nr 6 w rozdziale “Składki potrącane”)

Następnym logicznym pytaniem jest: Czy twoja służba płacowa odbiera to i dodaje do płac? Usługi płacowe mają ekran ustawień dla nowych pracowników. Czy mają pole do sprawdzenia, czy nowy pracownik jest 2 procentowym udziałowcem S Corp? Podejrzewam, że wszyscy mają, prawda?

Więc kiedy zaznaczysz to pole, czy twoje oprogramowanie odbiera udział w składkach na ubezpieczenie społeczne pracowników?

Czy nie pobiera składek, ponieważ nie wpisuje się ich gdzieś w koszty, jak w pole świadczeń pracowniczych? Przecież Twoje oprogramowanie płacowe prawdopodobnie nie jest powiązane bezpośrednio z Twoim dziennikiem wypłat. Tak więc Twój program do obsługi listy płac nie ma sposobu na wciągnięcie tej informacji do systemu.

Szczerze mówiąc, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ponieważ nie mam żadnych klientów-akcjonariuszy, którzy płacą na siebie składki na ubezpieczenie społeczne pracowników. Ale możesz mieć taką sytuację. (Dyskusja pojawiła się, ponieważ inny EA natknął się na tę wzmiankę w Publikacji 535 i zapytał o nią Krisa).

Ludzie, ponieważ zamierzacie zakończyć wypełnianie deklaracji podatkowych dotyczących płac w 2013 roku, nadal macie czas, aby to skorygować za ostatni rok.

A na rok 2014 nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej systemowi płac i dowiedzieć się, jak wprowadzić do niego składki na ubezpieczenie społeczne pracowników kadry kierowniczej w ciągu całego roku.