Pracownicy FreshBooks opracowują nowe sposoby na utrzymanie dobrej kondycji.

Czasami pomysł po prostu dociera do punktu zwrotnego i wszystko się stamtąd kaskaduje. Choć nikt nie jest pewien, co konkretnie go podsycało, w tym roku FreshBooks przeniósł swoją aktywność fitness na nowy poziom. Podczas gdy zawsze była to aktywna grupa, coś zainspirowało pracowników firmy do wymyślenia większej ilości zajęć fitness.

FreshBooks to firma zajmująca się fakturowaniem online, która obsługuje małe przedsiębiorstwa i współpracuje z księgowymi, aby pomóc swoim klientom. Od pierwszego pracownika, FreshBooks z siedzibą w Toronto, oferuje kredyt w wysokości 200 dolarów jako zachętę do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Niektóre z rzeczy, do których ten kredyt został wykorzystany, to: członkostwo w siłowni, magazynowanie domowej siłowni, buty do biegania, sprzęt treningowy, zajęcia z jogi, sprzęt hokejowy, sprzęt wspinaczkowy, sprzęt narciarski oraz opłaty za wstęp na maraton. Jest to otwarty sposób, w jaki firma może wspierać różne działania, które pracownicy mogą wybrać, aby poprawić swoje życie. A to, że coś jest dobre, nie oznacza, że nie może być lepsze.

«W zeszłym roku po raz pierwszy rozpoczęliśmy sto pompek, ale chcemy mieć pewność, że to nie koniec tygodnia», powiedziała Kasey Bayne, ambasadorka księgowości w FreshBooks. «Jaki jest lepszy sposób na pokonanie kryzysu o 15:00 niż odrobina aktywności fizycznej?»

W tym roku firma zaczęła również oferować zajęcia treningowe P90X w każdy poniedziałek wieczorem oraz hokeja na lodzie w każdy drugi piątek. Hokej to otwarty mecz od godziny 16:00, więc udział w nim daje dodatkowy bonus w postaci możliwości wymknięcia się z pracy nieco wcześniej.

Wersja firmowa The Biggest Loser jest nowa również w tym roku. Każdy uczestnik zapłacił 30 dolarów, aby się przyłączyć, co pozwoli sfinansować różne nagrody. Miesięczne nagrody są przyznawane za największy procent utraty wagi w danym miesiącu, a główna nagroda zostanie przyznana pod koniec trzech miesięcy. Uczestnicy dzielą się wskazówkami i utrzymują wzajemną motywację. Do końca drugiego tygodnia lider stracił już 3,2 procenta tkanki tłuszczowej, co motywuje wszystkich do ciężkiej pracy w celu nadrobienia zaległości.

Przy tak wielu możliwościach i tak wielu sposobach na to, aby działało to na rzecz pracowników, nie dziwi fakt, że większość z 60 pracowników firmy w jakiś sposób uczestniczy i obserwuje zmiany w sobie i w sobie nawzajem.

«Nie mogę uwierzyć w tę zmianę w sobie. Przychodząc jako dożywotni nieatleta, który spędza co najmniej 10 godzin dziennie przy biurku, byłem w końcu gotowy na zmianę. Mój pierwszy dzień pompki, ledwo mogłem zrobić 10. Potem, z dużą ilością ciężkiej pracy i zachętą ze strony zespołu, od mojego pierwszego wyzwania z pompek zeszłego lata, mogę teraz zrobić 90! Ledwo mogę w to uwierzyć», powiedział Bayne.

«Od nie biegacza, przez budowanie do biegania 5 kilometrów, potem 10 kilometrów – nie byłoby to możliwe bez wsparcia i motywacji zespołowej, którą mamy tutaj w FreshBooks. Muszę powiedzieć, że jestem w najlepszej formie w swoim życiu. Kto by przypuszczał, że będzie to możliwe nawet dla nieatletycznego uzależnionego od komputerów, jak ja?» Bayne powiedział.

Oczywiście rozszerzenie się na nowe rzeczy nie oznacza, że porzucili niektóre z podstaw. Odkąd sześć lat temu zaczęli brać udział w FreshBooksie, nadal będą mieli dwie drużyny, superkonkurencyjną i tylko dla zabawy drużynę , która bierze udział w CN Tower Climb for the World Wildlife Foundation. W zeszłym roku drużyna konkursowa zajęła trzecie miejsce, miała drugą najszybszą kobietę wspinającą się, a obie drużyny ukończyły bieg w mniej niż 20 minut.

FreshBooks ułatwia dopasowanie się, jest dostępny, towarzyski i zabawny. Wspólnie wymyślają nowe i kreatywne sposoby na zachęcanie do zdrowia i sprawności fizycznej.

Artykuły pokrewne:

  • Przeniesienie firmy księgowej stwarza zdrowe możliwości
  • Promowanie zdrowych nawyków w budżecie