Problemy podatkowe dla klientów HNW

Pułapki podatkowe to coś, czego wszyscy starają się uniknąć, zwłaszcza klienci o wysokiej wartości netto.Inwestowanie może prowadzić do nadmiernych obciążeń podatkowych, jeśli Twoi klienci nie są świadomi tego, na co powinni zwracać uwagę, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Tutaj omówię cztery najważniejsze pułapki podatkowe, które są problemem dla klientów o wysokiej wartości netto:

1. Brak współpracy: Kluczowe jest, aby klienci przedstawili Ciebie, swojego doradcę podatkowego, swoim doradcom finansowym i/lub menedżerom majątkowym.Wiele razy porady udzielane przez tych specjalistów będą miały konsekwencje podatkowe, więc ważne jest, aby wszyscy byli na tej samej stronie.Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to dowiedzieć się, że Twój klient wykonał zły ruch w zeszłym roku, siedząc, aby zrobić swoje podatki.Być może otrzymał on 1099, K-1 lub inny dokument podatkowy, o którym nie wiedziałeś przed rozpoczęciem rozliczenia.Najlepiej byłoby, gdyby klienci czuli się komfortowo zbliżając swój zespół, gdy rozważają decyzje finansowe, które mogą mieć wpływ na ich decyzje podatkowe.Pozwoli to klientowi uzyskać najlepszą poradę i zapewni, że nie będzie żadnych niespodzianek, jak również zapewni Ci wprowadzenie do doradcy finansowego.Wprowadzenie to może prowadzić do dodatkowej współpracy biznesowej i przyszłej współpracy z innymi klientami.

2. Schrony podatkowe: Nie spotkałem wielu ludzi, którzy lubią płacić podatki, i jestem pewien, że ty też nie.Zawsze tworzone są nowe schroniska podatkowe i sprzedawane osobom o wysokiej wartości netto jako sposób na uniknięcie, odroczenie lub złagodzenie podatków.Ważne jest, abyś pracował ze swoimi klientami z należytą starannością, aby upewnić się, że nie zostaną wciągnięci w pułapkę podatkową lub jakąś inwestycję, która może wiązać się z większym ryzykiem.Sensowne może być również włączenie do rozmowy adwokata podatkowego, aby upewnić się, że pojazd nie narusza żadnego prawa, które mogłoby odwrócić przyznane korzyści podatkowe.Schrony podatkowe są zazwyczaj skomplikowane i w niektórych przypadkach obarczone większym ryzykiem niż te, które mogą pojawić się na powierzchni.Dla tych z Państwa, którzy zajmują się tą branżą, jestem pewien, że pamiętają Państwo o spółkach komandytowych Oil & Gas, które istniały w latach osiemdziesiątych i zaszkodziły wielu inwestorom.

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasze e-maile.Wpisz adres e-mail *Enter email addressSign up

3. Fundusze wspólnego inwestowania: W zależności od przedziału podatkowego klienta i rodzaju rachunku, na którym znajdują się fundusze inwestycyjne, mogą one nie być mądrą inwestycją.Fundusze inwestycyjne prowadzone na kwalifikowanym rachunku nie stanowią problemu, jak wiadomo, ponieważ zyski kapitałowe nie będą podlegały opodatkowaniu.Jednakże klient może ponieść duże zyski kapitałowe, na rachunkach niekwalifikowanych, jeżeli posiadane przez niego środki zdecydują się na wypłatę znaczących krótko- lub długoterminowych zysków kapitałowych.Twoi klienci nie mają nad tym kontroli i mogą być narażeni na duży rachunek podatkowy, jeśli nie zaplanują tego właściwie.Dla tego typu klientów bardziej rozsądne byłoby trzymanie Exchange Traded Funds (ETF) lub indywidualnych papierów wartościowych na rachunkach niekwalifikowanych, aby zapewnić im większą kontrolę nad zyskami kapitałowymi, które mogliby osiągnąć w danym roku.

4. Podatek od nieruchomości i prezentów: Zgodnie z ustawą o cięciach podatkowych i pracy, zwolnienie z podatku od nieruchomości i darowizn wzrosło do $11.2 miliona (lub $22.4 miliona dla małżeństw).To zasadniczo podwoiło poprzednie zwolnienia i jest ustawiona na zachód słońca 31 grudnia 2025 roku.Klienci o wysokiej wartości netto będą chcieli przejrzeć te nowe progi wraz z ich zespołem finansowym.Być może będą musieli zaktualizować lub zmienić swoje plany nieruchomości, aby skorzystać z tych nowych poziomów, gdy są one w użyciu.Klienci mogą chcieć zmienić swoje plany, aby skorzystać z tych podwyższonych progów.Niektórzy będą twierdzić, że te zmiany dotyczą tylko Ultra High Net Worth, podczas gdy inni nadal uważają, że dotyczy to High Net Worth. Postanowiłem uwzględnić to, aby upewnić się, że jest to adresowane do Twoich klientów, jeśli Twoja definicja obejmuje poziom zamożności tej grupy. Ponadto, pomagając klientowi w tym procesie może prowadzić do wprowadzenia do prawników planowania nieruchomości i innych doradców, które mogą być potencjalnymi źródłami odniesienia dla Twojej praktyki.

Podatki są czymś, z czym każdy musi sobie poradzić, i w większym stopniu wpływają na segment o wysokiej wartości netto. Ponieważ zazwyczaj mają one wpływ na większe rachunki podatkowe, szukają też sposobów na ich zminimalizowanie.Poszukując sposobów na zmniejszenie obciążeń podatkowych, Twoi klienci mogą również natknąć się na pułapki, które mogą wyrządzić im więcej szkody niż pożytku. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać z nimi, jaki jest obecnie ich plan podatkowy i co, jeśli w ogóle, powinni rozważyć, aby zrobić inaczej.Jest to stały proces planowania i przeglądu, w którym Ty i ich zespół finansowy jesteście centrum.

Są to tylko niektóre z bardziej znaczących pułapek podatkowych, które widziałem z moimi klientami o wysokiej wartości netto, i zachęcam do wykorzystania ich jako podstawy do rozpoczęcia dyskusji z twoimi.

Ten artykuł przedstawia opinię Mitlin Financial Inc. Nie powinien być interpretowany jako świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, prawnego i/lub podatkowego.

Powiązane artykuły

Jak TCJA wpływa na klientów o wysokiej wartości netto

Jak doradzać klientom w zakresie dochodów z inwestycji