Program Chip In Program firmy Microsoft oferuje studentom laptopy finansowane przez Crowdfunded.

przez Davida Ringstroma, CPA

Microsoft zanurza swój firmowy palec u nogi w puli środków na finansowanie tłumu. Eksperymentalny program o nazwie Chip In pozwala studentom stukać przyjaciół i krewnych w poszukiwaniu funduszy na następny komputer. Program będzie trwał do 1 września 2013 roku i oferuje 10 procentową zniżkę na wybrane laptopy z imieniem i nazwiskiem, tablety i komputery all-in-one. Studenckie fundusze Fleet-footed mogą również uzyskać darmową, czteroletnią subskrypcję na Office 365 University.

Program Chip In jest ograniczony do studentów w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin w Stanach Zjednoczonych z adresem e-mail .edu. W programie mogą uczestniczyć również pracownicy amerykańskich instytucji edukacyjnych, którzy posiadają adres e-mail .edu.

Uczestnicy rozpoczynają od wyboru laptopa lub tabletu, który kosztuje zaledwie 359$ lub nawet 1 079$. Ceny odzwierciedlają 10 procentową zniżkę lub kwotę, którą firma Microsoft “wrzuca”, aby zachęcić uczestników do wzięcia udziału.

Następnie uczestnicy zakładają profil, logując się za pomocą swojego konta na Facebooku, a następnie wyścig jest na etapie sprawdzania, którzy przyjaciele, krewni i znajomi są chętni do “chip in”. Pierwsze 10.000 studentów, którzy w pełni sfinansują swój zakup, otrzymuje bezpłatną czteroletnią subskrypcję na Office 365 University, o wartości 79 dolarów.

W programie jest kilka bizantyjskich aspektów. Powiedzmy, że wybierzesz 359 dolarów ASUSa X202e, ale zbierzesz tylko 300 dolarów. W takim przypadku, wszystkie zastawy zostaną zwrócone; w efekcie, nikt nie będzie obciążał karty kredytowej. Ale jeśli wybierzesz 810$ Lenovo Yogi i uzbierasz tylko 500$, nadal możesz przeznaczyć tę kwotę na tańszy komputer lub sam “włożyć” pozostałe saldo. W szczególności, uczestnicy muszą albo (1) podnieść całą kwotę za komputer, którego cena jest niższa niż 499$, albo (2) podnieść minimalną kwotę 499$, aby móc otrzymać nowego laptopa poprzez ten program.

Kolejny haczyk to fakt, że jeden z tabletów, Surface RT, używa systemu operacyjnego niezgodnego z Office 365 University. Ponadto w sekcji FAQ programu znajduje się hipotetyczne pytanie o możliwość zainstalowania pakietu Office 365 University na dwóch urządzeniach, a następnie odpowiedź terse: “Nie udostępniamy dzisiaj żadnych szczegółów dotyczących instalacji na urządzeniach przenośnych”. Bizantyjskie, w rzeczy samej.

Na pewno jest tu co najmniej kilka plusów dla Microsoftu. Po pierwsze, program zachęca uczestników do korzystania z komputerów z systemem Windows 8, w przeciwieństwie do systemu Mac OS lub innego systemu operacyjnego. Co więcej, bezpłatna subskrypcja pakietu Office 365 daje studentom cztery lata korzystania z internetowych aplikacji Office. Po przystąpieniu do tego środowiska będą oni prawdopodobnie nadal płacić abonentom, co sprzyja realizacji celów firmy Microsoft w zakresie migracji do chmury i dochodów z abonamentu.

Usługa Office 365 zazwyczaj kosztuje 99 USD rocznie dla użytkowników domowych i umożliwia korzystanie z internetowych aplikacji Office na dowolnym komputerze, a wersji desktopowej na maksymalnie pięciu urządzeniach. I odwrotnie, studenci mogą zakwalifikować się do zniżkowej edycji pakietu Office 365 University, która kosztuje 79 USD przez cztery lata. Należy tylko pamiętać, aby nie zadawać pytań dotyczących instalacji na urządzeniach przenośnych.

Przeczytaj więcej artykułów Davida Ringstroma.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA kieruje firmą Accounting Advisors, Inc. z siedzibą w Atlancie, świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie baz danych w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David przemawia na konferencjach o programie Microsoft Excel i prezentuje webcasty dla kilku dostawców CPE, w tym dla partnera AccountingWEB .