Program darowizn książek KPMG Związany z Pro Golfers’ Tournament Wins

Przez Franka Byrta

KPMG korzysta ze sponsoringu dwóch najlepszych profesjonalnych golfistów – Phila Mickelsona i Stacy Lewis – przekazując 5000 nowych książek do lokalnych szkółek na każde zwycięstwo w turnieju, które golfiści osiągną w tym sezonie.

Jest to część inicjatywy KPMG “Rodzina na rzecz umiejętności czytania i pisania” , jak powiedziała firma księgowa Wielkiej Czwórki w komunikacie prasowym z 8 lutego.

Program rozpoczął się pomyślnie, ponieważ 3 lutego 2013 r. Mickelson wygrał konkurs Waste Management Phoenix Open 2013, w wyniku czego KPMG przekaże 5.000 książek do Solano Elementary School w Phoenix. Ponadto, wolontariusze KPMG wyremontują szkolną bibliotekę.

“Brawo dla Phila za zwycięstwo w konkursie Waste Management Phoenix Open 2013”, powiedział John Veihmeyer, Prezes i Dyrektor Generalny KPMG LLP. “W przyszłości będziemy upamiętniać zwycięstwa jego i Stacy, wnosząc wkład w naprawdę wartościową sprawę – umiejętność czytania i pisania wśród młodzieży”. Rozumiemy, że najtrudniejszą drogą do alfabetyzacji dzieci jest dostęp do książek i stworzyliśmy ten nowy, zwycięski program jako kolejny sposób na wsparcie bieżących wysiłków naszych pracowników KPMG i ich rodzin, którzy zrobili tak wiele, aby wesprzeć First Book i KPMG’s Family for Literacy”.

Rodzina Literacka KPMG powstała pięć lat temu we współpracy z organizacją non-profit First Book i jest prowadzona przez małżonków partnerów KPMG oraz specjalistów z całego biura firmy.

Od momentu powstania programu, KPMG dostarczyła ponad dwa miliony książek dla dzieci w lokalnych społecznościach w całym kraju. “Poza zbieraniem pieniędzy na rzecz KPMG Family for Literacy, rozszerzona rodzina wolontariuszy KPMG, w skład której wchodzą partnerzy, małżonkowie, pracownicy, stażyści i absolwenci oraz rodzina i przyjaciele, odwiedzają klasy, czytają dzieciom i dostarczają nowe książki dzieciom o niskich dochodach – w wielu przypadkach są to pierwsze książki, których właścicielami są ich rodziny”.

KPMG połączyło siły z Mickelsonem i First Book, aby stworzyć kampanię KPMG “Blue for Books” , która zachęca fanów golfa do zakupu autentycznie niebieskiego kapelusza turystycznego Mickelsona na stronie www.PhilsBlueHat.com.

KPMG przekazuje 100 procent wpływów netto z tego programu na rzecz First Book, która daje zasłużonym dzieciom trzy książki na każdy sprzedany kapelusz. Od momentu powstania programu “Niebieski dla książek”, z wpływów ze sprzedaży kapeluszy przekazano ponad 40 000 książek – mówi KPMG.

Powiązany artykuł:

  • KPMG i Phil Mickelson Partner do rozpoczęcia kampanii “Niebieski dla książek”